"Trīs naktis negulētas!" Hokeja čempionāta kaimiņi jūtas kā "zombiji"

Jau trīs vakarus pēc kārtas pie “Arēnas Rīga” norisinās koncerti, kā arī tiek atskaņota skaļa mūzika. Apkārtējo namu iedzīvotāji pirms darba nedēļas nespēj izgulēties.

Šogad centrālā fanu satikšanās vieta organizēta pie “Arēnas Rīga”, kur izveidota skatuve, kā arī ekrāns tiem faniem, kas spēles vēro ārpus ledus halles.

Olga ar ģimeni Skanstē dzīvo sesto gadu. Ģimene priecājas par galvaspilsētā notiekošo koncertu, taču nespēj saprast, kādēļ apkaimes iedzīvotājiem līdz pat vieniem naktī jau trešo vakaru jāpiecieš koncerta radītie trokšņi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Apkaimes domubiedru grupā arī citi iedzīvotāji izteikuši neapmierinātību ar piespiedu koncerta apmeklējumu un miega traucēšanu. Piemēram, Dana raksta: “Trīs naktis negulētas, jūtos kā zombijs.”. Anna norāda, ka ģimene meklē vietu, kur dzīvot līdz hokeja čempionāta beigām: “Aiz aizvērtiem logiem un aiz divām durvīm joprojām ir ļoti skaļi, tas nav normāli. Mums ir zīdainis, kuram šis ir vienkārši bīstami.”

Olga raidījumam “Bez Tabu” stāsta, ka neviens no ģimenes locekļiem mierīgi nespēj aizmigt. Troksnis ir tik liels, ka koncertu var dzirdēt gan ar aizvērtiem logiem, gan otrā dzīvokļa galā.

Olga
vēlas mierīgi iemigt

Mūs neviens nebrīdināja, ka tagad divas nedēļas vairs nevarēsim mierīgi izgulēties. Mēs priecājamies par hokeja čempionātu, taču mums nākamajā dienā jāiet uz darbu, bērniem jāiet uz skolu. Nav iespējams mierīgi aizmigt. Mums nav kur pārvākties.

Atgādinām, ka čempionāts un līdz ar to arī pasākumi fanu zonā norisināsies vēl pusotru nedēļu.

Edgars Buncis
pasaules čempionāta rīkotāju Latvijas puses vadītājs

Neskatoties uz to, ka mums ir atļauja pasākumam līdz 01.00, vakar radām iespēju to, ja tā var teikt, apklusināt jau 24.00. Mums ir plāns turpmākajās dienās samazināt trokšņu līmeni pēc 23.00. Mums jārēķinās, ka tas ir pasaules čempionāts, jārēķinās, ka no citām valstīm atbraucis liels fanu pūlis. Viņi šeit skatās čempionātu, izklaidējas. Tas nav mūžīgs pasākums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jānorāda, ka koncerta sākums ir uzreiz pēc vakara spēles, tātad īsi pirms vienpadsmitiem vakarā, līdz ar to skaņas līmeņa samazinājums var būt arī tīri simbolisks.

Pašvaldība nedrīkst iejaukties pasākuma programmā. Mēs varam izvērtēt, vai pasākums netraucē sabiedrisko kārtību un drošību, bet likumā šobrīd nemaz nav atrunāts jautājums par trokšņiem. Tā ir lieta, ko pašvaldība zina. Par to runāts jau Saeimas līmenī, tiek meklēts risinājums, lai šis jautājums tiktu atgriezts likumā, lai pašvaldībai būtu tiesības par pārkāpumiem sodīt, kontrolēt. Šobrīd tādu iespēju nav.

Iedzīvotājus neviens iepriekš nebrīdināja, ka turpmākās divas nedēļas dzīves apstākļi pasliktināsies.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm