“Vairāk nekā puse saslima, direktore nejūtas vainīga!” Pēc sapulcēm, kolēģu sveikšanas Covid‑19 uzliesmo Krustpils pamatskolā

Pēc vairākām klātienes pedagogu sanāksmēm Krustpils pamatskolā gada sākumā mācību iestādē skolas personāla, pedagogu vidū noticis ievērojams Covid-19 infekcijas uzliesmojums. Skolas pārstāve, kura par pedagogu sanākšanu klātienē ziņo “Bez Tabu”, uzskata, ka, organizējot sapulces, skolas direktore rīkojusies bezatbildīgi. Notikušo mācību iestādē ārkārtējā situācijā nosoda arī izglītības kvalitātes uzraugi.

2021. gada 27. janvārī 20:11

Raidījumā “Bez Tabu” vērsās Krustpils pamatskolas darbiniece, kura, vēloties saglabāt anonimitāti, satraukta ziņoja par saslimšanas ar Covid-19 apmēriem mācību iestādē. Viņa vaino skolas direktori Viju Stiebriņu, kura ir arī Krustpils novada domes deputāte, nolaidībā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

satraukta par Covid-19 uzliesmojumu

8., 11., 12. un arī 13. janvārī rīkoja sapulces klātienē. Šo sapulču rezultātā aptuveni pusei, iespējams, pat vairāk, jo rezultāti turpina pienākt, skolotāju ir Covid-19. Ap 20 [pedagogiem] bija [sapulcē]. Lielākā daļa no skolotājiem bija [sapulcē].

“Bez Tabu” rīcībā nonākusi skolas pedagogu “WhatsApp” sarakste, kurā tiek izziņotas sapulces. Viena pedagogu tikšanās klātienē organizēta arī aizvadītā gada pašā nogalē. Tāpat pēc divām sapulcēm notikusi kolēģu jubilāru sveikšana, liecina sarakstēs lasāmais. 25. janvārī mācību iestādē raidījumu “Bez Tabu” darbiniece informēja par apmēram 15 saslimušajiem ar Covid-19.

Satraukta par Covid-19 uzliesmojumu

Direktore pilnībā nejūtas vainīga, ka tas būtu kaut kā viņas ietekmē, ka, redz, ir slimie. Tiek ignorēts fakts, no kurienes radās saslimšana. Centrālais ir tas, ka kāds atļāvās kaut kur ārpus skolas piezvanīt, pasūdzēties.

Pieminot par ziņošanu kādam, skolas pārstāve, kura vērsās “Bez Tabu”, norādīja, par notikušo satraukts skolas darbinieks ziņojis par rīkotajām klātienes sanāksmēm un infekcijas uzliesmojumu Izglītības kvalitātes valsts dienestam (IKVD). Kārtība paredz, ka, kādam saslimstot mācību iestādē, jāziņo šai iestādei, jānosaka saslimušā kontaktpersonas un pēcāk jāpilda IKVD norādes saistībā ar slimības izplatīšanās riska samazināšanu. Skolas pārstāve pieļauj, ka mācību iestādes vadība nerīkojās pēc priekšrakstiem, ir pateicīga par IKVD aktīvu iesaistīšanos pēc sūdzības par skolā notikušo.

Pedagogu sarakstē lasāma tā cilvēka kaunināšana, kurš vērsās ar sūdzību IKVD. Visaktīvāk šo cilvēku sarakstē nosodīja direktore Stiebriņa un viņas meita, kura strādā par skolas bibliotekāri. Sarakstē lasāmi šādi izteikumi:

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Zvanīja IKVD, jau pasūdzējušies, ka es sasaucot sanāksmes un tā tālāk. Daži no mūsējiem strādā citā virzienā”; “Nu katram noteikti ir jau padomā labais kolēģis”; “Es nojaušu, kurš tas cilvēks”; “Šādi rīkoties ir vienkārši zemiski!”; “Dievs nav mazais bērns – bumeranga likumi nav atcelti, tos nesauc par kolēģiem!”

“Bez Tabu” telefoniski sazinājās ar Krustpils pamatskolas direktori Viju Stiebriņu, kura arī ir saslimušo vidū. Lai gan pati inficējusies, turklāt, kā pati atzina, ar nopietnākām komplikācijām, Stiebriņa pauda, ka nenožēlo klātienes sanāksmju rīkošanu.

Vija Stiebriņa
Krustpils pamatskolas direktore

Sanāksmes mūža garumā pirmdienās vienmēr bijušas. Tas ir jau 25. gadu, kopš strādāju! Skolotājs, ja ir vesels, drīkst ierasties.

Stiebriņai atgādinot, ka var notikt arī infekcijas pārnēsāšana bez simptomiem, līdz ar to nevajadzētu paļauties uz kolēģu pausto, ka ir veseli (ja nav veikts Covid-19 tests), bet gan būtu nepieciešams piesardzības nolūkā izvairīties no lieka kontakta, Stiebriņa teica:

Vija Stiebriņa
Krustpils pamatskolas direktore

Es zinu! Varat man neskaidrot. Mēs ļoti izglītoti cilvēki, visu saprotam, bet noslēpties telpā un nevadīt kvalitatīvi mācību procesu ir noziegums, manā skatījumā!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Stiebriņa informēja, ka noris skolas akreditācijas process, un tieši sapulču klātienes formāts, viņasprāt, ir vienīgais, kurā varēja izrunāt svarīgus, ar akreditāciju saistītus jautājumus.

Vija Stiebriņa
Krustpils pamatskolas direktore

Šobrīd, esot mājās un analizējot, daži inficētie izmanto sabiedrisko transportu, kam nav savas mašīnas. Viņi pārvietojas tikai ar sabiedrisko transportu. Tas ir visbīstamāk!

Krustpils novada domes priekšsēdētājs Kārlis Pabērzs informēja raidījumu, ka veicis pārrunas ar Stiebriņu. Lai kādi būtu bijuši skolas direktores labie nodomi, šoreiz, viņaprāt, viņa nepamatoti riskējusi.

Nosodījumu pauž arī IKVD Uzraudzības departamenta direktors Juris Zīvarts.

Juris Zīvarts
IKVD Uzraudzības departamenta direktors

Ar skolas vadību esam to pārrunājuši. Nevaram nepiekrist, ka šādu sanāksmju rīkošana bija kļūda. Lai gan aizvien skolā noris akreditācija, tas nevar būt iemesls, lai rīkotu sanāksmes šādā formātā. Arī pašā akreditācijā ieviests attālinātais process. Ir izglītības iestādes, kurās pedagogu saslimšanas dēļ pat attālinātais mācību process nevar notikt. Šis ir kārtējais gadījums, pēc kura jāpārdomā. Gribas cerēt, ka skolas mācās no citu kļūdām.

Krustpils novada pašvaldība informē, ka visi inficētie šobrīd devušies karantīnā, pašizolācijā, kontaktpersonas, novērojot savu veselības stāvokli, atrodas pašizolācijā, savukārt skolas telpas dezinficētas. Mācību procesu šobrīd radusies situācija neskar, jo stundas notiek attālināti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm