“Tie ir 8000 eiro!” Būvnieks mēnešiem ilgi neatdod klientei iemaksāto drošības naudu

Pirms diviem gadiem Iveta noslēgusi rezervācijas līgumu ar nekustamo īpašumu attīstīšanas uzņēmumu par jaunu ģimenes ligzdiņu – trīsistabu dzīvokli jaunajā projektā Salaspilī.

Par dzīvokļa rezervāciju samaksājusi 500 eiro. Bankā noslēgts līgums par summas rezervāciju, savukārt ar attīstītāju noslēgts priekšlīgums par dzīvokļa iegādi un iemaksāta arī drošības nauda – 8000 eiro. Kopsumma dzīvoklim bijusi 100 000 eiro ar iekļautu stāvvietu.

Būvnieks sacījis, ka dzīvokli ekspluatācijā nodos 2021. gada 1. decembrī. Minētais datums pienācis, bet nekā – mājas būvniecība vēl turpinājusies. Par spīti gaidīšanai un neskaidrajiem termiņiem, Ivetu vēl pārsteigusi kāda vēstule, kuru saņēmusi e-pastā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iveta

Viņi paziņoja, ka ir nonākuši tādā situācijā, ka ir sadārdzinājums būvmateriāliem, tāpēc jāmaksā vēl 20 000 eiro, ja vēlaties iegādāties dzīvokli.

Iveta informējusi attīstītāju, ka piedāvājumam nepiekrīt – būvnieki lauzt līgumu nesteidzas, arī Iveta nolemj nogaidīt, cerot, ka būs iespēja palikt pie sākotnējiem nosacījumiem un dzīvokli iegādāties par 100 tūkstošiem eiro. Tomēr laiks gājis, un Iveta sapratusi, ka vairs nevēlas gaidīt un izlēmusi, ka jāmeklē cits dzīvoklis. Uzrakstīju iesniegumu par drošības naudas atmaksu – pēc līgumā minētā punkta, tā attīstītājam jāatdod trīsdesmit dienu laikā, lieki piebilst, ka pagājuši vairāki mēneši – bet no naudas ne miņas.

Uzņēmums “Arco Real Estate” no komentāriem kameras priekšā atsakās. Lai arī viņi darbojas būvnieku interesēs, nenoliedz, ka problēmas ar naudas atmaksu ir un būvnieks arī viņiem nespējot sniegt konkrētu atbildi, kad pircēji atgūs drošības naudu – viņi šajā situācijā esot tikai starpnieks, tāpēc ar visiem jautājumiem jāvēršas pie būvnieka.

Uzņēmuma valdes loceklis, būvnieks Gints Frēlihs taisnojas, ka pircēja pati gadu klusējusi, nesniedzot atbildi, vai piekrīt par dzīvokli piemaksāt vai vēlas lauzt līgumu, līdz ar to – naudas atmaksa aizkavējusies.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gints Frēlihs
SIA “Interbau” valdes loceklis

Šī lieta ir nodota juristiem, juristi ar to lietu strādā un komunicē ar klienti. Klientei vienkārši ir jāgaida. Tas viennozīmīgi nav tā, ka mēs kaut ko neatmaksājam, tas noteikti nav tā. Ir jāskatās, vai nav pārkāpti līguma noteikumi, ko es vēlreiz atkārtoju, šobrīd izvērtē un tad attiecīgi klientei tiks sniegta atbilde.

Uzņēmējs sola Ivetu informēt par situācijas attīstību.

Žurnāliste
Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm