tv3.lv

“Vieta, kur atnākt Balvu bomžiem!” Pašvaldības dzīvoklī dzerstiņi, antisanitārija; kaimiņi nikni

2021. gada 14. aprīlī 19:09

Balvos pašvaldībai piederošā dzīvoklī jau gadiem ilgi mitinās īrnieki, kuri ar nepieņemamo dzīvesveidu ilgstoši negatīvi ietekmē kaimiņu dzīves kvalitāti. Iedzīvotāji, tostarp ģimenes ar bērniem, sūdzas par antisanitāriem apstākļiem gan konkrētajā dzīvoklī, gan šo īrnieku dēļ arī pārējā namā. Daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājus satrauc regulāra alkohola lietošana, mieru traucējoša uzvedība, svešinieku, kuri dodas uzdzīvot uz  konkrēto mitekli, viesošanās namā, arī Covid-19 pandēmijas laikā. Tāpat mājas iemītnieki ir neizpratnē, kāpēc pašvaldība ļauj notikt šādām darbībām tai piederošā dzīvoklī.

“Bez Tabu” redakcijā vērsās vairāki balvēnieši, dzīvojoši Raiņa ielas daudzdzīvokļu namā, kurā viens no dzīvokļiem pieder pašvaldībai. To pirms vairākiem gadiem vietvara ierādīja īrēšanai kādam pārim pusmūžā. Uz pašvaldības dzīvokli viņi varēja pretendēt, pamatojoties uz savu sociālo un veselības stāvokli.

Laikam ejot, šo īrnieku kaimiņi nolēmuši, ka vairs nespēj klusēt. Viņi “Bez Tabu” sūdzējās par regulāriem dzerstiņiem, uzdzīvi pašvaldības dzīvoklī, kas notiekot gan gaišā dienas laikā, gan naktī. Tāpat satrauc regulāra namam nepiederošu personu viesošanās konkrētajā miteklī un nu jau visā namā valdošā smirdoņa. Pēc iedzīvotāju stāstītā, māja esot sasūkusies ar smārdu. Nama iedzīvotājs Edgars, skaidrojot attiecības ar kaimiņiem, esot redzējis dzīvoklī valdošos antisanitāros apstākļus.

Edgars
nama iedzīvotājs

Briesmu lietas! Tarakāni pa galdiem skraida! Kā tik tur nav! Veļa, drēbes melnas! Tur neviens neko neuzkopj, paši galīgi netīri staigā. Kad iet garām, jau jūt no divu metru attāluma smirdoņu! Es dzīvoju trešajā stāvā, viņi – otrajā. Visa smaka nāk manā dzīvoklī. Es jūtu smaku caur trim durvīm! Esmu gājis skaidroties kā vīrietis ar viņiem! Jēzus Marija! Esmu viņiem lidinājis pa logu traukus, pannas, visu! Līdz kaklam tie rupuči! Apnikuši!

Arī “Bez Tabu” komanda pārliecinājās par visā namā valdošo smirdoņu, kas spēcīgāka kļūst, tuvojoties konkrētajam dzīvoklim. Miteklī izdevās sastapt arī pašus īrniekus – vīru un sievu. Vīrietis sarunā ar “Bez Tabu” atzina, ka, sākot lietot alkoholu, nespēj apstāties ilgstoši. Sieva tobrīd grīļodamās un balstīdamās pret sienām, pārvietojās pa dzīvokli. Kaut kur fonā bija dzirdama vēl kāda persona, kas šķita pamatīgi apreibusi.

Raidījuma komandai izdevās arī pārliecināties par miteklī valdošajiem antisanitārajiem apstākļiem. Īrnieki nespēja atbildēt, kāpēc ilgstoši neuzkopj dzīvokli un nerespektē īpašumu, kas nepieder viņiem.

Kaimiņi informēja, ka par notiekošo dzīvoklī regulāri sūdzas likumsargiem un pašvaldībai, lūdz izlikt īrniekus no mitekļa viņu dzīvesveida dēļ. Tomēr šis lūgums netiek uzklausīts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zaiga
nama iedzīvotāja

Neskaitāmas naktis viņu dēļ neesmu gulējusi, esmu saukusi policiju, esmu gājusi uz domi ar iesniegumiem, runājusi ar domniekiem. Neviens neko neiesāk! Saka, ka izlikt viņus nevar. Neesot nekāda iemesla. Viss atduras pret to, ka viņi nevar!

Dzīvoklī sastaptais vīrietis stāstīja, ka komunālos rēķinus maksājot godprātīgi, tāpēc šis fakts un iemesls, kāpēc viņam piešķirts miteklis, viņam dodot tiesības dzīvot pašvaldībai piederošajā dzīvoklī.

Pašvaldības mērs arī pilns

Balvu novada domes izpilddirektore Imanta Serdāne klāstīja, ka pašvaldība zina par problēmsituāciju. Tāpat Serdāne apstiprināja, ka īrnieki patiesi godprātīgi apmaksājot komunālos rēķinus un kārtībsargu izrakstītos sodus.

Serdāne arī stāstīja, ka par notiekošo dzīvoklī īrnieki vairākkārt esot saukti uz pārrunām Dzīvokļu komisijas sēdēs. Vairākkārt viņiem dota “otrā iespēja” laboties, pagarināts īres līgums. Tomēr nu arī pašvaldības mērs ir pilns.

Imanta Serdāne
Balvu novada domes izpilddirektore

Līgums ir pārtraukts, tiek gatavoti dokumenti par personu izlikšanu no dzīvokļa. Viņi maksā rēķinus, bet nu līgums ir beidzies. Tā kā vairākkārt šo mājokli apmeklējusi gan Valsts, gan pašvaldības policijas, lemts nepagarināt līgumu, jo personas neievēro noteikumus, kas noteikti līgumā. Domājam, ka tiesa pieņems lēmumu par īrnieku izlikšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pašvaldība jau piedāvājusi alternatīvas dzīvojamās telpas novada lauku teritorijā, no kurām īrnieki atteikušies. Tāpat viņi neesot ar mieru doties uz pansionātu. Pēc domes pārstāves domām, atsakās, jo arī tur nāktos ievērot iekšējās kārtības, uzvedības normas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm