tv3.lv

“Viena atbilde – remontējam!” Saplīsušā apkures katla dēļ Piltenes iedzīvotāji salst

2019. gada 4. decembrī 19:31

Šā gada maijā Piltenē uzsākti apkures katla remontdarbi, lai, sākoties ziemas sezonai, iedzīvotājiem varētu nodrošināt siltus dzīvokļus. Tomēr darbi stipri ievilkušies – septembrī bija noteikts datums, kad katlam jābūt salabotam, taču tas nav izdarīts līdz pat šodienai. Līdz ar to Piltenes iedzīvotāji spiesti dzīvot temperatūrā, kas nav augstāka par 18 grādiem.

Raidījumu “Bez Tabu” uzrunājusi Aiga, kura stāsta, ka rudenī situācija bijusi pavisam traģiska. Apkure pieslēgta oktobrī, kad temperatūra dzīvoklī noslīdējusi pat līdz 14 grādiem. Šobrīd tā turas pie 18 grādiem, taču tā nav temperatūra, kurā iedzīvotāji jūtas komfortabli.

“Varbūt, ka izdevīgāk bija iegādāties jaunu apkures katlu?” min iedzīvotāja Aiga. Skaidras atbildes par remontdarbiem neesot, jo iedzīvotāji līdz šodienai nav informēti par situāciju katlu mājā.

Aigas sašutumam pievienojas mājas iedzīvotāja Anita, kura Piltenē dzīvo vien divus mēnešus. Atzīst, ka nav nojautusi, ka jaunajā mājvietā būt jāsalst.

Anita

Bija solīts, ka te varēs vēdināt un staigāt šortos. Nu labi, varbūt nevajag to briesmīgo karstumu, bet tos 20, 22 grādus tomēr gribas.

Piltenes pārvaldes vadītājs Aigars Kress nenoliedz, ka apkures katlu remontē un darbi ir ievilkušies. Tomēr informē, ka šobrīd siltumu mājām piegādā rezerves katls, kura jauda esot vienlīdzīga ar to, ko labo.

“Pašvaldība šobrīd ir ķīlnieku lomā,” atzīst vadītājs.

Aigars Kress
Piltenes pārvaldes vadītājs

Katli ir vienlīdz jaudīgi. Un to, ka kādā dzīvoklī ir 17 grādu, jāskatās individuāli, jo siltums ir arī atkarīgs no dzīvokļa stāvokļa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līdz šim pārvalde nav saņēmusi iesniegumus no iedzīvotājiem par aukstumu mājās, bet “Bez Tabu” viesošanās dienā katlu mājā viesojas inspektors, kurš veiks testēšanu, lai saprastu, vai viss ir saremontēts kā nākas. Ja atbilde būs pozitīva, – katls sāks darboties!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm