tv3.lv

Tetovētāji piespiedu dīkstāvē ir jau sesto mēnesi! Pagrīdes tetovētāji turpina strādāt

Māra Pūpola tetovēšanas salonā esošajā kalendārā joprojām redzama pēdējā darba nedēļa, kad drīkstēja pieņemt klientus. Jau kopš 9. novembra jeb sesto mēnesi tetovēšanas salona durvis apmeklētājiem ir slēgtas.

2021. gada 16. aprīlī 8:32

Tetovēšanas telpām jau pirms Covid pandēmijas bija jāatbilst ļoti stingrām prasībām. Meistariem pirms un pēc katra klienta jādezinficē virsmas. Māris Bez Tabu kameras priekšā labprāt ieskicē, cik rūpīgi ikkatrs instruments tiek iesaiņots.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Māris demonstrē savus darbus un stāsta, ka to tetovēšani vajadzīgas daudzas stundas, tomēr uzsver, ka mazos tetovējumus var veikt arī stundas laikā, kas būtu tik pat ilgs kontakts kā friziera apmeklējums.

Māris Pūpols
tetovētājs

Mēs lietojam cimdus, virsmas tiek dezinficētas, daudzi priekšmeti ir vienu reizi lietojami. Mēs varam strādāt arī vienu stundu, kā frizieri. Mēs varam būt maskās. Tas kontakts ar klientu būs līdzvērtīgs friziera kontaktam ar klientu. Mēs daudz vairāk izmantojam spirta dezinfekcijas līdzekļus. Mēs vairs nevaram šo izturēt. Šis ir pēdējais mēnesis, kad varam nestrādāt. Meistari jau ir gatavi braukt prom no Latvijas, bet ierobežojumu dēļ pagaidām nevar to izdarīt.

Šobrīd uzsākta parakstu vākšana, lai tetovētājiem atļautu strādāt. Latvijā reģistrēti tikai 57 tetovētāji. Pagrīdē varētu darboties pat sešas reizes vairāk ķermeņu izdaiļotāju. Viņi savu darbu turpina, jo valsts iestādes lielākoties nezina par viņu eksistenci, tādēļ visvairāk cieš oficiālie aroda meistari.

Edgars Freimanis
Tetovētāju biedrības vadītājs

Ļoti liela daļa ir nelegālie tetovētāji, kuri pirms tam jau plaši reklamējās sociālos medijos. Viņi strādā pagrīdē. Šā brīža situācija viņiem ir pat pateicīga. Viņi turpina strādāt. Tetovēšana ir iekļauta pie pakalpojumiem, kas nav pirmās nepieciešamības. Tajā pat laikā nešķiro veikalus. Rodas dubulta morāle, kas mums nav īsti saprotama.

Veselības ministrijā norāda, ka pēc sākotnējā plāna teorētiski tetovēšanas saloniem varētu ļaut strādāt, kad kumulatīvais saslimstības rādītājs samazinātos līdz 250 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju. Šobrīd tie ir 352 gadījumi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Oskars Šneiders
Veselības ministrijas pārstāvis

Mēs redzam, ka saslimstība būtiski nemazinās. Par laimi, tā arī nepieaug. Tas dod cerību, ka perspektīvā tā varētu samazināties. Šajā brīdī būtu pāragri spriest par straujākiem soļiem ierobežojumu pārskatīšanā. Friziera un citi pakalpojumi daļēji tika saistīti ar higiēnas pakalpojumu nodrošināšanu. Arī pakalpojuma saņemšanas ilgums ir īsāks, ja salīdzina ar tetovēšanu.

Tetovētāji gan atkārtoti uzsver, ka nelielus tetovējumus ir iespējams veikt arī stundas laikā.

Veselības ministrijas ieskatā, atļaujot nodrošināt plašu pakalpojumu klāstu, palielināsies sabiedrības pārvietošanās, līdz ar to varētu palielināties arī saslimstības rādījumi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm