tv3.lv

“Varēja cilvēcīgāk!” Izbūvē sētu, aizšķērsojot gājēju celiņu; rīdzinieki neizpratnē par bērnudārza attīstītāju rīcību

2021. gada 12. janvārī 19:10

Rīdzinieki, Ķengaraga mikrorajona iedzīvotāji neizpratnē par sētu, kas uzslieta Salaspils ielā ap topošo privātā bērnudārza teritoriju. Tā, pēc iedzīvotāju domām, uzbūvēta absurdā veidā (pāri gājēju ietvei), tādējādi apgrūtinot gājēju pārvietošanos.

“Bez Tabu” redakcijā vērsās Salaspils ielas 20. daudzdzīvokļu nama iedzīvotāja Laura. Pavisam nesen mājai kaimiņos esošās teritorijas saimnieki pa sava zemesgabala perimetru izbēvējuši sētu. Šo teritoriju, kad tā bija pamesta, gājēji izmantoja, lai droši pārvietotos gar Salaspils ielas brauktuvi, izsenis teritorijas vienā malā bija iemīta taciņa. Pirms kāda laika gar daudzdzīvokļu māju par iedzīvotāju uzkrāto naudu nobruģēja gājēju celiņu, kas iestiepjas kaimiņu teritorijā līdz iemītajai taciņai. Nesenā pagātnē vietā, kur robežojas daudzdzīvokļu mājai piegulošā teritorija un kaimiņu zemesgabals uzslēja sētu, kas nu atņēmusi daļu nobruģētā celiņa un taciņu. Iedzīvotājiem nākas apiet kaimiņu īpašumu pa brauktuvi līdzās braucošiem transportlīdzekļiem.

Foto: iedzīvotāju foto

Gan Laura, gan apkaimē uzklausītie iedzīvotāji ir neizpratnē par šādu sētas izbūves risinājumu. Uzklausītie uzskata, ka kaimiņu teritorijas saimnieki varēja izbūvēt sētu nedaudz nostāk no brauktuves, atstājot vietu, kur droši pārvietoties gājējiem, tāpat neatņemt daļu izbūvētā bruģakmens celiņa, ko izbūvēja par iedzīvotāju līdzekļiem.

“Bez Tabu” noskaidroja, ka kaimiņu īpašuma saimnieki no SIA “Karlsons Plus” sētu uzslējuši privātā bērnudārza iekārtošanas ietvaros.

SIA “Karlsons Plus” pārstāvis

Katram īpašniekam pieder savs gabals, katrs īpašnieks, teiksim tā, var izmantot vai neizmantot savas tiesības. Tā kā tas būs bērnudārzs, mēs izmantojām tiesības uz savas zemes uzstādīt žogu. Kurš [iedzīvotājiem no blakus mājas] atļāva uz cita privātās zemes likt bruģi?

Iedzīvotāji norādīja, ka pie šāda sētas izbūves risinājuma pa brauktuvi nāksies pārvietoties arī bērnudārza klientiem: bērniem un viņu vecākiem. Apkaimē dzīvojošie uzskata, ka to topošā bērnudārza saimniekiem vajadzēja ņemt vērā un kaut tāpēc izbūvēt sētu nostāk no braucamās daļas. Komentējot iedzīvotāju pārmetumus, SIA “Karlsons Plus” pārstāvis informēja, ka tikuši meklēti citi risinājumi.

SIA “Karlsons Plus” pārstāvis

Mēs arī negribējām tā. Gribējām vismaz vienu metru no braucamās daļas atstāt, lai automašīnas varētu pabraukt garām, bet tur komunikācijas. Tas bija vienīgais risinājums, ko mums piedāvāja projektētājs, kā var uzstādīt žogu. Ir normatīvi, cik jābūt no žoga līdz komunikācijām. Tur ir ”Rīgas Ūdens”, ”Latvijas Gāzes”, ”Tet” komunikācijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ar sētu apjoztās teritorijas saimnieki gan “Bez Tabu” norādīja, ka konstruktīvu sarunu ar iedzīvotājiem ceļā varētu rast visiem draudzīgāku pārvietošanās risinājumu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm