Vecākiem joprojām daudz jautājumu par jauno ēdināšanas sistēmu Rīgā

Divu bērnu mammas Jūlijas pirmdzimtais apmeklē pirmsskolas izglītības iestādi. Vecāki vairākas dienas pavadīja mēģinot reģistrēties platformā pusdienlaiks.lv, kur jāapmaksā ēdināšana dārziņā.

Vecākus pamatīgi samulsinājis mājaslapā redzamais, ka nauda par bērnu ēdināšanu jāpārskaita uz Lietuvā reģistrētu kontu.

Arī citus “Bez Tabu” skatītājus šis aspekts pamatīgi mulsina un raidījuma redakcijā saņemtas vairākas līdzīga rakstura vēstules.

Jūlija
Mamma

Mēs saskārāmies ar to, ka jāmaksā uz Lietuvas kontu. Mums ar vīru radās jautājums. Jautāju arī citām mammām, arī viņas bija šokā. Viņas nebija apmierinātas, bet nu… bērnu vajag pabarot. Daudzi man pazīstami cilvēki izmanto Revolut kontu, lai nevajadzētu maksāt nodokļus. Tas ir neizsekojams mūsu Valsts ieņēmumu dienestam. Mēs pagaidām vēl neesam pārskaitījuši, gribējām vēl aprunāties ar bērnudārza vadību.

Rīgas izglītības iestādēs ir gandrīz 20 ēdinātāji, kuri nonākuši pie vienota risinājuma – izmantot neiesaistīta komersanta piedāvātu platformu pusdienlaiks.lv. Izglītības iestāžu ēdinātāju asociācijas pārstāvis vecākus mierina, norādot, ka konts reģistrēts Eiropas Savienības valstī, kā arī to, ka šādu kontu izvēlējušies platformas izveidotāji.

Jānis Meija
Izglītības iestāžu ēdinātāju asociācijas pārstāvis

Šis finanšu rīks ir reģistrēts Lietuvas Centrālajā bankā, vecākiem nevajadzētu uztraukties par drošības aspektiem. Platforma ir domāta, lai vecākam ir ērti, mūsdienīgi, moderni gan pieteikt, gan atteikt pakalpojumu, to apmaksāt. Sākumā, kamēr vēl ir neziņa, var rasties dažādas situācijas. Mēs aicinām izmantot platformu, tas ir ērtākais un ātrākais pieejamais rīks.

Ja vecāki nevēlas izmantot digitālo risinājumu, līgumu ar ēdinātāju var slēgt arī papīra formātā vai izmantojot e-parakstu, šādā gadījumā nav jāpapildina digitālais maciņš, bet jāsagaida rēķins par aizvadīto mēnesi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

No aptuveni 93 tūkstošiem izglītojamo, līdzfinansējums nav jāmaksā aptuveni 20 000 bērnu vecākiem.

Māris Krastiņš
Rīgas domes Izglītības departamenta vadītājs

Dome pieņēma lēmumu, ka skolās un bērnudārzos tiek ieviests līdzmaksājums tiem vecākiem, kuri spēj to maksāt. Brīvpusdienas tiek maksātas maznodrošinātajiem, daudzbērnu ģimenēm, kas reģistrētas Rīgas pilsētas reģistrā.

Par starpgadījumiem ar ēdināšanas procesa nodrošināšanu vecākiem jāziņo gan jau pieminētās platformas uzturētājiem, kā arī Rīgas domei.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm