tv3.lv

“Vai tas ir droši un pieļaujami?” Rīdziniece ziņo par bīstamu akas vāku pie trolejbusa pieturas

2021. gada 17. martā 18:57

“Bez Tabu” skatītāja Ērika no Rīgas, stāvot 16. maršruta trolejbusa pieturā ”Zemitāna laukums” Teikā, tieši pie iekāpšanas pamana aku, kurai līdzās ir vairāki caurumi. Rīdziniecei rodas pamatotas aizdomas, ka aka kuru katru brīdi var iegrūt.

“Vai šis ir droši un pieļaujami?” raidījuma redakcijā vēršas Ērika.

Nokļūstot norādītajā vietā, arī “Bez Tabu” pamana konkrēto aku. Ar neapbruņotu aci redzami gan caurumi, gan iesēdumi asfaltā, kas nudien liecina, ka zem asfalta klājuma ir nopietnas problēmas.

Arī sastaptie iedzīvotāji norāda, ka aka ir ar steigu jāremontē, turklāt šāda situācija esot jau vairāk nekā pusgadu.

Ja būtu iespējas, vietējie paši salabotu bīstamo vietu. Rīdziniekiem gan par to nevajadzētu lauzīt galvu, tas jādara pašvaldības darbiniekiem. Iedzīvotāji par šādām un līdzīgām nebūšanām ar galvaspilsētas ceļiem var droši ziņot atbildīgajai iestādei – Rīgas domes Satiksmes departamentam, zvanot, piemēram, pa bezmaksas tālruni – 80003600. “Bez Tabu” noziņo departamentam un gaida, kāda būs iestādes rīcība.

Jāakcentē, ka rīdzinieki un galvaspilsētas viesi jau pērn guva jo īpaši rūgtu pieredzi. Vien dažu mēnešu laikā Rīgas ielas “apēda” vairākas automašīnas.

Viktors Haritonovs
Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības inženierzinātņu fakultātes pētnieks

Ja mēs redzam, ka blakus akai ir maziņa bedre vai plaisa, un, kūstot sniegam vai lietus laikā, šajā bojājumā blakus akai nokļūst ūdens. Un ūdenim ir kaut kur jāaizplūst. Pa ceļam ūdens aizskalo tās daļiņas, kas atrodas zem asfalta seguma. Un, protams, ja šajā vietā asfaltbetons ir ļoti plāns, un cilvēks ir pietiekami smags, lai šo plāno kārtu iespiestu, cilvēka kāja var arī iegrūt iekšā.

Satiksmes departaments norāda, ka Rīgā ir dažādas akas, un katrs no tās saimniekiem to arī uztur atbilstošā kārtībā. Konkrētā aka esot uzņēmuma “Rīgas ūdens” pārziņā. Kad atbildīgais dienests veiks akas remontu, departaments atbildēt nevar.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm