tv3.lv

“Varēja vismaz mierīgāku to sodu uzlikt!” Influencere Adriana Miglāne par saņemto 1500 eiro lielo sodu

2021. gada 4. jūnijā 19:31

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs sodījis satura veidotājas Adrianu Miglāni un Katrīni Saulieti par negodprātīgu komercpraksi. Viedokļu līderes neesot publicētajos ierakstos norādījušas, ka saturs ir apmaksāts. Sodu apmērs ir iespaidīgs – Adrianai par nepieciešamo tēmturu nenorādīšanu jāmaksā 1500 eiro, savukārt Katrīnei – 100 eiro.

Bez Tabu sarunā ar Adrianu Miglāni, viedokļu līdere nenoliedz faktu, ka patiešām nav norādījusi, ka ieraksts ir apmaksāts. Tomēr piebilst, ka ikdiena arī bez ierakstiem “Instagramā” ir ļoti aizņemta un tīri vienkārši to esot aizmirsusi izdarīt. Arī noteikumi, kas influenceriem jāievēro, mainoties tik bieži, ka izsekot visam līdzi neesot iespējams.

Adriana Miglāne
satura veidotāja

Man bija tīrs zināšanu trūkums. Varēja vismaz to sodu mierīgāku uzlikt.

Adriana stāsta, ka pirms soda bija saņēmusi ziņu no patērētāju tiesību aizsardzības centra. Tā bijusi vēstule “Instagramā”, centrs informējis par kļūdām, savukārt Adriana atbildējusi, ka tās labos. Pēc Adrianas teiktā, tā arī esot bijusi vienīgā komunikācija starp viņu un iestādi. Nākamais “sveiciens”  no centra jau bijis vēstules formātā, kurā paziņots par piemēroto sodu. Radikāli atšķirīga versija ir sodu piešķīrējiem – pārstāve Sanita Gertmane norāda, ka bez iepriekšējas brīdināšanas, nevienu nesoda. Pēc centra teiktā, Adriana esot izvairījusies no komunikācijas.

Sanita Gertmane
Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve

Jau kopš 2019. gada, pamanot pirmās nepilnības, ar influencerēm tika komunicēts. Mēs komunicējām “Instagramā”. Atbildi mēs nesaņēmām, viena no influencerēm mūsu profilu nobloķēja. Otrs veids, kā mēs varam komunicēt ir rakstiskā veidā – ar ierakstītu vēstuli.

Adriana norāda, ka deklarētajā dzīvesvietā nedzīvo, tāpēc vēstules var nesaņemt. Patērētāju tiesību aizstāvji norāda, ka šāds arguments kritiku neiztur – ikvienam ir pienākums saņemt pastu savā deklarētajā adresē.

Sodu saņēmusi arī influencere Katrine Sauliete, kurai vietnē “Instagram” seko 51 tūkstotis cilvēku – viņa no plašākiem komentāriem atteicās vien norādot, ka sods, tūkstošs eiro apmērā, uzlikts nepamatoti! Digitālā mārketinga speciālists Artūrs Mednis mudina viedokļu līderus mācīties no šīs situācijas, savukārt, sodītās satura veidotājas lieki nepārdzīvot. Tāpat Artūrs Mednis uzskata, ka nepieciešamo tēmturu pievienošana būtu vēl diskutējams jautājums, tomēr tos pavisam noteikti nedrīkst ignorēt!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopumā patērētāju tiesību aizstāvji izgājuši cauri 35 populāru influenceru publikācijām – 34 gadījumos atradies vismaz viens ieraksts, kurā konstatētas nepilnības. 32 satura veidotājiem kļūdas labojuši, bet patērētāju tiesību aizstāvju teiktā – Adriana un Katrīne to neesot izdarījušs. Tāpat centrs atgādina, ka ierakstos nevar norādīt #projekts, #kopprojekts, #sadarbība. Būtu jānorāda – #reklāma vai #sponsorēts.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm