Saturs turpinās pēc reklāmas

“Viņš ar visiem policistiem – “čau, veči”!” Zēna iespējamās nolaupīšanas lietā iedzīvotāji kritizē policiju

Pie daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Cēsu pievārtē Ievas ģimene piedzīvo līdz šim satraucošāko brīdi savā mūžā. Māmiņas acu priekšā tiekot nolaupīts viņas astoņus gadus vecais dēls.

2020. gada 17. septembrī 19:36
Ieva
raizējas par ģimenes drošību

Mēs ar bērnu ieradāmies pie manas mammas, pie Markusa vecmāmiņas. Es uzgāju uz otro stāvu pie vecāsmammas. Markuss palika ārā spēlēties ar Kevinu. Augšā es pavadīju aptuveni piecas minūtes. Ar mammu secinājām, ka brauksim uz veikalu. Nākot ārā, Markusa nav. Skrēju riņķī, meklēju, skatījos, bet ieraudzīju, ka viņš sēž svešā automašīnā, kura jau bija uzsākusi kustību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Satraucošajā 10. augusta vakarā māmiņa momentāni reaģē un metas glābt bērnu, kā izrādās, no pašu kaimiņa automašīnas.

Ieva
raizējas par ģimenes drošību

Skrienu klāt, rauju ārā savu bērnu. Mašīna tātad ir kustībā. Vecāmamma skrien priekšā mašīnai, stājas priekšā. Un viņš tāpat tādām lēnām, raustītām kustībām turpināja braukt. Es esmu izņēmusi savu bērnu un iesēdinājusi savā mašīnā. Skrienu atpakaļ, prasu, ar kādu mērķi un kāpēc mans bērns ir bijis automašīnā. Atbildēja, ka es tāpat neko nepierādīšot, “tev nav kameras”. Aptuveni mēs tādi muļķi.

Māmiņa izsauc policiju, taču vēl pirms likumsargu ierašanās kaimiņš steidz slēpt iespējamā pārkāpuma pēdas.

Ieva
raizējas par ģimenes drošību

Tas vīrietis iegāja savā dzīvoklī, iznāca viņš laukā ar tīrīšanas līdzekli rokās. Viņš mēģināja notīrīt automašīnas durvis un paneli – visur, kur biju pieskārusies gan es, gan bērns.

Ieva ir šokā par likumsargu rīcību un vēlāk pieņemto lēmumu par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu. Uzklausot iesaistīto personu liecības, policija neuzskata, ka šajā incidentā ir paveikts noziegums.

Ieva
raizējas par ģimenes drošību

Kāpēc policija nepiegāja pie viņa? Kāpēc viņi neko neuzprasīja, ar kādu mērķi viņš to darīja. Kad es teicu policistiem, lai viņi pieiet un paskatās, ka viņš ir alkohola reibumā, lai kaut ko izdara, konstatē. Nē, neesot vērts, neaiztikšot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Vietējā iedzīvotāja Guļnara uzsver, ka Markusa un viņa tobrīd klātesošā drauga Kevina liecības atšķiras. Policijas ierašanās brīdī puikas vainojuši kaimiņu, bet pēc dažām dienām iecirknī sniegtās liecības jau esot citādākas.

Guļnara
apšauba veikto izmeklēšanu

Markusa vecmāmiņas Annas liecības arī nav, ka viņa tiešām tur stāvēja, ka viņš gribēja braukt viņai virsū ar mašīnu. Nezinu, kas un ko, bet nav nekas vispār. Un aiztaisīta lieta. Ko viņš gribēja ar to bērnu darīt? Kur viņš gribēja viņu vest?

Kaimiņi uzskata, ka likumsargi piesedz iesaistīto vīrieti, jo iespējamais bērna nolaupītājs savulaik pats esot strādājis policijā.

Guļnara
apšauba veikto izmeklēšanu

Viņš ar visiem policistiem – “čau, veči”. Nu, kā tā var būt. Un viņš saka, ka viņam nekas nebūs, un visiem draud, ka visus nošaus. Tas ir nenormāli.

Astoņus gadus vecā Markusa tēvs apliecina, ka pēc notikušā starpgadījuma ar kaimiņu izceļas asāka vārdu apmaiņa, taču nekādus paskaidrojumus vai elementāru atvainošanos tēvs nesadzird.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Jānis
Markusa tētis

Bija pāris vārdi, bet tie tikai vārdi.

Bez Tabu: Bet viņš neteica, kāpēc tā darīja?

Viņš vienkārši nostājās pie sava “busa”, paskatījās un ar to savu suni iegāja iekšā tajā dienā. Es nezinu, ko te pateikt. Kad viņš ievācās trīs gadus atpakaļ, tā arī visas problēmas te sākās ar kaimiņiem. Tam tā nepievērsu uzmanību. Bet tagad, kā iesaistījās puika, nu, tad…

“Bez Tabu” dodas uzrunāt incidentā iesaistīto kaimiņu, lai noskaidrotu apsūdzētās puses versiju.

saruna ar kaimiņa draudzeni

Bez Tabu: Bet tas, ka puika bija tajā mašīnā, tāds fakts ir bijis?

Tā nav bijis.

Bez Tabu: Māmiņa un vecmāmiņa saka, ka pat izrāvušas ārā puiku no mašīnas. Tātad viņš ir bijis tajā mašīnā.

Nu, tā viņas saka, un viņām būs savādākas lietas, ko darīt. Un savādākas lietas ar policiju.

Bez Tabu: Tad jūs uzskatāt, ka kaimiņi melo?

Jā!

“Viņš draud, kā jau es teicu, ar savu mammu, ka viņa ir ļoti ietekmīga, Tā viņš teica – ļoti ietekmīgs cilvēks. Un viņš darīšot, ko gribēs. Ziniet, tā kā ar kaut ko draud,” piebilst Ieva.

kaimiņu apsūdzētā vīrieša māte

Bez Tabu: Vai jums ir zināms, kādos noziegumos tiek apsūdzēts jūsu dēls?

Pēc manas informācijas, es vēlreiz uzsveru – manas informācijas, ka lieta ir safabricēta un fakti izteikti deformēti. Par iedzīvotājiem… Mēs vērsīsimies ar prasību tiesā par neslavas [celšanu] un goda aizskaršanu, un tad tur arī visu stāstīsim.

Ieva uzsver, ka kaimiņš incidenta brīdī atradies alkohola vai narkotisko vielu ietekmē, taču pierādīt un pārbaudīt to vairs nav iespējams, jo likumsargi gluži vienkārši neveica attiecīgās pārbaudes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Valdis Pāže
Valsts policijas Cēsu policijas iecirkņa priekšnieks

Ja persona sadarbojas, tad izmeklētājs pieņem lēmumu, ka nav pamata aizturēšanai. Tā nav obligāta prasība. Kas attiecas uz alkoholu – to izvērtē uz vietas policijas darbinieks. Un līdz ar to viņš izvērtē, vai ir nepieciešams veikt alkoholu… Ja pazīmes norāda uz to, ka persona nav alkohola ietekmē, tad līdz ar to policijas darbinieks ir pieņēmis lēmumu vienkārši, ka to arī nevajag. Ko pēc tam arī apstiprina liecinieki, ka persona nebija alkohola reibumā.

Bez Tabu: Liecinieki to apstiprina?

To pašu abi divi zēni apstiprina, kuri bija saistīti. Gan liecinieki, gan arī tas iesaistītais zēns.

“Bez Tabu” atgriežas notikumu epicentra vietā, lai jau mēģinātu sazināties pa telefonu ar pašu kaimiņu apsūdzēto vīrieti.

incidentā iesaistītais kaimiņš

Sazinieties vienkārši, lūdzu, ar kādu no Cēsu [policijas] iecirkņa. Tur jūs gūsiet visas atbildes. Un arī mēs nevēlamies tērēt savu dārgo laiku ar šiem “eboliem”. Un mēģiniet iedzīvotājus vienkārši nomierināt.

Bez Tabu: Bet tas… [nomet klausuli].

Ieva uzskata, ka kaimiņš šādi rīkojies, mēģinot atriebties par kādu no iepriekšējiem konfliktiem.

incidentā iesaistītais kaimiņš

Bez Tabu: Tātad jūs nenoliedzat, ka bija šī te situācija, ka mašīnā atradās astoņus gadus vecais bērns?

Ziniet! Izbeidziet vienkārši. Tur viss tika samākslots un viss pārējais…

Policija norāda, ka lietā iesaistītajam kaimiņam neesot ieroča nēsāšanas atļaujas, kā arī viņš nekad neesot bijis policists. Tiesa gan, tas nemazina “Katrīnkalna” iedzīvotāju uzticību policijai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Sižeta filmēšanas dienā Ieva arī saņēma vēstuli, ka Cēsu rajona prokuratūra noraida māmiņas sūdzību par policijas atteikumu uzsākt kriminālprocesu.

Ievai gan vēl ir iespējas vērsties Iekšējā drošības birojā, lūdzot izvērtēt policijas rīcību, atrodoties notikuma vietā. Proti, vai likumsargi pienācīgi paveica savu darbu.

Oļegs Visockis
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas