tv3.lv

“Tur ir pilns ar baciļiem!” Mazdārziņu nomnieki Ziepniekkalnā ziņo par izgāztuvi uz pašvaldības zemes

2021. gada 24. maijā 12:45

Rīdziniece Vija jau četrus gadus nomā mazdārziņu Ziepniekkalnā. Ir priecīga, ka pilsētniekiem ir iespēja rušināties dobēs un baudīt siltos saules starus svaigā gaisā. Līgums par zemes nomu noslēgts ar pašvaldību, nomniekiem jāievēro dažādi noteikumi, tostarp teritorija jāuztur kārtībā, jāmaksā par atkritumu izvešanu. Kamēr nomnieki godprātīgi līguma punktus ievēro, tikmēr blakus mazdārziņiem esošā pašvaldības zeme pārtop par izgāztuvi.

Vija
vēlas tīrību

Visi, kam nav slinkums, atkritumus met mūsu miskastē, bet mēs, nomnieki, jau par to maksājam! Un, ja reiz mēs maksājam, mēs gribam, lai teritorija ir sakārtota.

Vija stāsta par atkritumu izvešanas kārtību – pašvaldība atvedot konteineru, tas pie mazdārziņiem stāv vidēji trīs dienas, tad atkritumus aizved prom, taču jau ilgstoši blakus esošās atkritumu kaudzes netiekot savāktas.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis stāsta, ka mazdārziņu teritorijas iekļautas likumsargu ikdienas patrulēšanas maršrutos.

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Pagājušā gada beigās tika uztaisīts iepirkums, kurā tika iegādātas vairākas pārvietojamās videonovērošanas kameras, kuru galvenais mērķis ir konstatēt nelikumīgos atkritumu izgāzējus.

Šobrīd Ziepniekkalna mazdārziņu teritorijā izvietotas trīs videonovērošanas kameras. Pēdējo nedēļu laikā konstatēti vismaz desmit pārkāpumi. Arī Valsts vides dienests ir lietas kursā par izgāztuvēm, kas veidojas ap mazdārziņu teritoriju, norādot, ka pašvaldībai ir jārīkojas un jāveic nepieciešamie pasākumi teritorijas sakārtošanai.

Kopš šī gada maija Rīgas domes Īpašuma departaments pārņēmis mazdārziņu apsaimniekošanas funkciju, norādot, ka problēma tiekot risināta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve

Mēs esam noslēguši atkritumu apsaimniekošanas līgumu. Plānots, ka tuvākajās dienās šajā teritorijā tiks izvietots atkritumu konteiners un esošās atkritumu kaudzes tiks savāktas. Šajā teritorijā ir 126 dārziņi – brīvi no tiem ir tikai seši. Pieprasījums [pēc dārziņa] šogad ir izteikti liels. Iedzīvotājiem ir jāuzņemas atbildība, jo to nosaka arī noslēgtie līgumi.

Departaments atgādina, ka konteinerus atved un izved pēc noteikta grafika. Ja izvedējs ir jau prom, atkritumus teritorijā atstāt aizliegts. Tāpat departaments aicina ziņot par nelikumīgi izmestiem atkritumiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm