tv3.lv

“Viņi solīja, ka nauda būs!” Pensionāri Bērzē nekrietni apkrāpj metāllūžņu iepircēji

2021. gada 28. jūlijā 19:40

Bērzes ciema iedzīvotājas Indras sētā agrā pavasarī mājas pagalmā iebrauca divi vīrieši, kuri piedāvāja savākt metāllūžņus. Indra apdomājot arī piekrita tos nodot, bet tagad rūgti to nožēlo!

Kopš vīra nāves Indra bija spiesta pati tikt galā ar metāllūžņu čupu pagalmā. Sieviete ne bija likusi sludinājumu, ne kādam zvanījusi, ka vajadzīga palīdzība, bet vienā dienā kā no zila gaisa uzradās labvēļi, kuri gatavi visu savākt.

SIA “Evrotransmet” sludinājums

Iepērkam visa veida metāllūžņus par vislabākajām cenām! Mēs esam strādnieki, kas izbrauc pie jums, aizved visu jums nevajadzīgo, viss, kur ir klāt metāls. Varat zvanīt arī, ja jums šķiet, ka jums nekas daudz nav, atbrauksim un izvedīsim arī to.

Sieviete atklāj, ka piebrauca visai solīdi cilvēki, kuri parādījuši dokumentus, kādu firmu pārstāv. Tā kā Indrai tobrīd vajadzēja iegūt papildu līdzekļus un pati nevarēja metāllūžņus aizvest, arī piekrita darījumam.

Pensionāre uzticējās un ļāva savākt aptuveni trīs tonnas lūžņu. Vienojās, ka naudu nākamajā dienā pārskaitīšot uz Indras kontu. Bet ne nākamajā, ne arī vairākus mēnešus pēc tam naudu tā arī sieviete nav saņēmusi.

Indra
uzticējās

Es viņiem vairākas reizes zvanu, pats interesantākais, ka viņi arī atbild! Sākumā teica, ka šodien pārskaitīs, bet naudas nebija. Vienu reizi arī daļu atveda man, bet tad solīja, ka būs, bet esot problēmas ar banku. Nezinu, cik reižu jau šādi man ir solīts.

Šobrīd cīņu ar negodprātīgajiem darbiniekiem ir pārņēmusi Indras mazmeita, taču arī viņa atduras pret solījumiem, ka nauda būs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izpētot informāciju internetā, ne firmas norādītais nosaukums, ne reģistrācijas numurs neeksistē, bet toties atrodam citu firmu ar līdzīgu nosaukumu un samainītiem cipariem reģistrācijas numurā.

Arī rekvizītos norādītajā adresē Rīgā, Tvaika ielā, firmas pārstāvjus mēs nesatiekam. Toties izdodas sazināties!

SIA “Evrotransmet” pārstāvis
telefona saruna

-Atdosim, atdosim, tur ir cita situācija, cita summa, labi, šodien atdosim viņai.

-Cilvēks četrus mēnešus gaida naudu!

-Nu, tur ir cita situācija, kuru jūs nezināt, kas tur bija. Viņa saka savas domas, tur ir mazliet cita situācija.

-Kāda situācija ir?

-Nē, nē, nē, es tagad pasaukšu grāmatvedi, lai viņa tos 200 eiro pārskaita un viss.

Iesniegumu policijā Indra nav uzrakstījusi, taču Zemgales reģiona pārvalde skaidro, ka nav informācijas par šāda veida krāpniekiem.

Valsts policija aicina uzmanību pievērst tam, ka cilvēki, ierodoties dzīvesvietā, piedāvā iegādāties metāllūžņus. Pastāv liels risks, ka tie ir nelegāli uzņēmēji un nauda netiks samaksāta. Mēs iesakām iedzīvotājiem pašiem metāllūžņus nogādāt uz oficiālajām pieņemšanas vietām, vai, ja nav iespējams tos nogādāt, tad ar oficiālajām vietām sarunāt pārvešanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Indra atzīst, ka ir guvusi mācību un nožēlo, ka viss tik nelāgi sanācis. Tomēr gaida, kad neģēļi naudu samaksās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm