tv3.lv

Tukumniecei pie naudas iemaksas automāta nākas pavadīt pat 40 minūtes

14. jūlijā 15:00

Tukumnieces Ingas pacietības mērs ir pilns – katru reizi, dodoties uzlikt naudu uz konta, viņai jāapbruņojas ar pacietību. Pilsētā ir divi “Luminor” bankomāti, taču tikai viens spēj izpildīt Ingas prasības, tomēr tas visai bieži mēdz niķoties.

Ingai dienā ir jāizbrīvē teju stunda, lai uzliktu naudu uz konta, izsniegtās kvītis liecina, ka vairākkārt nācies pie bankomāta pavadīt pat četrdesmit minūtes. Sieviete ir informējusi banku par problēmām, taču tā arī vairāku gadu laikā nav sadzirdēta.

Inga
piedzīvojusi nedienas ar bankomātu

Bankomāts negrib darboties. Esam mēģinājuši ielikt divas banknotes, vienu paņem, otru izmet ārā. Ja liek piecas banknotes, vienu paņem, pārējās nē. Retu reizi paņem divas uzreiz. Dažreiz izdod saņurcītu, saplēstu naudu.

Bankomātu darbību uzrauga Latvijas banka, kopumā valstī tie ir aptuveni 900, savukārt tikai 383 nodrošina iemaksas funkciju. Pārsvarā bankomāti naudu nepieņem, ja tā ir bojāta, taču šajā gadījumā pie vainas visticamāk ir pats bankomāts, pieļauj Latvijas Bankas pārstāvis Jānis Silakalns.

“Luminor” banka par ķibelēm ar bankomātu ir informēta. Tas esot savu laiku nokalpojis un turpmāk naudas aparātu biežāk uzraudzīs.

Starp citu, ja bankomāts izdod saplēstu bankonti, vēlams to nest uz Latvijas banku. Izrādās, ka 5 eiro banknotes vidēji “dzīvo” 13 mēnešus, 20 eiro banknotes vidējas dzīves ilgums ir 2,3 gadi, bet 500 eiro banknote esot kalpojusi pat 16 gadus.

“Luminor” banka sola, ka drīzumā Ingas galvassāpēm būs pienācis gals, vietā uzliks jaunu bankomātu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm