"Uz Jelgavas slimnīcu aizbrauca ar 600 eiro, atgriezās bez drēbēm!" Pacientes meita dalās pieredzē

Septembra vidū Danute saņēma zvanu no mammas kaimiņa, kurš pavēstīja, ka atradis sirmgalvi guļam uz grīdas. Meita devusies pie mammas un nolēmusi izsaukt neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekus.

Palīdzība ieradusies salīdzinoši īsā laikā, pēc mammas apskates mediķi nolēmuši sirmgalvi vest uz Jelgavas slimnīcu. Danutes mamma sākotnēji iebildusi, ka nevēlas doties, vēlāk lūgusi, lai viņai atnes virsjaku.

Šāds lūgums Danuti pārsteidzis, taču tad viņa jakas kabatā ieraudzījusi sirmgalves maku. Tajā bijušas vairākas 50 eiro banknotes, vēl pirms dažām dienām mamma stāstījusi, ka maciņā ir aptuveni 600 eiro. Šī summa esot paredzēta bērēm, tādēļ sirmgalve maciņu visur ņēmusi līdzi.

Ieraugot virsjaku un savu maku, sirmgalve nomierinājusies un piekritusi doties uz Jelgavas slimnīcu. Arī neatliekamās palīdzības brigādes mediķi redzēja maciņu ar naudu, Danutes klātbūtnē jaku nolika pie mammas.

Sirmgalve Jelgavas slimnīcā pavadīja vairākas dienas. Sazinoties ar ārstniecības iestādes darbiniekiem, Danute saskaņoja laiku, kad atvedīs mammai maiņas drēbes. Saskaņotajā dienā pēkšņi meitai tika paziņots, ka mamma tiks pārvesta uz slimnīcu Bauskā.

Tieši šajā ārstniecības iestādē sirmgalves piederīgie pamanījuši, ka paciente no Jelgavas pārvesta bez jebkādām drēbēm, virsjakas, kā arī maka ar naudu.

Danute
vīlusies slimnīcas darbiniekos

Maks bija jakā, tajā bija vairākas 50 eiro banknotes, dažas dienas iepriekš viņa teica, ka tur ir 600 eiro. Zvanīju uz Jelgavas slimnīcu, lai noskaidrotu, kur palikušas drēbes un maks. No sākuma teica, ka nekādu drēbju nav, lai zvanu citā dienā. Tā arī izdarīju, tad pateica, ka nauda nemaz nav bijusi, bet drēbes esot nosūtītas uz Bausku. Bauskā man saka, ka viņa atvesta tikai naktskreklā. Nu, kā tā var būt? Es nevaru pierādīt, kurš naudu paņēma, bet aizdomīgi, ka pazudušas arī drēbes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jelgavas pilsētas slimnīcas administrācija, aizbildinoties ar ārstu kongresa apmeklēšanu, atsakās uz “Bez Tabu” jautājumiem atbildēt klātienē. “Bez Tabu” piedāvā interviju organizēt dienā, kad ārstu kongress jau būtu beidzies, taču arī tam slimnīcas vadība nepiekrīt.

Tikai pēc tam, kad “Bez Tabu” vēršas Jelgavas pilsētas domē, slimnīcas administrācija piekrīt tikties klātienē.

Slimnīcas pārstāve, aizbildinoties ar datu aizsardzību, atsakās atklāt, kur palikušas pacientes privātās mantas. Stāstot par privātām mantām, slimnīca atklāšot, ka paciente tur ārstējusies un to iestāde nedrīkstot, tādēļ tiek sniegts vispārīgs komentārs. Pacienti, kuri ierodas ar naudu, to varot atstāt drošā vietā, un tas tiek dokumentēts. Drēbes tiekot glabātas trīs mēnešus.

Aelita Plinta
Jelgavas pilsētas slimnīcas kvalitātes vadītāja

Šeit strādāju gadu, gada laikā nav bijis neviens gadījums, kad personāls būtu paņēmis pacientu mantas. Ja būtu bijis tāds gadījums, mēs to izskatītu, izmeklētu. Ir kvīts, kurā tiek uzskaitītas visas mantas, drēbes, kas pacientam bija līdzi.

Arī Bauskas slimnīcā atsakās atklāt detaļas par Danutes mammas apģērbu un situāciju komentē vispārīgi.

Margarita Epermane
Bauskas slimnīcas vadītāja

Es nevaru teikt, vai šāds pacients mūsu slimnīcā bijis. Kad pacientu pārved no vienas ārstniecības iestādi uz otru, tad tiek sagatavots akts par vērtīgo mantu sarakstu, tās tiek ievietotas seifā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Abas iestādes aicina Danuti ar iesniegumu vērsties slimnīcu administrācijās, lai saņemtu oficiālu atbildi par mantu likteni.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm