Vainīgs klients? Populārā veikalā Ogrē nejauši sadauza vīna pudeli, veikalnieki liek samaksāt

31. janvārī 19:34

Veikalā “Mājai un dārzam” Ogrē, nopērkot preces par 200 eiro, veikalnieki likuši samaksāt klientei arī par nejauši sadauzītu vīna pudeli. Pircēja ir neizpratnē un uzskata, ka veikala pārstāvji nepamatoti liek maksāt par nejauši saskādētu preci. Tāpat viņa uzskata, ka trauslās pudeles veikalā izkārtotas aplami.

Šā gada janvārī veikalā “Mājai un dārzam” Ogrē Oksana iegādājās dažnedažādas preces. Viņas pirkumu sarakstā gan nebija vīna, bet par to veikalnieki lika samaksāt.

Oksana
neizpratnē par veikala darbinieku attieksmi

Mēs paņēmām caurules un citas būvniecības lietas. Caurules bija četrus metrus garas. Veikalā piedāvā sagriezt tās uz pusēm, lai ielien automašīnā. Sagriezām un ielikām ratos. Caurules līda ārā no ratiem. Devāmies uz kasi pa eju. Netālu no kasēm ir alkohola stends. Manevrējot ar ratiem, caurules gals, kas līda ārā no ratiem, aizķera vīna pudeli. Tā nokrita un saplīsa. Pārdevējas teica, ka jāsamaksā par vīnu. Tad ieradās kaut kādas divas sievietes. Sapratu, ka viena ir veikala direktore. Prasīju: varbūt esat nepareizi izvietojuši preci? Atbildēja, ka nē, viss ir pareizi. Prasīja, kur, manuprāt, prece jāizvieto? Es teicu, ka nezinu. Zinu savas tiesības, ka, ja sasit nejauši, prece ir norakstāma. Atbildēja, ka pie viņiem tā neesot un ka mums [pircējiem] jāmaksā. Prasīja, kāpēc es devos pa to eju. Teicu, ka nezinu. Kādas ejas ir, pa tādām eju.

“Bez Tabu” komanda apskatīja preču izvietojumu veikalā un konstatēja, ka alkohola stends ar stikla pudelēm patiesi atrodas netālu no kasēm. Gar to uz kasēm klienti dodas arī ar liela izmēra, garām precēm. Lai gan par to, vai Oksana nogāza pudeli tīši vai netīšām, varētu pārliecināties novērošanas kameru ierakstos, žurnālistiem radās iespaids, ka veikalniekiem nerūp to noskaidrot. Veikala vadītāja uzsvēra, ka par preču sabojāšanu neatkarīgi no apstākļiem atbild klients.

veikala vadītāja

Jā, protams, mēs sakām cilvēkiem, ka ir jāmaksā, ja brauc un nogāž. Cilvēkam jāpadomā, vai viņš varēs izbraukt ar tik lielu preci vai nevarēs, jo kasei ir piekļuve arī no citas puses. Katru dienu cilvēki kaut ko nogāž. Ja veikals par visu maksās, tad… Ne tikai pudeles. Bērni iet un ņem trauciņus, tad arī jūs uzskatāt, ka nav jāmaksā? Pie tās pašas kases sieviete ar grīdas līstēm nogāza divas laternas. 52 eiro. Arī veikals vainīgs?

Mīļā miera labad Oksana samaksāja 6,99 eiro par sadauzīto vīna pudeli, bet par pieredzi pastāstīja sociālās tīklošanās vietnē “Facebook”. Ierakstu ievēroja daudzi lietotāji. Vairāki “Facebook” lietotāji komentāru sadaļā norādījuši, ka konkrētajā veikalā piedzīvojuši līdzīgu situāciju un veikalnieku attieksmi. Vairums pauda sašutumu par veikala pārstāvju attieksmi, uzskatot, ka šādās situācijās klientam nebūtu jāsedz zaudējumus. Tāpat vairāki cilvēki, kuri apgalvoja, ka bijuši konkrētajā veikalā, uzskata, ka preču izvietojums tirgotavā ir aplams.

Taujāta, vai nevajadzētu preces izkārtot pārdomātāk, veikala direktore atbildēja: “Varbūt, iespējams.  Jārunā ar priekšniecību. Varbūt tiešām jāpārvieto stendi.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) raidījumam norādīja, ka šādu strīdu risināšanā PTAC neiesaistās. Jautājums saistīts ar zaudējumiem un risināms starp klientu un komersantu; ja to neizdodas nokārtot sarunu ceļā, tas darāms civiltiesiskā kārtībā tiesā, informēja PTAC. Ja puses viena puse nepiekāpjas otrai, var izsaukt uz notikuma vietu Valsts policiju, lai tā fiksētu notikušo faktu un apstākļus. Savukārt to, kuram zaudējumi būs jāsedz, noteiks tiesa, norādīja PTAC.

Vairāk uzzini, noskatoties sižetu.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm