Vilciena biļetei nedod čeku! Seniorei aizdomas par “melno grāmatvedību” Tukumā

2022. gada 28. decembrī 11:32

“Pērku vilciena biļetes Tukuma stacijā, taču tur man nedod pirkuma čeku. Biļeti dod, bet čeku gan ne, un šķiet, ka tā tas ir vismaz ar tukumniekiem, jo priekšā stāvošajam cilvēkam, tomēr čeku iedeva. Kā tas ir: vai tā nav šmaukšanās?” tā telefona sarunā savu problēmu raidījumam “Bez Tabu” klāsta tukumniece Anna, kura ir noraizējusies, vai tas nav saistīts ar gaidāmo Pasažieru vilciena biļešu cenu kāpumu. “Bez Tabu” veic eksperimentu, mēģinot noskaidrot, — kādās tad reizēs čeku dod, bet kādās nedod?

Devāmies uz dzelzceļa staciju, lai pārbaudītu un skaidrotu — pamatota sūdzība par Tukuma vilciena staciju, vai tomēr ne. Pirms tam aptaujājam arī vilciena pasažierus, no kuriem sastaptais francūzis Augustīns stāsta, ka, piemēram, Francijas dzelzceļa stacijās gan vienmēr izsniedzot čeku, kā arī papildus rekvizītu, tomēr vairums sastaptie latvieši gan par šo jautājumi iepriekš nav prātojuši. “Biļete taču jau esot braukšanas apliecinājums”.

Veicot eksperimentu dzelzceļa stacijā, apsekojot vairākas kases, secinām, ka papildu čekus patiešām nevienam neizsniedz. Arī pasažieru vilciena darbinieces neesot dzirdējušas, ka vienvirziena biļetei nepieciešams īpašs čeks. Pasažieru vilciena darbiniece skaidro, ka, iegādājoties biļeti ar karti — vienmēr vajadzētu sniegt rekvizītu, tomēr bez čeka gan jāiztiek, jo biļete jau kalpo kā čeks. Kas citiem par to sakāms?

Valsts ieņēmumu dienests apstiprina, ka, neskatoties uz reģionu, visā Latvija ir šāda biļešu sistēma.

Evita Teice-Mamaja
VID Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja

Atbilstoši normatīvajam regulējumam nodokļu maksātājs, konkrētajā gadījumā AS “Pasažieru vilciens”, pasažieru pārvadājumos pa dzelzceļu kā samaksu apliecinošu dokumentu drīkst izsniegt biļeti, kas vienlaikus arī apliecina tiesības pasažierim iekāpt transportlīdzeklī (vilcienā) un veikt braucienu. Tādējādi biļetei papildus kases aparāta čeku neizsniedz.

Arī Pasažieru vilciena pārstāvji pauž nostāju, ka nekādas aizdomas par ēnu ekonomiku šeit netiek veiktas.
Sigita Zviedre
AS “Pasažieru vilciens” Komunikācijas un mārketinga daļas vadītāja

“Biļete vienam braucienam vienlaikus ir arī pirkuma apliecinājums, tāpēc arī papildu čeks netiek izsniegts. Savukārt, pērkot abonementu, tiek izsniegta gan abonementa biļete, gan čeks par tās iegādi.”

Izskaidrojums Annas kundzes paustajai augstākminētajai sūdzībai par situāciju Tukumā, visticamāk, varētu būt raksturojams ar to, ka iegādājoties vilciena biļeti ar karti — vienmēr vajadzētu sniegt papildu bankas rekvizītu, kas, visticamāk, arī Annas kundzei izskatījās pēc papildu čeka, tomēr nekāds īpašs papildu čeks patiesi nepienākas, jo uz biļetes jau rakstīta gan juridiskā iegādes adrese, gan PVN, gan arī biļetes cena.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm