tv3.lv

“Uzsita zilu ausi, pilnīgi violetu. Kā tā vispār var uzsist?” Vardarbība labošanas iestādē paliek nesodīta

14. jūnijā 23:20

Raidījuma skatītājas Ligitas nepilngadīgais brālis jau vairākus gadus dzīvo Naukšēnu sociālās korekcijas izglītības iestādē. Pēdējo mēnešu laikā ģimene ir noraizējusies par puiša drošību, jo citi jaunieši zēnu mēdz iebaidīt ar fiziskiem paņēmieniem.

Sociālās korekcijas izglītības iestāde ”Naukšēni” ir IZM pārziņā esoša izglītības iestāde, kas darbojas kopš 1998.gada. Iestādē ievieto bērnus vecumā no 11 līdz 18 gadiem, pamatojoties uz tiesas lēmumu.

Ligita stāsta, ka brālim uzsista zila, pat violeta auss. Iestādes darbinieki situāciju esot zinājuši, taču ģimene par vardarbību uzzinājusi no puiša.

Ligita
Uztraukusies par brāļa drošību

“Man pati iestādes darbiniece viena zvanīja. Es ar viņu runāju, viņa saka: “It kā viņš ir izolēts, bet viņš tāpat ir briesmās”.”

Brīdi, kad Ligita sapratusi – iestādes darbinieces nespēj jauniešus pasargāt, viņa vērsusies pēc palīdzības. Centusies sazināties ar iestādes direktori, taču nesekmīgi. Tad zvanījusi Uzticības tālrunim. Arī Uzticības tālruņa pārstāvji atzīst, ka šādu zvanu ir saņēmuši, un tas ildzis 10-12 minūtes. VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Anda Sauļūna uzsver, ka tālruņa primārais mērķis ir zvanītāju uzklausīt un atbalstīt, ievākt precizējošu informāciju un kopīgi atrast risinājumu. Viņi aicinājuši Ligitu vērsties pie iestādes vadības. Tas Ligitai nav izdevies.

Tāpēc arī “BezTabu” komanda dodas uz Naukšēniem, lai direktori satiktu, bet- bez panākumiem.

Un nav laikam jābrīnās par iestādes nevēlēšanos komunicēt. Pavisam nesen Izglītības un zinātnes ministrija paziņoja par iestādes slēgšanu līdz gada beigām. Tikmēr Valsts bērnu tiesību un aizsardzības inspekcija (VBTAI) aicina – par vardarbību neklusēt, uzreiz ziņot iestādes darbiniekiem, taču, ja arī tas bez rezultātiem, ziņot VBTAI.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm