tv3.lv

Topošās māmiņas panikā, sejas maska jālieto pat dzemdībās!

Sejas masku lietošana dzemdībās ir obligāta prasība. To uzzinot, rīdziniece Lita ir neizpratnē. Dzemdībās, kad ir kontrakcijas, ļoti svarīgi ir dziļi ieelpot un izelpot, taču ar masku uz sejas tas tikpat kā neesot iespējams.

2020. gada 17. decembrī 20:00

Vairums Latvijas slimnīcu apstiprina, ka dzemdētājām sejas maska ir obligāta prasība visu dzemdību laiku, un dažas atzīst, ka sejas maska dzemdētājām jālieto, pat neraugoties, ka Covid-19 tests ir negatīvs. Tas esot drošības apsvērumu dēļ, lai mazinātu risku inficēties ar Covid-19 mediķiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī Rīgas Dzemdību namā sejas maskās dzemdētājām ir jābūt, taču to drīkst noņemt mazuļa izstumšanas fāzē. Lita gan ir neizpratnē, kālab dzemdētājām jābūt sejas maskā līdz dzemdību pēdējai fāzei, ja izstumšanas brīdī tomēr drīkst būt bez sejas maskas, jo arī tad varot inficēt mediķus. Lita uzskata, ja medicīnas personālam ir atbilstošs aizsargtērps un ievērotas citas drošības prasības, tad dzemdētājai jāļauj būt bez sejas maskas. Citādi esot necilvēcīgi.

Ir medicīnas iestādes, kurās ļauj dzemdētājām sejas masku nelietot, ja ir negatīvs Covid-19 tests. Ierodoties slimnīcā, arī Rīgas Dzemdību namā grūtniecēm tiek veikts Covid-19 tests, taču rezultāti ir zināmi ne ātrāk kā pēc 12 stundām, kad vairumā gadījumu dzemdības jau noslēgušās. “Bez Tabu” noskaidro, ka Latvijā ir arī dzemdību nodaļas, kurās ļauj dzemdētājām būt bez sejas maskas, jo citādi esot ļoti grūti elpot. Medicīnas personālu no potenciālas inficēšanās pasargājot aizsargtērps un dezinfekcijas pasākumi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm