“Uz pakas rakstīts – 10 kg!” Saimniece apšauba brikešu kravu; uzņēmējs visu noliedz

Lolitai pieder namiņš Olaines pusē. Drēgnajos rudens vakaros un ziemas saltajos mēnešos par mājas stratēģiski svarīgāko telpu kļūst kurtuve, kur izvietota malkas krāsns. Jau trešo gadu saimniece kā kurināmo izmanto briketes.

Arī Lolita ragavas gatavo vasarā, lai apsteigtu pirmo sniegu. Nupat piegādāta brikešu krava, ar ko vajadzētu pietikt visai ziemai. Aprēķins veikts, balstoties uz iepriekšējo apkures sezonu.

Lolita ar turpat Olaines novadā ražoto bērza brikešu kvalitāti ir apmierināta, taču beidzamā piegāde likusi vilties. Saimniece pašas rokām pārcilā katru iepakojumu, jūtot, ka atsevišķi maisi ir vieglāki par 10 kilogramiem, kas norādīti uz katra no iepakojumiem. Arī brikešu izmēri, salīdzinot ar tā paša ražotāja piegādi februārī, atšķiras.

Vienā iepakojumā ir 12 sapresēti koksnes klucīši. Ja pieņem, ka viena iepakojuma svars ir 10 kilogramu, tad viena brikete sver aptuveni 0,833 kilogramus.

Saimniece “Bez Tabu” klātbūtnē nosver vairākus klucīšus, kuru svars pat nesasniedz 800 gramu. Savukārt atsevišķas pakas ir zem 10 kilogramu atzīmes.

Lolita uzskata, ka brikešu ražotājs, iespējams, manipulējot ar bērzu skaidu klucīšu svaru, nav veicis pilnu piegādi. Saimniece uzskata, ka trūkstot aptuveni 100 kilogramu.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs norāda, ja klientam ir pretenzijas par saņemto preci, konflikts primāri esot jārisina starp klientu un komersantu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lolita

Pēdējā komunikācija [ar brikešu ražotāju] bija, ka es nevaru pierādīt, ka man vajag svarus un svērt visu tonnu uzreiz, jo pa vienai [briketei; iepakojumam] nedarbosies. Bet uz iepakojuma ir rakstīts. Tātad jūs [ražotājs] neievēro to, kas ir rakstīts uz iepakojuma.

Pie Olaines brikešu ražotnes pieripo tās saimnieks – uzvilkts ne pa jokam. Uzņēmējs ir neizpratnē par Lolitas iebildumiem, uzsverot, ka rīkojas godprātīgi. Ražotnē firmas īpašnieks gan nelaiž – tas esot komercnoslēpums, taču arī viņš ir gatavs veikt svēršanas procedūru.

Kases telpā izvietoti svari. Vispirms uzņēmējs uz tiem uzliek 20 kilogramu smagu hanteli, tādējādi no savas puses parādot, ka svari ir kalibrēti un uzticami. Pēc tam ražotnes īpašnieks uzliek vienu brikešu iepakojumu, tad vēl vienu. Kopējais svars šajās pakās pat pārsniedz 20 kilogramus.

Vasīlijs
Olaines brikešu ražotnes īpašnieks

Cilvēks grib saņemt lieko, bez maksas. Tas arī viss! Es jau 20 gadu strādāju. Un kaut kas tāds, ka televīzija un Patērētāju tiesību aizsardzības centrs klāt, tas ir pirmo reizi.

PTAC vēl piebilst, ka dažādām precēm ir dažāda specifika. Proti, ka esot nelielas pielaides un svārstības preču svaram un mēram. Fasējot preces, pieļaujamas nelielas nobīdes. Esot jāņem vērā arī, piemēram, granulu, brikešu uzglabāšanas apstākļi.

PTAC jau ieplānojis pārbaudi konkrētajā Olaines brikešu ražotnē.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm