“Tur viss ir pretīgi! Gribam atpakaļ naudu!” Četri indieši Rīgā “iegrābjas” ar dzīvokļa īri

2021. gada 8. oktobrī 19:24

Akhils no Indijas kopā ar trim līdzpilsoņiem Latvijā studē un arī strādā. Jaunieši nolemj kopīgi īrēt dzīvokli Rīgā. Kāroto mitekli Akhils atrod sludinājumā “Facebook”, vienojas par tikšanos ar saimnieku un noslēdz līgumu.

Akhils

Es tur nemaz nedzīvoju, jo noslēdzām līgumu. Viņš [saimnieks] teica, ka piecu dienu laikā sakopšot dzīvokli, jo tur tiešām viss bija nekārtīgi, pretīgi. Mēs piekodinājām, ja sakopsi, mēs tur dzīvosim.

Dzīvoklis atrodas Zirņu ielā, tā dēvētajā Rīgas klusajā tālajā centrā. Mitekļa cena – 420 eiro mēnesī kopā ar komunālajiem maksājumiem. Līguma noslēgšanas brīdī dzīvoklim arī bijusi atslēgta elektrība. Neraugoties uz visām neērtībām, Akhils paraksta līgumu un samaksā saimniekam naudu.

Akhils

Sestajā dienā [pēc līguma noslēgšanas] viņš sakopa tikai grīdu un virtuvi. Tualete un vannasistaba palika iepriekšējā stāvoklī. Es tur nedzīvošu. Pieprasīju, lai atgriež naudu, jo vienošanās paredzēja, ka viņam ir jāatdod nauda, ja piecu dienu laikā viss netiek iztīrīts un klients nav apmierināts. Es to pieprasīju. Viņš pateica – nē, ka nedos naudu.

Akhils ar draugiem saimniekam vārdā Gatis skaidrā naudā esot samaksājuši drošības naudu par īres pēdējo mēnesi 420 eiro apmērā un pusi mēneša īri – arī 210 eiro. Turklāt vēl 200 eiro esot samaksāti brokerim par īres dzīvokļa atrašanu un līguma sagatavošanu. Parakstīto dokumentu gan kritizē jurists Armands Logins, saskatot potenciālas krāpniecības un maldināšanas pazīmes.

Viena no kaimiņienēm, kura nevēlējās runāt kameras priekšā, atzina, ka Gata dzīvoklis regulāri tiekot izīrēts ārvalstu pilsoņiem. Daži bijuši visai trokšņaini.

“Bez Tabu” konkrēto dzīvokli apseko pat divas dienas pēc kārtas, un abās no tām saimnieku Gati nesastopam, savukārt, runājot pa telefonu, dzīvokļa izīrētājs lūdz interesējošos jautājumus atsūtīt īsziņā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uz īsziņu Gatis gan neatbild, arī par iespējamo tikšanos klātienē nekādas konkrētības. Tikmēr Valsts policija norāda, ka šobrīd Akhila, viņa draugu un Gata starpā esot civiltiesisks strīds, kas esot jārisina tiesā. Vai šis ir krāpniecības gadījums, policija nekomentē.

Jau pēc sižeta samontēšanas “Bez Tabu” sazvana arī brokeru, kurš apgalvoja, ka situāciju izdošoties atrisināt pēc tam, kad dzīvoklis tikšot izīrēts citiem. Un tad to naudu atdošot Akhilam ar draugiem.

Savukārt ar Gati beigās bija norunāta pat tikšanās, taču dzīvokļa saimnieks uz to neieradās. Līdz ar to daudz nezināmā. Iespējams, likumsargi tomēr varētu te viest skaidrību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm