tv3.lv

Vai tiešām tas notiek Rīgā?! Daudzstāvu nama iemītnieki kopš Jāņiem bez elektrības

2020. gada 8. jūlijā 19:05

Ieva ir viena no dzīvokļu īrniecēm daudzstāvu namā Rīgā, Firsa Sadovņikova ielā 37. Tomēr jau kopš Līgosvētku nedēļas teju visiem mājas iemītniekiem jādzīvo neapskaužamos apstākļos.

Ieva
dzīvo bez elektrības

Mēs esam pilnīgi bez elektrības! Mums nav vispār nekā. Tā kā lielākajai daļai viss ir ar elektrību – plīts, boilers. Mums nav tā, ka mums ir siltais ūdens. Mums visiem ir elektriskie boileri. Mums nav arī siltā ūdens. Mēs visi mazgājamies tagad aukstos ūdeņos, visiem ir iekaisuši kakli.

Kaimiņiene Gunta gan radusi pagaidu risinājumu, tas gan nav īsti drošs. Proti, mājas otrajā korpusā, kurā tomēr ir elektrība, dzīvo Guntas meita. Un tad pieņemts lēmums no meitas dzīvokļa līdz Guntas miteklim novilkt pagarinātāju.

Gunta
radusi nedrošu pagaidu risinājumu

Atļaujos izmazgāt drēbes, uzlādēt telefonu un ieslēgt internetu, lai būtu vismaz kaut kādi sakari ar ārpasauli. Bet pārējais… Ēst uztaisīt nevar. [..] Ciešamies! Neesam mēs vienas dienas cilvēki – saldētavās bija pārtika, kas tagad jau ir izmesta miskastē.

Visi dzīvokļi nama pirmajā korpusā ir bez elektrības. Skaitītāji stāv uz vietas jau vairākas nedēļas. Daži iemītnieki uz laiku jau pārcēlušies pie radiem, draugiem, bet citi nakšņo viesnīcās. Visi kā viens tomēr uzskata, ka situācija nudien nav pieņemama.

Aleksandrs
dzīvo šeit 15 gadus

Lai nesabojātu kaimiņu kabeli, tu vari pieslēgt – vai nu boileru, vai televizoru, vai kaut ko citu, bet dzīvo bez gaismas. Piedevām visiem mūsu kāpņutelpā nav gāzes pieslēguma. Mums visiem ir elektriskās plītis. Un mums ir jāgatavo ēdiens. Bet pats trakākais, – mums šeit ir ģimenes ar bērniem. Pa vienam, pa diviem maziem bērniem. Un bērni ir jāmazgā.

Ieva arī atklāj, ka reizi nedēļā ar ģimeni dodas uz Rīgas autoostu, lai nomazgātos dušā siltā ūdenī. Katra reize vienam cilvēkam gan maksā 4,50 eiro. Savukārt mobilos telefonus Ieva lādē tirdzniecības centrā “Mols”. Runājot par pārtiku, rīdziniece norāda, ka piespiedu kārtā nākas ēst sausās zupas, jo katru dienu iet uz kafejnīcu nav iespējams – dārgi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā skaidro iedzīvotāji, elektrības sadalnes skapis atrodas kaimiņu nama pagrabā. Bez elektrības palikušie īrnieki ir vairāk nekā pārliecināti, ka 39. nama saimnieki apzināti atslēguši elektrību.

Tā māja Sadovņikova ielā 39 ir tajā pusē. Un tai mājai, firmai “Eiromāja”, pieder arī jaunbūve, kas atrodas mūsu mājas otrā pusē. Un tas konflikts 2014. gadā bija par to, ka firma piedāvāja mūsu mājas īpašniekam nopirkt šo namu. Es domāju, ka mēs viņam esam kā traucēklis un viņi šādā veidā atslēdza elektrību, ar domu, ka izvāksies īrnieki, īpašnieks zaudēs ienākumus un būs spiests pārdot māju.

37. nama īpašnieks Nikolajs gan uzsver, ka līdz šim attiecības ar kaimiņmājas saimniekiem bijušas labas, taču tagad viss esot mainījies.

Nikolajs
bez elektrības atstātā nama īpašnieks

Pirms četriem pieciem gadiem bija reizes, kad kaut kas notika ar elektrību, mums bija brīva piekļuve pagrabam. Mūs laida iekšā. Mēs mainījām drošinātājus. Bet tagad mūs nezināma iemesla dēļ tur nelaiž iekšā. Lai mūs ielaiž iekšā, mēs uztaisīsim projektu un pēc kaut kāda laika aiziesim no viņiem, no šī sadalnes skapja, no šīs situācijas. Bet pagaidām mēs kā ķīlnieki neko nevaram izdarīt.

Pēc sarunas dodamies pie kaimiņiem, lai atrastu un uzrunātu kādu no īpašuma pārstāvjiem un noskaidrotu, kāpēc pieņemta tik drastiska rīcība, atstājot iedzīvotājus bez elektrības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirmajā apmeklējuma reizē “Bez Tabu” neizdodas sastapt 39. nama pārstāvjus, taču, uzzinot par televīzijas ierašanos, saņemam tālruņa zvanu un vienojamies par tikšanos.

Firsa Sadovņikova ielas 39 pārstāvis

Bez Tabu: Es tā saprotu, ka jūs gribējāt sniegt tā kā oficiālu komentāru?

Oficiālu… Nu, mēs sākumā parādīsim jums un tad izdomāsim, ja, to situāciju, iziesim no tās situācijas.

Pagrabā atrodas vairāki sadalnes skapji – jaunākie no tiem paredzēti 39. namam un jaunbūvei kā pagaidu pieslēgums. Taču 37. mājai atvēlētais skapis palicis neskarts, jo kaimiņmājas saimnieks Nikolajs it kā neesot vēlējies to atjaunot.

F. Sadovņikova ielas 39 pārstāvis

Nav vajadzības, nav vajadzības. Bet mēs jau arī riskēt nevaram. Laiks rit. Visu laiku “korķus” sit ārā. Ja uztaisīs to “peremičku” un korķus neizsitīs, un aizdegsies…

Nevēloties uzņemties atbildību par ugunsdrošības riskiem, 39. nama pārvaldnieks pieņem lēmumu par elektrības padeves atslēgumu. Arī “Sadales tīkla” darbiniekiem, kas vēlējās pārbaudīt elektropieslēgumu, sastapās ar sarežģījumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Imants Krūmiņš
AS “Sadales tīkls” Korporatīvo klientu apkalpošanas daļas vadītājs

Lai kaut kādā veidā normalizētu situāciju, mēs aizsūtījām uz šo te ēku savu darbinieku. Domājām, – vismaz pirmo palīdzību sniegs. Bet īpašnieks jeb apsaimniekotājs mūs pie šīm te iekārtām, kas atrodas viņa iekšējā elektrotīklā, nepielaida. Tas principā ir atbilstoši likumdošanai – mums nav pamata iet pie iekārtām, kas atrodas klienta iekšējā elektrotīklā.

Tagad 37. nama saimniekam Nikolajs ir tikai viena izeja – jāizveido neatkarīgs elektrības pieslēgums, kas ir visai laikietilpīgs process.

Aleksejs
F. Sadovņikova ielas 39 mājas pārvaldnieks

Bez Tabu: Iedzīvotājiem, ko viņiem darīt šo te divu, trīs mēnešu laikā. Te ir jautājums, vai jūs esat ar mieru noslēgt kaut kādu vienošanos ar Nikolaju par to, ka viņš šo mēnešu laikā apņemas visu izdarīt [izveidot jaunu elektropieslēgumu].

Tikai tagad vajag tehnisko risinājumus un dokumentus par pagaidu pieslēguma izveidi pie mums. Lai es to redzētu, saprotiet. Iesniedziet oficiālu pieprasījumu. Uzrādiet dokumentus. Un mēs jūs ielaidīsim iekšā. Bez problēmām. Mēs neesam tādi nezvēri… Vienkārši pienāk tas brīdis, kad kaut kas jau ir līdz kaklam, saprotiet.

Abu īpašumu saimnieku starpā gan ilgāku laiku valdot konflikts, kas saistīts ar teritorijas attīstību, un tiek lietotas dažādas metodes, lai kaitētu viens otram, taču cietēju lomā ir un paliek māju iedzīvotāji.

“Sadales tīkls” jau esot nosūtījis nepieciešamos dokumentus abu namu pārstāvjiem, taču elektrība vēl joprojām neesot pieslēgta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt Nikolajs “Bez Tabu” atzina, ka jau notiekot darbi, lai elektrību pieslēgtu no citas kaimiņu mājas. Pārējās nesaskaņas abu īpašumu valdītāju starpā gan vēl turpinās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm