tv3.lv

“Viņi būtībā šantažēja!” Īrnieks nomaksā iepriekšējā īrnieka parādu par gāzi

19. janvārī 22:33

Rolands ar ģimeni jau vairākus gadus īrē dzīvokli galvaspilsētā. Virtuvē atrodas gāzes plīts, ko izmanto silto ēdienu pagatavošanai. Tomēr ceļš līdz gāzes pieslēgšanai esot bijis ērkšķiem kaisīts.

Brīdī, kad Rolands noslēdza īres līgumu un sāka interesēties par gāzes pieslēgumu, rīdzinieks uzzināja par iepriekšējās īrnieces parādu. Turklāt “Latvijas Gāze” uzstājīgi pieprasīja apmaksāt vairāk nekā 160 eiro, pretējā gadījumā neatjaunojot gāzes padevi.

Rolands uzsver, ka ticis iedzīts strupceļā. Uzņēmuma darbinieks licis noprast, ja tūdaļ netiks samaksāts iepriekšējā īrnieka parāds, gāzi neredzēt kā savas ausis.

Ģimenes galva gan stāsta par situāciju, kas izvērtās vēl 2015. gadā jeb brīdī, kad tika noslēgts īres līgums. Tajā minēts, ka īrnieks ir tiesīgs pastāvīgi slēgt elektroenerģijas un dabasgāzes piegādes līgumus.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs gan norāda, ka jaunajam īrniekam nebūt nav jāapmaksā iepriekšējā īrnieka parādi.

Rīdzinieks vērsās “Latvijas Gāzē”, pieprasot, vai nu atmaksāt pirms teju septiņiem gadiem samaksāto parādu, vai arī kompensēt to, nosedzot par šo summu turpmākos rēķinus.

Jāpiebilst, ka Konkurences padome 2013. gadā jau piemēroja “Latvijas Gāzei” vairāk nekā divu miljonu eiro lielu sodu par parādu atgūšanas praksi, kas neesot bijusi godprātīga attiecībā pret citiem klientiem. Proti, savulaik uzņēmums parādniekiem “nogrieza” gāzi, piespiežot vēlāk jaunajam mitekļa īrniekam vai saimniekam, vai pat uzņēmumam samaksāt cita sastrādāto parādu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzņēmuma pārstāve gan norāda, ka Rolandam neesot nekādu variantu saņemt no “Latvijas Gāzes” jelkādu kompensāciju.

Rolandam šobrīd atliek tikai paļauties uz dzīvokļa īpašnieka sirdsapziņu, cerot, ka apmaksātais parāds tiks atgriezts, bet pats īpašnieks pēcāk vērsīsies jau pret iepriekšējo īrnieci.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm