“Veikals bija jāatklāj jau 1. maijā!” Tirdzniecības centrs Ādažos vazā aiz deguna tirgotāju

Tā dēvētās Tallinas šosejas malā Ādažos jau vairāk nekā desmit gadu kā stalts briedis stāv tirdzniecības centrs “Apelsīns”. Un līdz pat šobaltdienai lielveikala atrašanās vieta interesējusi ne vienu vien nomnieku. Arī Bez Tabu skatītāju Līgu, kura gan uzskata, ka tagad palikusi pie sasistas siles.

Līgas firma nodarbojas ar dārzu ierīkošanu un kopšanu. Šogad nolemts paplašināt savu darbību, izveidojot sezonālo dārza preču tirdzniecības vietu. Februārī Līga vēršas pie “Apelsīna” pārstāvjiem, lai vienotos par nomu.

Līga

Saņēmām pozitīvu atbildi. Saņēmām arī sadarbības piedāvājumu e-pastā, kam mēs arī piekritām. Un sākām gatavoties tirdzniecības uzsākšanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ratus gatavo ziemā, saka Līga, un, kamēr aiz loga sals un sniegs, sarūpēts dārzu bumam pavasarī nepieciešamais preču sortiments un veikala aprīkojums. Arī darba kolektīvs nokomplektēts. Veikala atklāšanu ieplāno 1. maijā, bet – visi plāni sabrūk neilgi pirms nozīmīgā datuma.

Viens no iemesliem – līgums saņemts vien aprīļa vidū. Otrs iemesls, vēršoties Ādažu novada pašvaldībā, lai saņemtu atļauju tirdzniecības vietas iekārtošanai jeb siltumnīcas izbūvei, Līga saņemt atteikumu, jo “Apelsīna” vadība vēl joprojām neesot saskaņojusi jauno stāvlaukumu.

Skatītāja pēcāk uzzina, ka viņa ir nebūt vienīgā, kura piedzīvojusi krahu sadarbībā ar “Apelsīnu”. Pērn pirms Ziemassvētkiem Bez Tabu vērsās uzņēmējs Mārcis, kurš akurāt vēlējās tirgot svētku eglītes tieši pie tirdzniecības centra Ādažos.

Eglīšu tirgotājs potenciālo sadarbību ar “Apelsīnu” sāka kalt jau jūlijā, bet nokautu piedzīvoja mēnesi pirms tirgošanās uzsākšanas, jo, kā vēlāk atklājās, abas no piedāvātajām vietām esot jau aizņemtas. Tagad šo pieredzi uzņēmējs atminas kā ļaunu murgu. Arī Līga paredz līdzīgu scenāriju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sazinoties ar Ādažu novada pašvaldību, Bez Tabu uzsver, ka atļaujas un saskaņojumus nomniekiem nevarēšot izsniegt, jo tirdzniecības centrs jau ilgstoši nepildot solījumus. Izrādās, būvvalde vēl joprojām nav saņēmusi pat stāvlaukuma projektu. Līdz ar to pašreiz paveikto varot pat traktēt kā nesaskaņotu būvniecību.

t/c “Apelsīns” administrācija

Šobrīd līgums nav parakstīts, taču sarunu process joprojām notiek. Ja vienosimies par līguma nosacījumiem, tālāk sekos līguma parakstīšana, kā arī tiks risināti pārejie skaņošanas procesi, kas sevī ietver vizualizāciju, novietojumu ģenplānā un skaņošanu būvvaldē.

Līga pašreiz veikala izveidē ieguldījusi vairāk nekā 15 000 eiro.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm