“Traks var palikt! Cik mums tā pensija?!” Senioru pāri Siguldā šokē milzu rēķins par ūdeni

1. februārī 21:17

Senioru pāris Siguldā saņēmis šokējošu rēķinu par ūdeni – uzskaitīts, ka iztērējuši 167 kubikmetrus ūdens, par kuriem jāmaksā teju 700 eiro.

“Bez Tabu” redakcijā vērsās Jānis, ziņojot par milzu rēķinu, ko, dzīvojot divatā privātmājā Siguldā, saņēmuši viņa vecāki-seniori. Ja parasti pensionāru pāris vidēji mēnesī iztērē 5-10 kubikmetrus ūdens, pēdējā rēķinā norādīts, ka iztērējuši 167 kubikmetrus, kas naudas izteiksmē ir 689 eiro. Ūdensapgādes uzņēmums “Saltavots” pēc patēriņa par mēnesi attālinātas nolasīšanas atklājis, ka pievadam uz senioru īpašumu noticis bojājums, kā rezultātā noplūdis liels daudzums ūdens. Bojātais pievads atrodas akā ārpus īpašuma.

Jānis
senioru dēls

Izrādās, viņi [Siguldas ūdensapgādes uzņēmuma “Saltavots” darbinieki] atraduši noplūdi un uzrakstījuši aktu par bojājumu. Viņi paskaidroja, ka tas ir pievads aiz skaitītāja uz vecāku īpašumu. Viss, kas ir aiz skaitītāja, tas esot mūsu [Jāņa vecāku] atbildība. Mums tas esot jāapsaimnieko.

Vai senioriem jālien akā?

Pēc sarunas ar uzņēmuma “Saltavots” darbinieku sapratis, ka pašiem vecākiem, kuri abi veselības problēmu dēļ ir kopjami, jācilā smagais akas vāks un jāpārbauda, vai ūdens pievadam nav bojājuma.

Jānis
senioru dēls

Sanāk, ka viņiem ik pa laikam jālien akā un jāskatās, vai viss ir kārtībā, lai gan tā aka ir viņu [“Saltavota”] īpašums, un, manuprāt, nedrīkst tajā līst iekšā. Tēvs ir uz gultas, invalīds, savukārt, mamma bija viņa kopēja, bet pirms Ziemassvētkiem salauza kāju, decembrī pa slimnīcu padzīvojās. Tagad sanāk, ka abi ir kopjami.

Iedzīvotājiem pašiem nav jācilā aku vāki un jāpārbauda ūdensapgādes ietaišu tehniskais stāvoklis, norādīja SIA “Saltavots” direktors Ivars Ķiksis. Taujāts, kā seniori paši varēja zināt par bojājumu, ja ārpus akas par to nekas neliecināja, “Saltavota” direktors Ķiksis neziņā raustīja plecus. “Šajā gadījumā man pat nav ko ieteikt,” pauda Ķiksis.

Ūdensapgādes uzņēmuma direktors informēja, ka konkrēto aku un pievadu tajā meistari apsekoja pēc aprēķina mēneša, konstatējot netipiski lielu patēriņu konkrētajā adresē. Laikus nevarēja konstatēt bojājumu, jo ūdens noplūdis nelielā tērcītē ilgstošā laika nogrieznī, norādīja Ķiksis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ivars Ķiksis
SIA “Saltavots” direktors

Attālināti redzam pēkšņas liela ūdens daudzuma noplūdes, bet tik mazas neredzam. Man pat grūti kaut ko ieteikt. Diemžēl mums nav tādu iekārtu, kas ļautu konstatēt katru noplūdi. Lielajā, centralizētajā sistēmā uzstādīti kontroles mērītāji, ar kuriem periodiski kontrolē ūdens plūsmu. Ja notiek nopietnas plūsmas izmaiņas, tad tiek reaģēts. Mēs to redzam visā lielajā sistēmā, nevis lokāli. Redzam pa rajoniem, jo esam sadalījuši pilsētu deviņos apgabalos.

Rēķinu samazina

“Saltavots” saremontēja bojājumu un nelika par to maksāt senioriem, vēlāk veica pārrēķinu un piemēroja atlaidi par kanalizācijas sadaļu, samazinot rēķinu līdz 284 eiro. Lai gan ūdens pievada tehniskā stāvokļa uzraudzība ir ļoti apgrūtinoša iedzīvotājiem, pievads aiz skaitītāja ir šo iedzīvotāju pārziņā, līdz ar to iedzīvotājiem rēķins būs jāapmaksā, norādīja ūdensapgādes uzņēmumā.

seniore, nezina, kā samaksāt

Traks var palikt! Cik mums tā pensija?! Tā ir visa pensija! Es vispār nekā nesaprotu. Mēs esam veci cilvēki. Kā mēs varam skatīties kaut kādus uzgriežņus akā?

“Saltavota” direktors Ķiksis aicina iedzīvotājus uz sarunu, lai vienotos par rēķina apmaksu pa daļām, ja nevar samaksāt visu uzreiz. “Bez Tabu” vērsās arī pašvaldībā, kur norādīja, ka vietvara var izskatīt iespējas palīdzēt.

Siguldas novada pašvaldība

Šajā situācijā Siguldas novada pašvaldība nav saņēmusi iedzīvotāju iesniegumu, taču, ja persona izvēlas lūgt palīdzību pašvaldībai un Sociālajam dienestam, izvērtējot situāciju un ģimenes iespējas, jautājums tiktu izskatīts Sociālo lietu un veselības jautājumu komitejā, lai sniegtu iespējamo atbalstu, pirms tam izvērtējot katru gadījumu individuāli.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm