tv3.lv

"Viens pats tumsā!" Aculiecinieki norāda uz pārkāpumiem sporta skolā

“Bez Tabu” rīcībā nonācis aculiecinieku video, kurā iemūžināts jaunietis kanoe laivā. Aptuveni 15 gadus vecais jaunietis krēslā viens pats esot airējis apkārt Lucavsalai, tuvumā neesot bijis treneris.

2021. gada 19. janvārī 22:40

Notikušā aculiecinieks, baidoties no treneru atriebības, savu vārdu un seju nevēlas atklāt. Viņš norāda, ka šī nav pirmā reize, kad Lucavsalas apkārtnē var redzēt jauniešus, kurus nepavada treneris.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valdis (vārds mainīts)
Notikušā aculiecinieks

Viņš paairēja mums garām. Nogriezās pa labi, zem tiltiņa, kur aizairēja projām. Mēs vēl kādas divas stundas makšķerējām, atpakaļ viņš neairēja. Loģiski spriežot, viņš airēja apkārt Lucavsalai. Šis nav vienīgais gadījums, arī pirms tam tādi ir bijuši. Iepriekšējā reizē bija divi airētāji. Ja divatā airē, tad vismaz viens otru var izvilkt ārā, bet nu… treneris nebija blakus. Arī laiva nebija blakus, arī krastā treneris nebija. Nevaru izskaidrot, kas tas ir.

Rīgas domes sporta skolas “Rīdzene” airēšanas bāze atrodas aptuveni 300 metru attālumā no vietas, kur uzņemts aculiecinieka video. “Bez Tabu” eksperimentā pārliecinās, ka no airēšanas bāzes nav iespējams pārskatīt, kas notiek 300 metru attālumā.

Pie sporta bāzes sastaptā Marija Zīle par treneri strādā jau 48 gadus un norāda, ka arī no vecākiem saņēmusi šo video. Viņa atklāj, ka audzēkņu vecākiem ir domstarpības ar struktūrvienības vadītāju un atsevišķiem treneriem, tomēr pati cenšas konfliktā neiesaistīties, kaut arī cietusi no struktūrvienības vadītāja darbībām.

Marija Zīle
Trenere

Nepilngadīgs audzēknis nedrīkst viens pats tā airēt. Trenerim vajadzēja būt motorlaivā. Kāda ir sezona… Vasarā apgāzies, elpa aizraujas ciet. Bet tagad? Lai jau… tās ir manas domas.

Sporta skolas “Rīdzene”  direktore Zane Reine intervijā norāda, ka notikušajā nesaskata drošības prasību pārkāpumus. Reine gan acīmredzot nepārzina pašas apstiprinātos drošības noteikumus, kuros norādīts, ka trenerim jābūt motorlaivā. Direktore kādā no dokumentiem pati norādījusi, ka audzēkņa trenerim nemaz nav iegūta atļauja vadīt motorlaivu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zane Reine
Sporta skolas “Rīdzene”  direktore

Neuzskatu, ka tur bija pārkāpums. Treneris bija pietiekamā attālumā, lai varētu sniegt palīdzību, ja tā būtu nepieciešama. Kā video var redzēt, Daugavā lieli viļņi nebija, puisis arī netālu no krasta, viņš ir profesionālis. Principā laiva atradās pie stāvvietas ar struktūrvienības vadītāju, otrs treneris nodarbības laikā bija turpat malā. Viņš vēroja nodarbību. Nevaru precīzi pateikt, cik metrus no audzēkņa viņš atradās. Katrā gadījumā audzēknis tika uzraudzīts. Tuvumā bija treneris, arī cilvēks ar laivu.

Par notikušo informēts arī Izglītības kvalitātes valsts dienests, kā pārstāvji notikuma vietu neapsekoja. Paļaujoties uz direktores atbildes vēstulēm, tika pieņemts lēmums, ka pārkāpums nav konstatēts.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm