tv3.lv

“Varbūt tie ir domāti bērniem vai rūķiem?” Jūrmalnieki pārsteigti par soliņu netipisko augstumu kāpu zonā!

2021. gada 17. maijā 18:37

Jūrmalnieki, dodoties uz pludmali gozēties pludmales smiltīs, saskārušies ar zināmām neērtībām. Vēloties apsēsties un atpūtināt kājas, novērojuši soliņu netipisko augstumu. Radies jautājums – vai ir noteikts, cik augstiem jābūt soliem kāpu zonā?

“Bez Tabu” skatītāja

Sveicināti! “Bez Tabu” raidījumā jūs mēģinājāt noskaidrot, kādam ir jābūt putnu būru augstumam Rīgas pilsētā! Bet vai varat noskaidrot, cik augstiem jābūt soliņiem Jūrmalas kāpu zonā? Jautro sēdēšanu var izbaudīt pie Bulduru pludmales gājēju ceļa.

“Bez Tabu” komandai divreiz nav jāsaka, un ņemam metra mēru! Izmērot soliņu augstumu, secinām, ka tie ir tikai 23 centimetru augstumā no zemes, cits ir 28 centimetrus augsts.

Vietējie novērojuši, ka soliņi šādā izskatā jau ir ilgāku laiku, vismaz kopš pērnās vasaras. Neesot manīts kāds sēžam šeit, bet gan drīzāk jūrmalnieki krēslu izmanto kā pakāpienu, lai aizsietu kurpes.

Ina
uzskata, ka soliņi domāti bērniem

Ļoti neērti soliņi, nav iespējams pasēdēt. Sevišķi veciem cilvēkiem ir grūti apsēsties, varbūt bērniem vai rūķīšiem tie domāti!

Latviešiem šie soliņi nudien nebūs piemērotā augstumā, jo garāko cilvēku topā ierindojamies otrajā vietā! Tomēr Indonēzijas iedzīvotājiem gan tieši laikā, viņu vidējais garums ir 150 centimetru.

Lai noskaidrotu, kāds ir optimālais augstums, dodamies uz Grīziņkalna parku Rīgā. Galvaspilsētā krēslu augstums ir 40 centimetri.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ieva Mūrniece-Menska
Jūrmalas pilsētsaimniecības un labiekārtošanas nodaļas speciāliste

Šie soliņi tika uzstādīti jau kādu laiku iepriekš, četrus gadus atpakaļ. Pagājušo gadu rudenī uzlēja jaunu veloceliņu, kas attiecīgi ir augstāks, un soliņi līdz ar to ir zemāki. Katru gadu pavasarī mēs apsekojam visus soliņus un skatāmies, kur nepieciešami remontdarbi. Arī šie soliņi tiks pacelti. Parasti viņš ir aptuveni 40 līdz 50 centimetru augstumā, skatāmies pēc situācijas.

Jūrmalas dome apsola, ka mēneša laikā kļūdu novērsīs un soliņi būs piemērotā augstumā vidējā latvieša garumam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm