tv3.lv

“Trīs stundas ellē!” “Liepājas autobusu parka” autobusā piedzēries vīrietis apdraud pasažieres; šofera bezdarbība pārsteidz

2020. gada 4. martā 19:10

Pamatīgi apreibis vīrietis “Liepājas autobusu parka” sabiedriskajā starppilsētu autobusā lietojis alkoholu, terorizējis pasažieres sievietes, arī draudot, bet autobusa šoferis rīkojies bezatbildīgi, ignorējot lūgumus izsaukt policiju, ziņo pasažiere, kura braucienu maršrutā Rīga-Liepāja sauc par trim stundām ellē.

Liepājniece Kristīne 25. februārī devās mājās no Rīgas, pulksten 20:30 startējot no galvaspilsētas pārvadātāja “Liepājas autobusu parka” sabiedriskajā transportā. Sieviete stāsta, ka autobuss bijis pustukšs. No padsmit pasažieriem teju visas bijušas sievietes. Sev uzmanību pievērsis kāds pasažieris-vīrietis, kurš Rīgā iekāpis autobusā, esot pamatīgā reibumā.

Kristīne
apdraudēta sabiedriskajā autobusā

Divmetrīgs, piedzēries, neadekvāts pasažieris, kurš, autobusam sākot braucienu, pienāca man kāt. Nākot viņš paklupa un nokrita. Citas meitenes (pasažieres) nobijās un aizskrēja uz citām vietām. Nokrītot viņš šķērsoja man ceļu, tāpēc nevarēju pamest vietu.

Krītot vīrietis guvis sejas traumas, seja asiņojusi.

Kristīne
apdraudēta sabiedriskajā autobusā

Viņš apsēdās, ar atplestām kājām aizšķērsoja man ceļu. Lūdzu viņam ļaut man aiziet citur. Es viņam vaicāju, vai viss kārtībā, jo viņam tecēja asinis no deguna, lūpas, acs. Es piedāvāju viņam vērsties pie šofera, lai viņš izsauc ātro palīdzību. Varbūt viņam smadzeņu satricinājums. Viņš sāka man draudēt. Teica, lai aizveru muti. Viņš rupji lamājās. Teica, lai apsēžos un klusējot, jo pretējā gadījumā man būs problēmas.

Šofera bezdarbība – atsakās saukt policiju. Likumsargiem ziņo pasažiere

Vīrietis turpinājis lietot alkoholisko dzērienu, rupji lamājies. Jūtot apdraudējumu, Kristīne uzrunājusi autobusa šoferi.

Kristīne
apdraudēta sabiedriskajā autobusā

Šoferis vaicāja, vai es uzskatu, ka būtu jāsauc policija. Atbildēju apstiprinoši. Tūdaļ pieskrēja šis piedzēries pasažieris, turpināja mani aizskart un pavēlēja man apsēsties. Es baidījos par savu dzīvību un veselību. Turklāt viņš turpināja dzert arī šofera klātbūtnē. Es nezināju, ko var sagaidīt no viņa. Viņš man pievērsa pastiprinātu uzmanību.

Spītējot lūgumam, šoferis policiju neizsauca. Tā vietā šoferis esot izdabājis agresīvajam pasažierim, divas reizes apturot autobusu, lai apreibušais vīrietis varētu iztukšot urīnpūsli.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kristīne
apdraudēta sabiedriskajā autobusā

Autobuss apstājās pēc tā pasažiera pieprasījuma. Kāpēc iereibuša pasažiera lūgums tika uzklausīts, bet mans pieprasījums aizsargāt mani – ignorēts? Kā šoferis varēja tā riskēt? Viņš taču pārvadā cilvēkus. Abas rokas uz stūres, salonā tumšs, viņš [neadekvātais pasažieris] bija aiz viņa. Kā šoferis var kontrolēt, kas notiek salonā? Es šoferim skaidroju, ka man ir bail, pasažieris man draudēja!

Autobusa šoferim ir pienākums gādāt par savu un pasažieru drošību, uzsver VSIA “Autotransporta direkcija” (ATD) pārstāve Zane Plone. AS “Liepājas autobusu parks” pieprasīts paskaidrojums.

Zane Plone
VSIA “Autotransporta direkcija” (ATD) pārstāve

Sabiedriskajā transportā, tāpat kā jebkurā citā sabiedriskā vietā, aizliegts traucēt apkārtējo mieru, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu policijas darbinieki var aizturēt, piemērot naudas sodu tiem cilvēkiem, kuri atrodas sabiedriskā vietā alkohola reibumā vai lieto alkoholu sabiedriskā vietā. Ja pasažieri redz, ka kāds lieto alkoholu vai ir alkohola reibumā, var vērsties pie šofera, kuram jānovērtē situācija un jāizlemj, vai saukt policiju. Arī pasažieri var zvanīt Valsts policijai. Saskaņā ar informāciju, kas šobrīd ir mūsu rīcībā, mūsuprāt, šoferim bija jāiesaistās, jāsauc Valsts policija, jo šādi gadījumi, kad pasažieris alkohola reibumā morāli vai fiziski uzmācas citam pasažierim, nav pieņemami.

Policija agresoram ļauj turpināt ceļu autobusā

Turpinot braucienu, Kristīne pati sazinājusies ar Valsts policiju. Sieviete stāsta, ka likumsargi arī bijuši izbrīnīti, kāpēc šoferis nav ziņojis policijai. Pēc aptuveni stundas Dobeles novadā autobusu apturējusi Valsts un pašvaldības policijas ekipāžas. Likumsargi pārbaudījuši agresora dokumentus un devušies prom, ļaujot pasažierim turpināt ceļu, par ko sašutusi ir Kristīne.

Kristīne
apdraudēta sabiedriskajā autobusā

Tās bija trīs stundas ellē! Esmu neaizsargāta meitene! Lūdzos, lai viņš man atkal netuvotos. Cilvēks bija apdzēries, iespējams, saskatīja manī bijušo vai nākotnes mīlestību. Kādi bija viņa nodomi? Es varu tikai minēt. Kas tālāk? Šis piedzēries divmetrīgais vīrietis galamērķi mani varēja sagaidīt aiz stūra. Labi, ka bija kāds, kas mani sagaida. Bet ja nebūtu? Ja manā vietā būtu kāda nepilngadīga meitene? Piemēram, 17 gadus veca. Mūsdienās meitenes izskatās pieaugušas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts policijas Dobeles iecirkņa priekšnieks Aigars Bite informē, ka, apturot autobusu, veiktas pārrunas ar šoferi un agresoru. Ar autobusa vadītāju vienojušies, ka ziņos, ja agresija turpināsies, tad atkārtoti apturēs autobusu un izolēs pasažieri.

Taujāts, vai policija neriskēja, ļaujot agresīvajam, iereibušajam pasažierim turpināt ceļu, Dobeles iecirkņa priekšnieks Bite atbild: “Man grūti spriest. Kolēģi bija izbraukuši, veikuši pārrunas. Saprotu, ka izvērtēja situāciju, bija arī gatavi agresīvo pasažieri nogādāt uz medicīnisko atskurbtuvi, bet acīmredzot pārrunu ceļā incidentu atrisināja. Viņš varēja turpināt ceļu.”

Taujāts, vai pasažieris nebija jāsavāc kaut vai tikai tāpēc, ka viņš guva traumas, Bite norāda, ka, novērtējot situāciju, kaite veselībai neesot bijusi tik nopietna un no medicīniskās palīdzības pasažieris esot atteicies.

Pēc policijas iesaistīšanās vīrietis kļuvis mierīgāks, stāsta Kristīne. Tomēr viņu satrauc autobusa šofera rīcība, ko sauc par bezatbildīgu. Sieviete norāda, ka galamērķī Liepājā šoferis esot draudzīgi atvadījies no iereibušā pasažiera.

“Liepājas autobusu parka” vadība vairās no kameras acs

AS “Liepājas autobusu parks” vadība atteicās komentēt autobusa šofera bezdarbību. “Bez Tabu” redakcijai atsūtīja rakstveida komentāru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

AS “Liepājas autobusu parks” komentārs

Uzsākta notikušā incidenta faktisko apstākļu skaidrošana. Esam pieprasījuši rakstveida paskaidrojumu no vadītāja, kurš incidenta brīdī vadīja autobusu, lai gūtu izpratni par viņa rīcības motivāciju un pasažieru uzvedību brauciena laikā. LAP stingri iestājas pret citu pasažieru labsajūtas un miera traucēšanu brauciena laikā, īpaši alkohola un citu kaitīgo vielu lietošanu autobusā, skaļu un neadekvātu uzvedību. Šāda rīcība pārkāpj LAP noteiktos kārtības noteikumus. Līdz precīzu faktu apzināšanai kompānija nevar sniegt detalizētāku skaidrojumu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm