“Viņš grib izēst mani ārā no mājas!” Īrniece no Apes izbrīnīta par ēkas saimnieka attieksmi

Rota jau kopš 80. gadiem īrē nelielu mitekli vienstāva mājā Apē. Ar kaimiņiem ilgus gadus saglabātas labas attiecības, taču vienā brīdī idilliskā dzīve ievirzījusies negatīvās sliedēs.

2021. gada 5. februārī 19:20
Rota

No 2007. gada māja tika slepus nopirkta, jo bija domāts pirms tam, ka mēs viņu paši atpirksim. Viņš neko nevienam neteica. Un, kad viņš atklāja, ka mums visiem ir beztermiņa īres līgums, gāja vaļā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rotas kundze norāda, ka viss esot sagriezies kājām gaisā brīdī, kad kaimiņš iegādājas visu māju savā īpašumā. Kopš tā brīža pensionāre ir pārliecināta, ka kaimiņš vēlas “izēst” viņu ārā no mājas.

Apeniete vēl joprojām saglabājusi 1986. gadā noslēgto īres līgumu ar Apes tautas deputātu padomes izpildkomiteju. Savukārt pērn esošā pašvaldība apliecina, ka kundze šajā miteklī drīkst turpināt dzīvot, pamatojoties uz vēl pagājušajā gadsimtā noslēgtā īres līguma pamata.

Rota

Viņš ir te piedzimis, viņš ir apenietis, viņš zināja, kas te dzīvo. Viņš no Marsa neatlidoja.

Bez Tabu: Māte devās aizsaulē un tad sākās problēmas?

Sākās elektrības problēmas.

Rotas kundze reizi pa reizei tiekot atstāta bez elektrības. Mājas īpašnieks, veicot elektropieslēguma apvienošanu, liedzis Rotai individuālo pieslēgumu ar savu skaitītāju. Pensionāre tomēr vēlas, lai atgriežas iepriekšējā kārtība.

Nama saimnieka dzīvesbiedre atsakās palīdzēt. “Bez” Tabu gan pamana sētā novietotu mikroautobusu, uz kura redzams arī telefona numurs. Pieļaujot, ka mājas īpašnieks ir konkrētās firmas darbinieks, ķeramies klāt šim salmiņam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Andrejs

Traki jau ar viņu. Mums tur nekādas saunas nenotiek. It kā tas īpašums ir mans. Viņa dzīvo kā īrniece tajā mājā. Mēs viņai nekādas īres naudas neprasām. Viņa man nekādus līgumus nav parakstījusi. Viņa uzskata, ka viņa tur dzīvo uz 86.gada īres līguma pamata.

“Sadales tīkls” gan norāda, ka pērnā gada februārī no Rotas tika saņemts pieteikums par jauna pieslēguma izveidi daudzdzīvokļu mājā. Pieteikuma izskatīšanas procesā ar uzņēmumu sazinājās arī konkrētā nama īpašnieks, apstrīdot jauna elektrības pieslēguma ierīkošanu klientei saistībā ar nenoslēgtu dzīvokļa īres līgumu.

“Atbilstoši normatīvajiem aktiem “Sadales tīkls” apturēja jauna pieslēguma izveides procesu, informējot par to klienti un norādot, ka jauna pieslēguma izveide daudzdzīvokļu namos nav iespējama bez nama īpašnieka vai apsaimniekotāja saskaņojuma,” piebilst uzņēmums.

Savukārt Andrejs norāda, ka Rota šobrīd par elektrību nemaz nemaksājot, arī īres maksa netiekot iekasēt. “Es jau it kā to visu maksāju. Viņai būtu jāatnāk un jāprasa, cik tad tur jāmaksā par to elektrību. Es jau viņu nemetu ārā no turienes. Viņa tur invalīds ir. Viņa dzīvo savu dzīvīti un viss. Viņai varbūt es traucēju kā ēkas īpašnieks… Nu, es nezinu.”

Ēkas saimnieks gan apsola mest kautrēšanos pie malas un izrunāt visas sasāpējušās problēmas, lai uzlabotu kaimiņu attiecības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm