Vakcinētie vecāki sašutuši – ja bērns nav pārslimojis Covid‑19, uz pasākumiem atvasi līdzi ņemt nevar

2021. gada 29. jūlijā 12:17

Vecāki, kas saņēmuši pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 un audzina bērnus, kas jaunāki par 12 gadiem, saskārušies ar nepatīkamu situāciju. Vēloties izmantot vakcinēto priekšrocības, piemēram, apmeklējot kādu sen gaidītu koncertu vai pasākumu, izrādās, ka bērnus gribot negribot jāatstāj mājās.

Kāda jēga bija vakcinēties? Tāpat jāsēž mājās. Man ir trīs bērni un nevienu vakcinēt nevaru, jo visi ir jaunāki par 12 gadiem! Kaut kāda bērnu diskriminācija!

Šobrīd nav sniegtas rekomendācijas vakcinēt bērnus, kas jaunāki par 12 gadiem, un nav zināms, kad tas varētu mainīties, taču vairumā koncertu ieeja ļauta vien vakcinētajiem vai vīrusu pārslimojušajiem. Jā, šie noteikumi attiecas arī uz bērniem līdz 12 gadu vecumam. Turklāt arī uz zīdaiņiem bērnu ratiņos, kas nozīmē, ka vecākiem jāmeklē auklīte, lai apmeklētu kādu pasākumu.

Mūsu ģimene piesargājās. Visi savakcinējušies, izņemot bērnu. Tagad atšķirībā no tiem, kuri slimojuši, nevaram uz kultūras pasākumu kopā ar bērnu aiziet. Kādu vēstījumu tas sevī nes? Apzināti inficēt bērnu ar Covid-19? Stulbums kaut kāds vispār.

Arī ilggadējais producents Sandis Mohovikovs nenoliedz, ka vakcinētie vecāki pauduši neizpratni par šā brīža situāciju – paši drīkst apmeklēt izklaides pasākumus, bet atvases jāatstāj mājās.

Sandis Mohovikovs
producents

Mēs kā pasākumu rīkotāji esam atkarīgi no Ministru kabineta noteikumiem. Skatītājiem jāsaprot, ka tie nav mākslinieku izdomāti noteikumi.

Pasākumu organizatori drīkst rīkot divu veidu pasākumus – tikai vakcinētajiem un vīrusu pārslimojušiem cilvēkiem vai ļaut pasākumā piedalīties ar negatīvu Covid-19 testu, tas nozīmē, ka iespējas būtu ikvienam, tomēr otrs variants paredz zināmus izaicinājumus tieši pasākuma rīkošanā. Organizatoriem jānodrošina atsevišķas sēdvietas, labierīcības, ieeja. Nereti vietas, kur plānots pasākumus rīkot nav atbilstošas, lai spētu ievērot visus noteikumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Slimību profilakses un kontroles centrs informē, ka arī bērni saslimst ar Covid-19 un pārnēsā vīrusu. Mazam bērnam var nebūt izteiktu simptomu, taču viņš var inficēt citus pasākuma apmeklētājus, tāpēc šobrīd pastāv minētā kārtība.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm