“Uz pusi dārgāk!?” Liepājā mājas vecākā šokā par nama kāpņutelpu remonta izmaksām

Liepājniece Māra jau vairākus gadus ir daudzdzīvokļu nama Strazdu ielā 16 mājas vecākā. Līdz ar to kundze ir kā tilts starp dzīvokļu īpašniekiem un ēkas apsaimniekotāju.

2021. gada 17. februārī 18:57

Piecu gadu laikā māja teju pārvērsta līdz nepazīšanai – veikta fasādes renovācija, siltināšana, nomainīta apkures sistēma, uzlikts jauns jumts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pagājušā gada nogalē uzsākts arī kāpņutelpu remonts, kas tagad draud sagraut šo tiltu starp īpašniekiem un uzņēmumu “Liepājas namu apsaimniekotājs”. Māra uzskata, ka tikusi apmānīta, kā rezultātā iedzīvotājiem nu būšot krietni jāpārmaksā par kāpņutelpu flīzēšanas darbiem.

Māra

Problēma ir par izmaksām – par flīzēm, par kvadrātmetriem. Vai pareizi kvadrātmetri, vai ir pareizi izcenojumi. Cik maksā flīzes, cik maksā java un viss pārējais.

Vispirms panākta vienošanās par četru kāpņutelpu remontu, kas izmaksās 13 650 eiro. Tomēr pēc gadumijas uzrodas papildu tāme par vēl teju 5500 eiro. Ar mājas uzkrājumu nepietiekot, kas tagad nozīmē lielākus rēķinus.

Māra sazinājusies ar apsaimniekotāju grāmatvedi un ēku ekspluatācijas inženieri, un namu pārzini. Visi kā viens esot atbildējuši, ka viss ir kārtībā ar rēķiniem.

SIA “Liepājas namu apsaimniekotājs”

Pirms darbu veikšanas ir veikta cenu piedāvājuma apzināšana un izvēlēta SIA “Multi būve”. Citi piedāvājumi bija dārgāki, vai iespējamais darbu veicējs no piedāvājuma atteicās. Sadārdzinājumu veido papildu visu četru kāpņu telpu ieejas laukumu flīzēšana, kā arī logu režģu stiprināšana. Tāmes pieaugumu veido arī pašu mājas iedzīvotāju bezatbildīga rīcība, apzināti bojājot vēl nepabeigto flīzēšanas darbu kāpņu telpās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Apsaimniekotājs norāda, ka remonta laikā sabojāta izlīdzinošā grīda un sienas apdares vietas. Kāds pat pamanījies sadauzīt vairākus iepakojumus ar flīzēm. Kur tas noticis, Māra nezinot. Arī nekādu aktu par postījumiem neesot.

Mājas vecākā apstiprina, ka ir parakstījusi darbu pieņemšanas-nodošanas aktu. “Es jau neesmu tehnisks darbinieks. Oficiāli es esmu kontaktpersona, tā mēs  saucamies.”

Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Peipiņš norāda, ka tā bijusi liela kļūda – parakstīt papildtāmi un darbu pieņemšanas-nodošanas aktu.

Vitolds Peipiņš
Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs

Mājas vecākās kļūda ir tajā ziņā, ka viņa, pirmkārt, šajos jautājumos nav kompetenta. Ja divas puses ir par kaut ko vienojušās, ir noslēgts līgums, apstiprināta tāme, tad pēc tam attiecīgi šo te tāmi mainīt, dot papildu tāmi, pirmkārt, no izpildītāja puses nav korekti, bet dzīvē visādi var gadīties, kad var būt objektīvi iemesli, kāpēc šis sadārdzinājums ir, tad ir jāatrod abpusēja vienošanās. Un šajā gadījumā dzīvokļu īpašnieku pārstāvis varēja iebilst, un viņai bija pilnīgs pamats iebilst.

Peipiņš uzskata, ka Māras un Strazdu ielas 16 iedzīvotāju gadījumā vilciens jau esot aizbraucis, jo darbi, neraugoties uz iespējamo pārmaksāšanu, pieņemti bez pretenzijām. Protams, atliek variants – vērsties tiesā pret apsaimniekotāju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm