tv3.lv

Uz Salu tilta aizmirst uzstādīt svarīgas ceļazīmes. Izveidojusies bīstama situācija

Aculiecinieki stāsta, ka pie uzbrauktuves uz Salu tilta regulāri notiek ceļu satiksmes negadījumi. Zīmju neesamība uz Salu tilta rada bīstamu situāciju, kas avāriju var izraisīt vien dažu sekunžu laikā.

2019. gada 13. martā 20:05

Pieredzējusī autovadītāja Veronika katru dienu pa Salu tiltu dodas uz savu darbavietu Pārdaugavā. Kopš sākti tilta remontdarbi, uzbraukšana uz tilta kļuvusi ne tikai apgrūtinoša, bet arī bīstama.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lielākais sastrēgums veidojas, lai no Krasta ielas uzbrauktu uz Salu tilta Pārdaugavas virzienā. Uzbrauktuve krustojas ar joslu uz Salu tilta, kas teorētiski paredzēta sabiedriskajiem transportlīdzekļiem, taču realitātē to izmanto daudzi privāto automašīnu vadītāji.

Uzbrauktuve uz Salu tilta izveidota tādā leņķī, ka spoguļos nav iespējams laikus pamanīt, vai no kreisās puses netuvojas transportlīdzeklis. “Bez Tabu” novērojums liecina, ka autovadītājiem galva jāpagriež teju uz otru pusi, reizē jācenšas neietriekties priekšā braucošā spēkratā.

Foto: EKRĀNUZŅĒMUMS

Viktorija
Autovadītāja

Es neredzu, kas brauc no aizmugures. Bieži vien pat jāattaisa logs, jāizbāž galva, lai pārbaudītu, vai aizmugurē mašīna nebrauc virsū. Pa sabiedriskā transporta joslu visu laiku brauc vieglās automašīnas, neviens to neregulē.

Braukšana pa sabiedriskā transporta joslu ir sodāma rīcība. Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksā sods par šādu pārkāpumu paredzēts 40 eiro apmērā, kā arī saņemams 1 soda punkts.

Rīgas domes Satiksmes departamentā stāsta, ka šobrīd uz tilta redzams labākais iespējamais risinājums. Ne Veronikas ieteiktos spoguļus, ne luksoforus departaments neplāno uzstādīt. “Ieviestā sabiedriskā transporta josla paredzēta līdz maijam. Pēc tam darbi mainīsies, līdz ar to arī uzbraukšana uz tilta būs vieglāka. Spoguļus liek ielās ar nelielu satiksmes intensitāti, tie kropļo attēlu. Tas redzamību neuzlabotu, tikai vairāk mulsinātu autovadītājus,” norāda departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” novērojums liecina, ka, sākoties remontdarbiem, pirms uzbrauktuves uz Salu tilta ir demontēta ceļazīme “Dodiet ceļu”. Tāpēc tīši vai nejauši izveidojusies situācija, ka priekšroka šajā krustojumā šobrīd patiesībā ir tiem, kuri vēlas uzbraukt uz Salu tilta, nevis tiem, kuri jau ir uz tilta. To paredz tā saucamais labās rokas princips.

Foto: EKRĀNUZŅĒMUMS

Norādot departamenta pārstāvei par aizmirstajām ceļazīmēm, tās sola uzstādīt divu stundā laikā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm