tv3.lv

“Vienkārši riebjas!” Ogres novadā ceļ traci par sūtījumu nepiegādāšanu, “Latvijas Pasts” izmisīgi meklē pastniekus

2021. gada 16. decembrī 19:20

Ogres novada iedzīvotāji sūdzas par abonēto preses izdevumu un citu sūtījumu nepiegādāšanu. “Latvijas Pastā” piegāžu problēmu skaidro ar pastnieku trūkumu.

Raidījuma “Bez Tabu” redakcijā vērsās Ogres novada lielākās administratīvās teritorijas – Birzgales pagasta – iedzīvotāji, kurus sadusmojis “Latvijas Pasts”. Pastnieki ilgstoši nepiegādā abonētos preses izdevumus un citus sūtījumus. Lai tos saņemtu, iedzīvotājiem jādodas uz Ķeguma pasta nodaļu. Daudziem iedzīvotājiem nav privātā transportlīdzekļa, savukārt autovadītājiem ceļš uz pasta nodaļu nozīmē liekas izmaksas.

Ķeguma pasta nodaļā raidījumu informēja, ka pirms kāda laika slēdza pasta nodaļu Birzgales pagasta centrā, pēc kā nodaļai Ķegumā jāapkalpo daudz lielāka teritorija. Lai gan darba ir vairāk, darba roku trūkst, norādīja Ķeguma pasta nodaļā.

Ķeguma pasta nodaļas darbiniece

Darba divreiz vairāk, nekā vajag. Ir viens pastnieks, bet netiek galā ar diviem iecirkņiem. Diemžēl. Darba sludinājumi izlikti visur, pat no mana sociālā tīkla profila. Bija trīs pieteikušies. Divi uzreiz atteicās, uzzinot par algu. Viens bija potenciāls, bet diemžēl viņš nebija vakcinējies. Ķegumā nekad nav bijuši pastnieki. Sakarā ar to, ka Birzgalē nodaļu likvidēja, pastnieki pievienojās mums, bet viena pastniece aizgāja prom, pēc tam pieņēmām citu, bet sniega dēļ viņai bail braukt – aizgāja prom. Attiecīgi pastnieka darbs pagaidām ir uz mani: esmu vadītāja, operators, mazliet pastnieks.

VAS “Latvijas Pasts” nācies atstādināt no darba pienākumu veikšanas 22 pastniekus visā Latvijā, jo viņi atteikušies vakcinēties pret Covid-19, informēja uzņēmuma Pasta tīkla departamenta direktore Inga Jirgensone. Tāpat pastnieku rindas uz kādu laiku retina darba nespēja. Pašlaik uzņēmumā 29 vakances uz pastnieka amatu. “Latvijas Pastā” norāda, ka ir grūtības nokomplektēt pastnieku sastāvu.

Inga Jirgensone
VAS “Latvijas Pasts” Pasta tīkla departamenta direktore

Problēmu risinām dažādi: piesaistām darbiniekus no citiem amatiem uzņēmumā, piesaistām cilvēkus no ārpakalpojuma.

Uzklausītie Birzgales pagasta iedzīvotāji uzskata, ka uzņēmumam neizdosies atrast darbiniekus, ja pastniekiem pienācīgi nemaksās. Uzņēmuma interneta vietnē izvietotajos darba sludinājumos piedāvā darba samaksu no 300 līdz 700 eiro. “Latvijas Pasta” pārstāve Jirgensone norāda, ka darba samaksa atkarīga no daudziem faktoriem, piemēram, darba slodzes un specifikas konkrētā apkaimē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Inga Jirgensone
VAS “Latvijas Pasts” Pasta tīkla departamenta direktore

Mazie atalgojumi ir tiem cilvēkiem, kuri šim darbam velta mazāk sava laika. Piemēram, divas līdz četras stundas dienā. Šo darbu var apvienot ar kādu citu. Bieži šo darbu veic pensionāri, kuri grib izkustēties un piestrādāt.

Uzņēmumā pauda apņēmību risināt pastnieku trūkuma problēmu Ogres novada Birzgales pagastā un citviet Latvijā. Ar vakancēm iespējams iepazīties šeit. 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm