tv3.lv

“Vai tiešām par mums aizmirsa?” Cilvēkiem ar kustību traucējumiem liegta iespēja nokļūt uz vilcienu perona

2020. gada 19. februārī 20:14

Pirms aptuveni nedēļas veikti ārkārtas darbi Atgāzenes stacijā, Rīgā – paplašināta gājēju pāreja, kura līdz šim bijusi pārāk šaura. Tāpat uzstādītas barjeras. Par paveiktajiem darbiem iedzīvotāji ir pateicīgi, tomēr neizpratne rodas, uzlūkojot uzbrauktuvi uz perona. Tā nav labiekārtota, tāpēc māmiņām ar ratiem tikt uz staciju ir sarežģīti, taču cilvēkiem, kuri pārvietojas ratiņkrēslā – neiespējami.

Gribējā kā labāk, bet sanāca – kā vienmēr. Tā par veiktajiem darbiem izsakās apkārtes iedzīvotāji. Īpašu mulsumu rada melnzeme, kas nobērta blakus kāpnēm, kas ved uz perona. “Laikam pa to cilvēkiem ir jābrien,” min viens no satiktajiem Rīgas iedzīvotājiem.

Foto: EKRĀNUZŅĒMUMS

Ne viens vien iedzīvotājs arī pats savām acīm redzējis, ka māmiņas ar bērnu ratiem brien pa izbērto melnzemi. Iedzīvotāji ir vienisprātis, ka darbi būtu jāpabeidz līdz galam, nodrošinot pienācīgu uzbrauktuvi.

Arī invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons” regulēro seko līdzi tam, cik draudzīga cilvēkiem ar kustību traucējumiem ir infrastruktūra. Vides pieejamības eksperts Jurģis Briedis norāda, ka cilvēki ar kustību traucējumiem nevarētu nokļūt uz perona. Tāpat būtiski atcerēties, ka Latvijā dzīvo arī cilvēki ar redzes un dzirdes problēmām. Arī gados veci cilvēki, kuriem būtu nepieciešamas margas, lai pieturētos. “Ne tikai uzbrauktuve šeit ir vajadzīga,”min eksperts.

Foto: EKRĀNUZŅĒMUMS

VAS “Latvijas Dzelzceļa” pārstāve Ella Pētermane norāda, ka darbi tiks turpināti. Šobrīd tiek veiktas visas nepieciešamās darbības, lai Atgāzenes stacijā varētu izbūvēt pandusu, kas nodrošinātu ērtu nokļūšanu uz perona. Jāpiebilst, ka “Latvijas Dzelzceļa” pārstāve sola, ka darbi tikšot pabeigti vien vasaras sākumā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm