tv3.lv

“Tas ir “talants”!” Zaglis rekordists: 14 zādzības pusmēneša laikā vienā veikalā Zilupē

2020. gada 6. jūlijā 19:30

Jaunietis Latgalē, Zilupē, uzstādījis rekordu, pusmēneša laikā apzogot vietējo veikalu 14 reižu. Veikalnieki un vietējie iedzīvotāji pārsteigti par šādu “varoņdarbu”.

Jūnija vidū Valsts policija aizturēja 1997. gadā dzimušu jaunieti, kurš no šā gada jūnija sākuma 14 reižu zaga Zilupes veikalā “top!”.

Izciešot nosacītu sodu, rekordists zaga “grādīgos”, par ko nonāca aiz restēm

“Bez Tabu” Zilupē uzrunātie iedzīvotāji ir pārsteigti par zagļa garnadža prasmi. Persona jau iepriekš bija tiesāta par zādzībām un līdz aizturēšanai izcieta nosacīto sodu. Pēc zagļa aizturēšanas jūnija vidū zaglim piemērots cietumsods, informē Latvijas Republikas Prokuratūras pārstāve Laura Majevska.

Laura Majevska
Latvijas Republikas Prokuratūras pārstāve

Vairāku dienu laikā persona apzaga veikalu 14 reižu. Kopējā summa, par kādu viņš nodarīja zaudējumus veikalam, bija aptuveni 200 eiro. Lieta paātrinātā kārtībā tika nodota tiesai, un persona jau ir notiesāta. Viņš zādzības veica nosacītas notiesāšanas laikā, tāpēc viņam tika piespriesta reāla brīvības atņemšana uz septiņiem mēnešiem. Persona šobrīd atrodas apcietinājumā. Iepriekš piemērotais nosacītais sods bija par līdzīgiem noziedzīgiem nodarījumiem.

14 zādzībās jaunietis no veikala nozaga lielu daudzumu alkoholisko dzērienu. Taujāta, vai noskaidrots, kā vīrietim izdevies zagt veikalā tik daudz reižu un netikt pieķertam laikus, Majevska teic, ka “acīmredzot apsardze, apskatot video ierakstus, konstatēja zādzības iepriekšējās dienās, tad konstatēja, kas ir šī persona, identificēja, pēc tam tika veikta aizturēšana”.

Zagļi nesnauž

“Bez Tabu” komanda viesojās arī ne visai labi pieskatītajā veikalā, kur gan darbinieki garās sarunās ar žurnālistiem neielaidās, vien apstiprināja informāciju par daudzskaitlīgajām zādzībām un pauda viedokli, ka vīrietim acīmredzot ir zagļa “talants.”

“Bez Tabu” lūdza komentēt notikušo veikalā veikalu tīkla “top!” Mārketinga daļas direktorei un valdes loceklei Ilzei Priedītei.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ilze Priedīte
veikalu tīkla “top!” Mārketinga daļas direktore un valdes locekle

Par gadījumu Zilupē varam teikt, ka šajā Latvijas pusē viennozīmīgi šis gadījums ierindojams pie maksimāli lielākā zādzību skaita un apjoma, ko ir izdevies atklāt. Diemžēl zaglis veikli ir izmantojis situāciju, kad tuvumā nav bijis neviens veikala darbinieks vai pircējs, un sistemātiski veicis alkoholisko dzērienu zādzības, kuras izdevās konstatēt, pateicoties mūsu darbinieku vērībai, fiksējot preču iztrūkumu, pārskatot videokameru ierakstus, tika noskaidrota vainīgā persona. Vēlamies uzsvērt, ka pat tad, ja zaglis netiek pieķerts pie rokas pārkāpuma brīdī, veikalos ir tehniskā apsardze, videonovērošanas kameras, videoieraksti un videoarhīvi, kas ļauj jebkurā laikā pārskatīt tos un nepieciešamības gadījumā ir uzskatāms par lietisko pierādījumu. Vēlamies izteikt pateicību mūsu veikala darbiniekiem par pašaizliedzību, modrību, vērību un operatīvu rīcību!

Tāpat Priedīte informēja, ka  zādzības  “top!” veikalos notiek katru dienu.

Ilze Priedīte
veikalu tīkla “top!” Mārketinga daļas direktore un valdes locekle

Tās ierobežojam gan ar veikala darbinieku vērību, gan kameru palīdzību, gan ar apsardzes darbinieku palīdzību. Visbiežāk zog dārgākas lietas, piemēram, kafiju un alkoholu, jo to iespējams tālāk realizēt, bet tāpat zagļi ir iecienījuši sieru, desas, pašražoto produkciju un citas preces. Vairāk zādzību novērojam ziemas sezonā, kad ir ziemas drēbes un iespēja laupījumu paslēpt, arī lietussargi ir veids, kā iznest no veikala preces. Viens no pēdējo laiku stāstiem bija par kādu cilvēku, kas, iznākot pēc ieslodzījuma, tīšu prātu zaga, lai atgrieztos ieslodzījumā. Skaitliski daudz ir arī vecāka gadagājuma cilvēki, kas zog, lai tālāk preces realizētu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm