tv3.lv

Tupus, rāpus pazemē! Gājēju tunelis noplūst un aizsalst; Daugavpils novadā šosejas šķērsošana “aizraujoša”

2021. gada 17. februārī 19:12

Daugavpils novadā, netālu no Līksnas ciema, noplūdis un nu jau aizsalis pazemes gājēju tunelis, kas paredzēts, lai drošā veidā apkaimē dzīvojošie varētu nokļūt otrpus šosejai uz sabiedriskā transporta pieturu, mājām, veikalu. Tas ir kas neredzēts, neizpratnē un izbrīnā teic vietējie iedzīvotāji.

Pazemes tunelis atrodas pie pieturas “Līksna”. Dodoties caur to, gājēji no Līksnas ciema un apkaimes viensētām nonāk otrpus šosejai, kur ierīkota otra pietura. No pieturām iedzīvotāji tālāk ar sabiedrisko transportu kursē Daugavpils vai Rīgas virzienā. Tāpat mēro ceļu uz Līksnas ciemu. Šoziem gan tunelis ir aizsalis, tāpēc gājēji soļo pāri ceļam pa braucamo daļu. Uzklausītie iedzīvotāji ir izbrīnīti, kā šāda situācija (tuneļa noplūšana un aizsalšana) iespējama.

“Bez Tabu” komanda, vietējās iedzīvotājas Diānas iedrošināta, metās avantūrā – tupus, rāpus “pievarēja” tuneli. Noskatoties rakstam pievienoto video, uzzini, kā tas izdevās. Jāuzsver gan, ka šādā veidā, piemēram, cilvēkiem gados mērot ceļu cauri tunelim, domājams, nebūtu pa spēkam.

VAS “Latvijas Valsts ceļi” pārstāve Anna Kononova raidījumu informēja, ka tunelis jau ilgstoši esot problemātisks: piesmeļoties ar ūdeni ne pirmo reizi.

Anna Kononova
VAS “Latvijas Valsts ceļi” pārstāve

Ar šo tuneli ir problēmas, turklāt ne pirmo gadu. Tur krājas ūdens, pamatīgās ziemas dēļ tas sasalis. Patlaban tunelis nav pieejams lietošanai. Tuvākajā laikā tur tiks uzstādītas atbilstošas zīmes, kas vēstīs, ka tunelis ir slēgts. Tas ir būvēts pagājušā gadsimta 80. gados. Acīmredzot, jau tad nav izvēlēts veiksmīgākais risinājums, jo nepārtraukti ir problēmas ar ūdens atvadi no tuneļa. Tur krājas ūdens.

Tuneli savedīs kārtībā vai radīs citu ceļa šķērsošanas risinājumu ne ātrāk kā 2023. gadā, ap to laiku plānota lielceļa uz Daugavpili pārbūve, informēja Kononova.

Anna Kononova
VAS “Latvijas Valsts ceļi” pārstāve

Kad ledus izkusīs, iestāsies pavasaris, būs iespēja iztīrīt šo tuneli, un brīžos, kad nebūs pārāk augsts ūdens līmenis vai ūdens nekrāsies, protams, tunelis būs lietojams.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm