tv3.lv

Valsts policijas amatpersonu apsūdz nodokļu nemaksāšanā un pretlikumīgā strādnieku nodarbināšanā

Algu izmaksa aploksnēs, nodokļu nenomaksāšana, nodarbināšana bez jebkāda līguma. Pārmetumi, kurus divi kungi, kuri tiekas ar “Bez Tabu”, raida kādas Valsts policijas amatpersonas virzienā. Savulaik abi kungi atsaukušies likumsarga sludinājumam, ka nepieciešami cilvēki kāda dzīvokļa remontam.

2018. gada 19. martā 19:39

Kādā Artilērijas ielas dzīvoklī siltinātas sienas, liktas grīdas. Vīrieši prasījuši līgumus, tie nav doti. Nauda maksāta “uz rokas”. Abi stāsta, ka policistam šī ir ierasta prakse, ir objekts, viņš savāc brigādi un tādējādi pelna naudu. Darbi darīti aptuveni divas, trīs nedēļas. Abi vīrieši vienbalsīgi saka, ka iespējamais darba devējs viņiem ir parādā 500 eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Viņš saka, ka neko mums nav parādā. Ka parādā esam mēs. Mēs tajā objektā pazaudējām savus instrumentus, jo to dzīvokli apzaga. Toreiz atbrauca policija, viņš teica, lai viņa vārdu nepieminot. Viņš izdarīja tā, ka mēs nevis remontējam to dzīvokli, bet esam īrnieki.”

To, ka iespējamais darba devējs ir likumsargs, abi strādnieki sākotnēji nojauš no viņa telefona sarunām, pēcāk viņš pats pasaka, ka strādā policijā.

Runa ir par Rīgas reģiona Ķengaraga iecirkņa policistu Tigranu Avetjanu. Viņa vārds 2004. gadā izskanēja Saeimā, kad tika lemts jautājums par viņam piešķiramo Latvijas pilsonību. Tas notiek.

Vīrieši norāda, ka netālu no intervijas vietas ir nākamais dzīvoklis, kuru viņš remontē. Pie ēkas sastopam strādnieku, kurš saka, ka policistu pazīst jau daudzus gadus un parāda, kur viņu meklēt.

Kad sastopam policistu, viņš saka, ka dzīvoklis, kas patlaban tiek remontēts, ir viņa draugam, viņš tikai palīdz, visus pārmetumus noliedz.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Policists: Es viņiem parādīju tāmi, viņus tā apmierināja. Es viņus sarunāju kā privātpersona. Dzīvoklis ir nepieciešams man. Ar saimnieku vienojos, ka par savu naudu to izremontēju un gadu man nav jāmaksā īres nauda.

Bez Tabu: Bet viņi strādāja bez darba līguma, naudu Jūs maksājāt uz rokas?

Policists: Jā, jo viņi solīja atnest gan līgumu, gan čekus, bet nekā.

Ja palūko Avetjana amatpersonas deklarāciju, tajā redzams, ka 2016. gadā viņš deklarējis gan skaidras, gan bezskaidras naudas uzkrājumus, kopumā 45 000 eiro. Tai pat laikā viņa parādsaistības ir 10 000 eiro.

Naudas iegūšanas avoti pieticīgi. “Bez Tabu” sazinās ar Valsts policiju un izklāsta visu zināmo par šo gadījumu. Likumsargi atbild, – ar tik niecīgu informācijas apjomu mēs neko iesākt nevaram. Ātrākais veids, kā iespējams uzsākt lietvedību, remontstrādniekiem jādodas gan uz Valsts policiju, gan Valsts darba inspekciju un jāraksta iesniegums.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm