tv3.lv

“Viens autoserviss iedomājies, ka ielu var pārveidot par šrotu!” Rīdzinieki neapmierināti ar autoservisa nekaunīgo rīcību.

2021. gada 5. janvārī 16:10

Rīdzinieka Ritvara pacietības mērs nu ir pilns! Jau gandrīz gadu viens no Sāremas ielas autoservisiem nekaunīgi aizņem teju visu stāvlaukumu. Uzņēmums ierīkojis autokapsētu, traucējot satiksmes brīvu plūsmu.

Ritvars Evelons

Viens autoserviss iedomājies, ka ielu var pārveidot par šrotu! Pēdējā reizē policija stāstīja, ka viņi jau esot tik gudri, ka mašīnas, kuras it kā varētu transportēt, darbinieki aizslēpj aiz citiem transportlīdzekļiem, lai grūtāk piekļūtu klāt, lai nepiemērotu sodu.

Vīrietis atklāj, ka pirms servisa parādīšanās viss esot bijis mierīgi, automašīnas bez jebkāda apgrūtinājuma varēja šķērsot ielu. Tomēr šobrīd valdot cita aina, smagajām mašīnām, kuras visai bieži mēro šo ceļa posmu, ir sevišķi grūtāk izmainīties ar pretī braucošu transportlīdzekli.

Arī TV3 raidījuma “Degpunktā” arhīvs uzskatāmi liecina, ka taksometrs sabojāts jau 23. septembrī, taču joprojām tas redzams novietots stāvlaukumā. Ritvaru autoservisa vienaldzība tikai sadusmo, viņš ir pārsteigts par tik vienaldzīgu attieksmi.

Ierodoties “Bez Tabu” komandai, servisa darbinieki mūs pamanījuši, durvis aizslēdz un no komentāriem atsakās. Ēkas tuvumā satiekam vīrieti, kurš interesējas par mūsu viesošanos. Lai gan apgalvo, ka pazīst atbildīgos, tomēr neko vairāk pateikt nevarot.

Miglā tīts paliek uzņēmuma nosaukums – nav ne šilte ar uzrakstu vai kaut kas cits, kas liecinātu par tā darbību. Ielas garumā atrodas arī citi autoservisi, kuri par vaininieku neko nav dzirdējuši.

Konkrētā adrese jau nonākusi arī Pašvaldības policijas redzeslokā. Visai bieži ir novēroti servisa darbinieku klaji pārkāpumi. Lai apgrūtinātu soda piemērošanu, automašīnas tiekot apvilktas ar pārvalku vai pat noņemtas numurzīmes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Policija ir fiksējusi divus pārkāpumu veidus, pirmais – apstāšanās un stāvēšanas noteikumu neievērošana, savukārt otrais pārkāpuma veids ir ilgstoši atstāta automašīna. Šādā gadījumā vispirms tiek sagatavots brīdinājums par nepieciešamību spēkratu pārvietot, taču pēcāk, ja netiek reaģēts, transportlīdzeklis tiek evakuēts.

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Var rasties neizpratne, kādēļ kāda automašīna joprojām stāvlaukumā stāv, bet policija nevar uzreiz atbraukt un evakuēt. Ir noteikta kārtība, kā policijai ir jārīkojas.

Ritvars ar sūdzību vērsās arī Rīgas domes Satiksmes departamentā. Pārstāvis Austris Keišs atklāj, ka likums neaizliedz servisam ielas malā novietot automašīnas. Tomēr problēmas risināšanai viņš piedāvā divus iespējamos rīcības plānus.

Austris Keišs
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāvis

Sāremas iela ir publiski lietojama telpa, tas nozīmē, ka auto novietošana ielas malā ir brīvi pieejama ikvienam iedzīvotājam neatkarīgi no automašīnu skaita. Satiksmes departaments var izskatīt iespēju ierīkot īslaicīgas stāvvietas vienā Sāremas ielas pusē, lai mazinātu šādu situāciju atkārtošanos nākotnē. Otra alternatīva ir, izvērtējot iespēju, izvietot ceļa zīmi apstāties un stāvēt aizliegts.

Rīgas domes pārstāvis akcentē, ka vispirms ir jāuzraksta oficiāls iesniegums, lai situāciju izskatītu un ķertos klāt tās risināšanai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm