tv3.lv

“Vakaros nevar logu atvērt!” Saldenieki nespēj izturēt neciešamo smaku, kas gadiem ilgi valda pilsētā

10. augustā 19:30

Saldeniekiem pa pilsētu jāstaigā gluži vai ar aizspiestiem deguniem, viņi vairs nespēj izturēt neciešamo smaku, kuru pat grūti ir raksturot. Saņemot sūdzību no vietējā iedzīvotāja Matīsa, dodamies pārbaudīt, kas tā ir par smaku, kas nomoka vietējos.

Sastaptie Saldus iedzīvotāji novērojuši, ka smakas intensitāte ir atkarīga no vēja virziena, sevišķi to var just vakaros un naktī.

Silva
šogad īpaši traucē smaka

Teikšu rupji, ka smird pēc maitām. Smirdīgām, vecām, ļoti nepatīkami. Vakaros vispār logu nevar atvērt, apkārt dedzina, tad vēl tā smaka. Neizturami!

Protams, iedzīvotāji zina, no kurienes smaka rodas – vietējā uzņēmuma “Reneta”, kas darbojas jau gadiem ilgi. Sākotnēji ar gaļas atlikumu un kritušo dzīvnieku pārstrādi, taču šobrīd ražo zivju miltus un eļļu. Marita, kuru sastopam savā pagalmā, cenšas no neciešamā smārda paglābties, dodoties uz laukiem.

Neskaitāmas reizes iedzīvotāji ir ziņojuši kārtībsargiem, taču līdz šim nekas neesot mainījies. Pašvaldības policijas priekšnieks Ivars Naumanis norāda, ka regulāri saņem sūdzības, apseko teritoriju un informāciju tālāk nodod Valsts vides dienestam.

Vietējiem ir aizdomas par nelegālām darbībām uzņēmumā, viņuprāt, ražojot netiek izmantoti nepieciešamie filtri.

Uzņēmuma pārstāve Maija Žulpa gan noliedz, ka pie smakas vienmēr būtu vainojami viņi. Turklāt mēģinot pārliecināt, ka smaka nemaz nav tik briesmīga, kā to raksturo iedzīvotāji.

SIA “Reneta” teritorijā novērojam vairākus pūtējus, kuri, kā skaidro Žulpa, izkliedējot smaku. Šobrīd esot tikai trīs, bet ir jau pasūtīti vairāki. Viņa norāda, ka esot saņemtas visas nepieciešamās atļaujas no uzraugošās iestādes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ivo Lemšs
Valsts vides dienesta pārstāvis

Šis uzņēmums mums ir viens no problemātiskākajiem operatoriem, ar kuru Valsts vides dienests nepārtraukti sadarbojas, lai panāktu, ka uzņēmums ievēro tam noteiktās vides aizsardzības prasības. Attiecībā uz visu uzņēmumu SIA “Reneta” kopumā viņiem ir izsniegta speciālā vides atļauja, šobrīd uzņēmums ir iesniedzis iesniegumu atļaujas pārskatīšanai. Pārskatot to, tad tiks izvirzīti vēl stingrāki nosacījumi smakas uzraudzībai. Brīdī, kad atļauja tiks izsniegta, inspektors veiks kontroli.

Valsts vides dienests šogad jau ir saņēmis 27 iedzīvotāju sūdzības, tādēļ rīkosies, lai noteiktu stingrākus ierobežojumus.

Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm