tv3.lv

“Visa māja dreb! Kas notiek?!” Remontdarbi pie logiem visu nakti; rīdzinieki dusmīgi

2021. gada 7. janvārī 10:36

Remontstrādnieki traucējuši naktsmieru un atpūšanos pirms darba cēliena, visu nakti veicot skaļus darbus un trokšņojot Rīgā, Valmieras ielas apkaimē, dusmīgi ziņo rīdziniece. Pārtraukt miera traucēšanu nav spējuši arī policisti.

“Bez Tabu” vērsusies Valmieras ielas 30. dzīvokļu nama iedzīvotāja, kura ziņo par trauksmainu nakti, ko par tādu padarījuši strādnieki, kuri trokšņojuši visu nakti. Naktsmiers traucēts vairāku namu iedzīvotājiem, pie kuru mitekļu logiem darbi veikti. Trokšņošanu rīdziniece iemūžinājusi video.

piedzīvojusi trauksmainu nakti

Nebija saskaņots ar cilvēkiem, nebija brīdināts, ka kaut kādi darbi notiks. Arī citi kaimiņi gāja skatīties. Pateica, ka Rīgas dome devusi atļauju. Neko nepadarīt! Bija atbraukusi policija pēc izsaukuma, bet, tā kā bija atļauja, policija neko nevar darīt. Tā viņi [remontstrādnieki] līdz pulksten 5 rītā ņēmās!

“Bez Tabu” noskaidroja, ka konkrētajā apkaimē tonakt strādnieki raka eletrokomunikācijas. Veikt darbus naktī atļāvis Rīgas domes Satiksmes departaments.

Austris Keišs
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāvis

Darbus organizēja naktī, lai dienas laikā tie neietekmētu sabiedriskā transporta kustību. Vairums darbu gan tiek organizēti dienas laikā, bet gadījumos, kad dienas laikā tie var ievērojami ietekmēt sabiedriskā transporta kustību, tos var organizēt arī nakts stundās.

Pašvaldības pasažieru pārvadātāja “Rīgas satiksme” pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane informēja, ka tieši pasažieru pārvadātājs lūdzis ar darbiem nekavēt satiksmi.

Baiba Bartaševiča-Feldmane
“Rīgas satiksme” pārstāve

Tika secināts, ka gadījumā, ja darbus konkrētajā vietā veiktu dienas laikā, visi trolejbusi, kuri tur brauc, nevarētu apbraukt remontdarbu vietu. Arī apbraukšanas iespējas ir ļoti sarežģītas. Mēdz būt situācijas, kad arī mēs paši [“Rīgas satiksme”] veicam darbus, piemēram, sliežu remontdarbus, un tie arī var traucēt tramvaju kustību. Tādos gadījumos darbus arī veic naktīs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Rīgas satiksme” pārstāve Bartaševiča-Feldmane gan norādīja, ka uzņēmuma labā prakse ir informēt iedzīvotājus par gaidāmajiem darbiem laikus dažādos saziņas veidos. Viņa arī norādīja, ka Satiksmes departamentam vajadzēja informēt par konkrētajiem darbiem.

Satiksmes departamentā atzina, ka par konkrētajiem darbiem Valmieras ielā iedzīvotāji laikus netika informēti, par ko departamentā atvainojās.

Austris Keišs
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāvis

Ja plānotie darbi ir lielāki, mēs parasti informējam medijus. Ja darbi ir lokāli, mēs cenšamies apziņot iedzīvotājus, kurus skar remontdarbi. To darām sociālajos tīklos un Satiksmes departamenta mājaslapā. Ļoti atvainojamies iedzīvotājiem par traucēto naktsmieru, sagādātajām neērtībām. Ieteikumus un sūdzības noteikti ņemsim vērā. Centīsimies informēt par darbiem, īpaši nakts stundās, vēl savlaicīgāk.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm