Uzmanies! Rīgā svešzemju krāpnieki “apdāvina” sirmgalvjus ar traukiem un cenšas apzagt dzīvokļus

Iebraucēji no Rumānijas Rīgā apvārdo vietējos sirmgalvjus, it kā dāvinot viņiem traukus, pēcāk izkrāpj naudu vai cenšas iekļūt dzīvokļos.

2017. gada 14. februārī 9:28

Raidījuma Bez Tabu redakcijā vērsusies Līga, kura stāsta par atgadījumu, kurā teju ticis apkrāpts viņai tuvs radinieks sirmgalvis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kungs cienījamos gados devies ikdienas gaitās Rīgas centrā, kad pie viņa piestājusi balta “Audi” markas automašīna ar Rumānijas numurzīmēm, kurā braukuši divi tumsnēji vīrieši. Viņi sirmgalvim lauzītā krievu valodā prasījuši, kā nokļūt līdz viesnīcai Rīgā. Sirmgalvis sniedzis palīdzību, bet tad sākusies apvārdošana.

“Viņi teica: “Paldies par jūsu labo sirdi, ka jūs mums tā palīdzējāt. Par to mēs jums gribam uzdāvināt dāvanu. Braucam no trauku izstādes Rīgā. Palikuši paraugi.” Viņi attaisīja automašīnu un rādīja lielu kasti ar traukiem. Pannas un katli. Teica, lai ņem.

Mans radinieks teica, ka nevar paņemt, jo jāsteidzas uz tikšanos. Viņi uzstāja, ka trauki jāpaņem. Viņiem esot uzdevums: pirmajam satiktajam pensionāram jāatdod. Viņi teica, ka nelaidīs sirmgalvi prom, piedāvāja traukus nogādāt kunga mājās,” stāsta sirmgalvja radiniece Līga.

Dāvana vairs nav dāvana

Tumsnējie iebraucēji norādījuši, ka trauki esot ļoti vērtīgi, maksājot teju 2000 eiro. Sirmgalvis norādījis ceļu uz radinieces Līgas mājām, kur sievieti lūdzis sagaidīt un paņemt pannas un katlus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Es sagaidīju, paņēmu to kasti un uzgāju augšā. Pēc tam, kad radinieks ar svešiniekiem nogāja lejā, tuvais radinieks man vēlreiz zvanīja un teica, lai nonāku lejā ar traukiem. Viņš man teica, ka svešinieki prasa 400 eiro. Viņi teica, ka lidmašīnā ar traukiem nekāpšot, tāpēc dāvina tos cilvēkiem, bet pietrūkst vienai lidmašīnas biļetei ceļam mājup. Vajagot 400 eiro,” par apkrāpšanas centieniem stāsta Līga.

Nav pirmā reize, kad apvārdo vientuļus sirmgalvjus. Mērķis – iekļūt dzīvokļos

Līga dusmās atdevusi traukus atpakaļ nezināmajiem vīriešiem un patriekusi. Bez Tabu ir zināms teju identisks gadījums citā Rīgas mikrorajonā – Teikā. Tur arī šis pats spēkrats piestājis pie vientuļa sirmgalvja, svešinieki it kā apdāvinājuši kungu, šoreiz uzticību iekarojuši, piesaucot Rīgas mēru Nilu Ušakovu. Proti, viņš esot licis pēc trauku izstādes ar paraugiem apdāvināt vientuļus pensionārus.

Apvārdotais arī iesēdies svešinieku automašīnā, kopā devušies uz sirmgalvja dzīvokli, tomēr rīdzinieks nācis pie prāta un atteicies no žēlsirdības dāvanas.

Rīgas pašvaldības policijā stāsta, ka šādi gadījumi Rīgā notiekot epizodiski. Policijā uzsver, ka, nokļūstot līdzīgā situācijā, iedzīvotājiem noteikti jāvēršas vai nu Valsts, vai pašvaldības policijā. Ar šādām un citām viltībām ļaundari bieži vien cenšas iekļūt naivāku pensionāru mitekļos, lai tos aplaupītu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Apvārdo un apkrāpj visā Eiropā

Izrādās, rumāņi klejo pa visu Eiropu un apvārdo cilvēkus. Stāsta Andris Rinkevics, Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks:

“Viņi piedāvā iegādāties produktus, mēģinot cilvēkiem izkrāpt naudu. Tie visbiežāk ir viltoti produkti. Vēl viena metode ir šāda: tēlo, ka salūzis transportlīdzeklis, lūdz palīdzību, saka, ka ir nepieciešama degviela vai automašīnas remonts, naudas neesot. Tāpēc piedāvā pārdot gredzenus un ķēdītes. Ir cilvēki, kuri uzķeras, un rezultātā nopērk imitāciju, tādējādi tiek apkrāpti.”

Arī citi Bez Tabu uzrunātie rīdzinieki stāsta, ka viņus centušies apkrāpt iebraucēji no svešām zemēm, turklāt ne tikai Rīgā.

Pašmāju blēži

Valsts policijā norāda arī uz pašmāju blēžiem, kuri cenšas ne vien it kā apdāvināt cilvēkus, pēc tam par “dāvanu” pieprasot naudu, bet arī uzdodas par dažnedažādu iestāžu pārstāvjiem un cenšas iekļūt dzīvokļos, kur novērš personas uzmanību, noskaidro, kur tiek glabātas vērtīgas mantas, tad tās nozog.

Valsts policijā aicina iedzīvotājus pārliecināties par to, vai persona, kura apgalvo, ka pārstāv kādu iestādi, patiešām ir tās darbinieks. Šeit lasāma informācija, kā pasargāt sevi un savu īpašumu!

Arī Bez Tabu savulaik dzinis bēdas iebraucējiem no Rumānijas, kuri Latvijā uzdevušies par invalīdiem, iežēlinājuši iedzīvotājus un diedelējuši naudu.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm