tv3.lv

“Viņi ir morāli kropļi!” Valsts iestādes nolīgtie strādnieki izved no pacietības rīdziniekus

Āgenskalna mikrorajonā dzīvojošie rīdzinieki sašutuši par Aizsardzības ministrijas struktūrvienības nolīgtajiem darbiniekiem, kuri uzkopj iestādes teritoriju un ietves, kas to ieskauj. Apzinās, ka darbi ir jāveic, tomēr nokaitinājusi maniere, kādā tie tiek veikti.

2018. gada 13. martā 8:01

Ernestīnes un Dreiliņu ielu iedzīvotājus nokaitinājuši strādnieki, kas uzkopj Aizsardzības ministrijas pakļautībā esošā Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra (VAMOIC) teritoriju un to ieskaujošās ietves.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā stāsta vairāki uzklausītie iedzīvotāji, pavasarī strādnieki ar ierīci, kurai ir spēcīga turbīna, attīra ietvi no koku putekšņiem. Tas nereti tiekot darīts ap pulksten 6.00 rītā. Tāpat ļoti agri ar ierīci tiekot rudenī pūstas lapas. Iedzīvotāju demonstrētajos video dzirdams apliecinājums, ka turbīna patiesi ir ļoti skaļa.

“Un tas tiek darīts sešos no rīta! Daudzi iedzīvotāji pamostas. Un pavasaros tiek tīrīts absolūti tīrs asfalts. It kā no putekšņiem, bet tas ir tīrs, turklāt pa nakti vēl lijis. Ko tur tīrīt? Man tāda sajūta, ka viņi strādā vienkārši strādāšanas pēc. Tā atstrādā iepirkumos uzvarēto milzu naudu! Labi, lapas ir jātīra, nav it kā noteikts, cikos, bet tomēr neuzskatu, ka sešos rītā tas būtu jādara ar to skaļo turbīnu,” sašutis ir iedzīvotājs Ansis.

Arī citi iedzīvotāji ir neizpratnē, pielīdzina gaisa turbīnas troksni motocikla troksnim, kas esot dzirdams ne vien rītos, bet, kā stāsta vietējie, dažkārt arī brīvdienās.

“Mēs jau sen te konfliktējam, bet kurš tad klausīsies parastos iedzīvotājus?” retoriski vaicā cits iedzīvotājs.

Iedzīvotājs Ansis, kurš ir arī viena no apkaimes daudzdzīvokļu namu vecākais, stāsta, ka iepriekš vērsies VAMOIC. “Es uzrunāju vadību. Tur man teica, ka parunās ar strādniekiem, bet rezultāta nekāda. Redz, strādniekiem ļoti agri esot labāk strādāt. Es par to brīnos. Es arī nodarbojos ar savu biznesu. Ja es esmu priekšnieks, padotajiem mani ir jāklausa. Šeit darbu pasūtītājam nav nekādas teikšanas?” vaicā Ansis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat iedzīvotāji ir ļoti neapmierināti ar sniega izvešanas darbiem. Viņi apzinās, ka arī tie jāveic, bet uzskata, ka strādnieki varētu darboties, cienot apkārtējos.

“Ar smago tehniku atbrauc pulksten 3.00, 4.00 naktī, citreiz pat tikko pēc pusnakts, kad cilvēkiem reāli tas traucē. Kāpēc to nevar darīt tā, lai netraucētu? Vairākas reizes saukta Rīgas pašvaldības policija, arī pagājušajā piektdienā, kad viņi atbrauca strādāt pusvienos naktī. Es konfliktēju ar viņiem. Es viņus nosaucu par morāliem kropļiem. Viņi ir morāli kropļi, ja smejas un ignorē iedzīvotāju sūdzības!”

Tonakt pēc kārtībsargu piesaistīšanas darbi tika pārtraukti, bet nepatīkams pārsteigums iedzīvotājus sagaidīja jau nākamajā rītā, kad, kā stāsta vietējie ļaudis, uz ēkas sienas iepretim galvenā trauksmes cēlāja Anša dzīvokļa logiem parādījās ļoti nepiedienīgs uzraksts “Na*uj okupantus! Zelta mikrofonu Ansim!”, tāpat blakus uzzīmēta svastika. “Es ar tiem strādniekiem esmu runājis vairākkārt, esmu stādījies priekšā, viņi zina manu vārdu,” piebilst Ansis. Ansis uzskata, ka vārds “okupants” lietots, jo viņš latviešu valodā runā ar jaušamu akcentu.

Vīrietis vērsies Valsts policijā ar iesniegumu, likumsargi uzsākuši resorisko pārbaudi. Kā noskaidro “Bez Tabu”, tonakt VAMOIC teritorijas uzkopšanas darbus veica SIA “Clean R” darbinieki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Norisinoties policijas izmeklēšanai, mēs atturamies no plašāka komentāra sniegšanas, taču tai pašā laikā esam pārliecināti, ka mūsu darbinieki nav iesaistīti šajā nepatīkamajā incidentā. No mūsu puses darīsim visu, lai šajā objektā neveiktu teritorijas sakopšanas darbus vēlu vakaros vai agri no rīta,” rakstveidā komentē “Clean R” Teritoriju uzturēšanas departamenta direktors Ģirts Baltrums.

Kā liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja informācija, VAMOIC 2017. gadā konkursu rezultātā piesaistījis vairākas firmas, tai skaitā SIA “Clean R” un SIA “Ekozona”, telpu un teritorijas uzkopšanas darbiem.  Pērn iepirkumos firmām samaksāti gandrīz 2,8 miljoni eiro.

VAMOIC vadītāja vietnieks nekustamo īpašumu apsaimniekošanas jautājumos Māris Spilve apstiprina, ka sūdzības no iedzīvotājiem saņemtas. Viņš stāsta, ka iestādes pārstāvji un strādnieki cenšas un arī turpmāk centīsies rast kompromisus, lai nekaitētu iedzīvotājiem un paveiktu uzkopšanas darbus.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm