“Traki tā dzīvot 21. gadsimtā!” Apkaimē Jēkabpilī jūtas kā dziļos laukos: nav ūdens un kanalizācijas

15. septembrī 9:48

Ziedu ielu Jēkabpils nomalē ieskauj daudz privātnamu. Šīs apkaimes iedzīvotāji, lai gan ir pilsētnieki, tādi nejūtas, jo no laika gala dzīvo bez ūdens padeves un kanalizācijas. Ilggadējie lūgumi pieslēgt apkaimes īpašumus centrālajam ūdensvadam netiek uzklausīti.

“Bez Tabu” uzklausīja daudzus jēkabpiliešus, dzīvojošus Ziedu ielas apkaimē, Jēkabpils nomalē. Visi kā viens norādīja, ka gadiem ilgi lūdzas, lai īpašumus beidzot pieslēdz centrālajai ūdensapgādei.

Staņislavs
Ziedu ielas iedzīvotājs

Mums te nav nekā! Daudziem ir akas, bet vasarā tās paliek sausas – ūdens nav. Sola, bet nekas nav izdarīts jau kopš 1960. gadiem, kad te sākām dzīvot. Sasola, bet neko nedara!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ir traki tā dzīvot 21. gadsimtā!” ikdienu bez ūdens rakturoja jēkabpiliete Rita. Šajā apkaimē dzīvo arī daudz senioru ar dažādām vecuma kaitēm, viņiem dzeramā ūdens staipīšana no veikala vai kādas attālākas ūdens padeves vietas ir ļoti apgrūtinoša. Par vēlēšanu tuvošanos iedzīvotājiem atgādina pēc varas kāri uz deputāta krēslu cierētāji, kuri pirms vēlēšanām ierodas un sasola ūdens padevi, bet vēlāk solījumi izplēn, norādīja iedzīvotāji.

Anastasija
Ziedu ielas iedzīvotāja

Nav tādas sajūtas, ka esam pilsētā! Nav vienmēr iespējas piepirkt ūdeni, bet manā akā ūdens vienmēr ir netīrs, nelietojams.

Galvenais ūdensvads atrodas zem netālu esošās maģistrālās Zīlānu ielas. Nesen to pārbūvēja. Iedzīvotāji cerēja, ka padomās par ūdens pievadu izveidi Ziedu ielas namiem, tomēr tas nenotika. Tikmēr citā privātnamu apkaimē otrpus Zīlānu ielai jau sen ir centrālā ūdens padeve un kanalizācija. “Šeit ir geto!” tā Ziedu ielas iedzīvotāju apdalīšanu raksturo iedzīvotājs Andrejs. Ziedu ielas iedzīvotāji pat neatsakās paši apmaksāt ūdens pieslēgumus īpašumiem.

Jēkabpils komunālajā uzņēmumā “Jēkabpils ūdens” norādīja, ka salīdzinoši nelielā iedzīvotāju skaita dēļ nav rentabli tērēties ūdensvada izbūvei Ziedu ielā. Tāpat darbus sadārdzinātu fakts, ka konkrētā apkaime atrodas uzkalna pakājē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Artūrs Smagars
SIA “Jēkabpils ūdens” valdes loceklis

Izbūve šajā ielā sanāktu ļoti dārga, jo nepieciešams izbūvēt kanalizācijas sūkņu staciju, jo ir pretkritums. Kanalizācija ir augšā, bet ieliņa stiepjas uz leju, tāpēc kanalizācijas saturs jādabū augšā. Tehnoloģiskais process izmaksā diezgan dārgi.

Arī Eiropas Savienības struktūrfondu naudas maks nelabprāt veras, ja nav ekonomiskā izdevīguma, norādīja komunālajā uzņēmumā. Pašvaldības rocība arī esot paknapa, lai ierīkotu ūdens padevi visur, tomēr Jēkabpils novada vietvarā norādīja, ka par konkrēto apkaimi atceras un, iespējams, salīdzinoši tuvā nākotnē situācija varētu uzlaboties.

Jēkabpils novada pašvaldība

Saraksts, kur būtu nepieciešams izbūvēt, ir ļoti garš. Ņemot vērā visus iesniegtos iedzīvotāju pieprasījumus ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūvei Jēkabpilī, finansiāli būtu nepieciešams pusotrs miljons eiro un pašvaldībai nav tādu resursu. […] . Katru gadu, plānojot nākamā gada budžetu, tiek skatītas iespējas atvēlēt finansējumu arī ūdensvadu un kanalizācijas izbūvei, un tas noteikti tiks darīts arī nākamajā gadā.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm