“Ušakova kepkas” liktenis: rīdzinieki gaida, kad noņems žogu

Rīdziniece Kristīne, kuras ceļš ved gar tā saucamo Ušakova kepku, vēlas noskaidrot, kad beidzot tiks noņems žogs ap kalnu.

Kristīne
vēlas rast atbildi

Interesē Dreiliņkalna liktenis. 2015. gadā tika teikts, ka uz kalna nedrīkstēšot atrasties cilvēki piecus gadus. Gadi pagājuši, žogs palicis, bet cilvēki tur tāpat uzturas, lienot caur žogā izplēstu caurumu. Vai tas ir cilvēkiem droši? Varbūt ir vērts beidzot atvērt vārtus un ļaut cilvēkiem ienākt pa vārtiem, nevis pa caurumu žogā.

Arī citi satiktie rīdzinieki uzskata, ka žogu beidzot vajadzētu noņemt nost. Viņuprāt, atrasties uz kalna neesot vairs bīstami.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai gan teritorija ir slēgta un ir uzstādīta brīdinoša zīme, tāpat cilvēki to ignorē, lienot pa žogā izplēstu caurumu. Blakus teritorijai atrodas Rīgas 84. vidusskola, novērojam, ka tieši bērni pēc mācībām ir iecienījuši izklaidēties kalna virsotnē.

Skolas direktore Vineta Misgirda gan skaidro, ka sporta kompleksu apmeklē bērni arī no citām skolām. 84. vidusskolas audzēkņi ir informēti, ka uz kalna nedrīkst atrasties.

Noteikti daudzi rīdzinieki atceras, ka pirms pāris gadiem, kad galvaspilsētas mērs vēl bija Nils Ušakovs, vārti bijuši atvērti un varēja baudīt ziemas priekus. Patiesībā šādas aktivitātes nedrīkstēja notikt.

Edīte Matuseviča
Rīgas domes pārstāve

Dreiliņkalns ir izveidots, rekultivējot iepriekš esošu izgāztuvi. Joprojām šai vietai ir potenciāli piesārņotas vietas statuss. Jo vairāk cilvēki pa kalnu staigātu, tad lielāka iespēja, ka piesārņojums, kas ir zem šī kalna, izlauztos ārā – gaisā vai nokļūtu gruntsūdeņos. Visticamāk, šis žogs vēl ilgi būs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Policija regulāri patrulējot un uzmanot teritoriju. Ja pieķer kādu pārkāpēju, katru situāciju vērtējot individuāli, taču atgādina, ka “ziepes” varot būt pamatīgas, piemēram, par žoga bojāšanu var iestāties kriminālatbildība.

Valsts vides dienests pērnā gada pavasarī esot saskaņojis vides stāvokļa uzraudzības jeb monitoringa programmu rekultivētās izgāztuves teritorijā. Pašvaldībai šo uzraudzību ir pienākums nodrošināt turpmākos 15 gadus, vienlaikus par rezultātiem informējot Valsts vides dienestu.

Attiecībā uz teritorijas nožogošanu Valsts vides dienests nesaredz būtiskus šķēršļus žoga demontāžai, ja Rīgas domes spēj kā citādi nodrošināt monitoringa urbumu aizsardzību, kā arī nodrošināt, ka izveidotais segums un vides stāvokļa uzraudzības stacijas netiktu bojātas.

Šobrīd gan Rīgas dome neuzskata, ka žogs būtu jālikvidē.

Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm