tv3.lv

“Trubiņas ir samestas kastē! Bez iepakojuma!” Darbinieks norāda uz nehigiēnisku alkohola testu darbavietā

2020. gada 5. martā 17:34

Būvniecības uzņēmuma darbinieks nespēj klusēt par darbavietā notiekošo drošības pārbaudi. Katram darbiniekam, atnākot uz darbu, jāveic alkohola tests, pūšot industriālajā alkometrā. Pret testu strādniekiem nav nekādu iebildumu, taču nepatiku rada “trubiņas” jeb iemuši, kas jāizmanto – tie nav iepakojums, tādēļ darbiniekiem ir sajūta, ka riskē ar savu veselību un drošību.

“Trubiņas” atrodas sabērtas kastē, blakus atrodas cita kaste, kura paredzēta lietoto iemušu izmešanai. Darbinieki par nehigiēnisko situāciju ziņojuši arī vadībai, taču situācija nav risināta.

Darbinieks

Katrs, kas liek savu roku iekšā kastē, tās “trubiņas” apgramsta, ņemot tās ārā. Tāpēc mēs uzskatām, ka tas nav īsti labi, jo ļoti viegli var noķert kādu slimību.

Tāpat darbinieks norāda, ka būvobjekts ir liels – diendienā drošības kontroli iziet vismaz 100 cilvēku un katram no tiem ir jāveic alkohola tests.

Uzņēmuma “YIT” pieeju sertificētu alkometru izplatītājs Mārcis Rēdmanis sauc par nepieļaujamu. Neoriģinālu “trubiņu” lietošana var ietekmēt arī testa rezultātu un nenoliedzami uz iemuša, kurš nav iepakojumā, uzkrāties baktērijām ir tīrais nieks.

Mārcis Rēdmanis
“ROVICO LATVIA” filiāles vadītājs

Alkometram ir jābūt nodrošinātam ar vienreizlietojamiem, higiēniski iepakotiem iemušiem. Citreiz gan uzņēmumi, gan cilvēki meklē iespēju nepieciešamo iegādāties lētāk, nepadomājot par savu drošību.

Veselības inspekcija ir darbinieku pusē, norādot, ka būtu daudz labāk, ja katrs iemutis būtu iepakots iepakojumā. Tomēr Veselības inspekcija nevar šajā situācijā iejaukties, jo Ministru kabineta noteikumi nenosaka, kādas “trubiņas” jānodrošina industriāliem alkometriem, tomēr darbinieku domas nevajadzētu atstāt novārtā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“YIIT” pārstāvis sola, ka šā brīža kārtība tiks mainīta un turpmāk alkohola testu veiks ar attālināto alkometru, kurā nepieciešams vienkārši iepūst, nepieskaroties pašai ierīcei un neizmantojot “trubiņas”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm