tv3.lv

”Viņa sāka pūt. Zem krūts un padusē. Nevaram par to klusēt.” Ģimene Balvos sašutusi par aprūpi pansionātā

2018. gada 5. oktobrī 8:30

Jāņa dzīvesbiedre Anastasija Pēterdienā piedzīvoja insultu. Sākotnēji ģimene sievieti centās aprūpēt saviem spēkiem, taču, saprotot, ka nespēj to darīt pietiekami kvalitatīvi, ar Anastasiju vienojās, ka ievietos viņu pansionātā ”Balvi”.

No turienes viņa sestdien, nepaziņojot piederīgajiem, pēkšņi pārvesta uz vietējo slimnīcu, kur atrodas joprojām. Ārstniecības iestādes personāls pāra meitai norādījis, ka Anastasija pansionātā nepienācīgi aprūpēta.

Pāra meita ”Bez Tabu” atsūtījusi attēlus, kas iemūžināti 4 dienas pēc tam, kad sieviete no pansionāta pārvesta uz slimnīcu, kur atklāts, ka Anastasija iedzīvojusies izgulējumos. Tāpat Jānis norāda, ka dzīvesbiedrei pansionātā bijusi slikta dūša, taču vēmekļi no vaiga ilgstoši neesot notīrīti.

Jānis
ANASTASIJAS DZĪVESBIEDRS

”Tur sāka pūt. Zem krūts, padusē, arī vaigs… Tagad jau daudz labāk izskatās. Svētdien bija baisi. Kad otrdien nofotografējām, tad bija mistika. Jau lielākā daļa bija pazudUsi. Vajadzēja svētdien fotografēt.”

Par spīti Balvu slimnīcas vadības liegumam, Jānis filmēšanas komandu ieved palātā pie savas dzīvesbiedres. Anastasija atpazīst ”Bez Tabu” komandu, taču veselības problēmu dēļ ir grūti saprast viņas teikto.

Ierodoties pansionātā ”Balvi”, direktore atklāj, ka viņai ir nojausma, kādēļ ”Bez Tabu” komanda ieradusies. Anastasijas ģimene jau no pirmās dienas pansionātā esot uzvedusies bravūrīgi.

Pēc ”Bez Tabu” lūguma pansionāta direktore Jana Komane sazinās ar medicīnas māsu, kā arī aprūpētāju, kura strādāja ar Anastasiju. Abas darbinieces noliedz, ka no pacientes sejas ilgstoši netika notīrīti vēmekļi. ”Par padusi zināju, par apsārtumu zem krūts zināju, bet par seju… Jāprasa mediķim,” stāsta Komane.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Balvu pansionātā ir 200 iemītnieku, no tiem ”guļoši” ir 20. 33 aprūpētājiem katram ir noteikts klientu loks, par kuriem tie atbildīgi. Aprūpes lapā direktore rāda, ka paciente dienā kustināta vismaz četras reizes. Divas no tām, lai nomainītu autiņus. Anastasijai bija piešķirta funkcionālā gulta, lai pati ar pults palīdzību varētu mainīt gulēšanas pozīciju.

Medicīnas māsa noskaidrojusi, ka Anastasijai slimnīcā esot veikta gastroskopija, no kā, iespējams, vaigs cietis. Pacientes ģimenei sūdzību gadījumā jāvēršas Veselības inspekcijā.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm