tv3.lv

“Visas telpas ūdenī, griesti “lupatās”!” Aptiekas Jelgavā īpašniece sūkstās par regulāriem plūdiem

Daudzstāvu nams Satiksmes ielā Jelgavā ir īpašs ar to, ka viss pirmais stāvs ir atvēlēts komercdarbībai. Un aptuveni jau 30 gadus šeit atrodas arī aptieka. Taču aptiekas īpašniece nu ir tuvu nervu sabrukumam, jo vismaz divas reizes gadā aptieka tiek noplūdināta ar auksto, karsto ūdeni un pat kanalizāciju, radot patiešām iespaidīgus zaudējumus.

2021. gada 1. aprīlī 19:42

“Pēdējā reize bija 24. martā,” uzsver aptiekas saimniece Ina. Tas ir vien dažas dienas pirms “Bez Tabu” ierašanās. Vēl joprojām redzamas noplūdes sekas. Tiesa gan, pērnajā un iepriekšējos gados piedzīvoto likstu pēdas ir vēl iespaidīgākas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

2020. gada vasarā visa aptieka bijusi ūdenī, kājas viscaur slapjas, iekārtie griesti driskās, bet sienas piesūkušās ar mitrumu. Jelgavas pilsētas pašvaldības uzņēmuma “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” avārijas dienests kārtējo reizi novērš noplūdes avotu, taču kā izrādās, atkal līdz nākamajai avārijai.

Ziedu salona īpašniece Kristīne, kura īrē telpas līdzās aptiekai, atklāj, ka šā gada februārī tieši virs veikala telpā esot plīsusi kanalizācijas caurule. Protams, visa komercplatība tika nolieta ar smakojošo ūdeni, nepatīkamajam aromātam saglabājoties vēl ilgi pēc avārijas novēršanas.

Aptiekas saimniece savulaik veikusi pat vairākus remontus, atsvaidzinot telpu izskatu un novēršot noplūdes sekas, Tomēr tagad Ina baidās, kam ķerties klāt, jo nākamā avārija esot neizbēgama. Un naudu izmest vējā aptiekāre negrasās. Lai uztaisītu jaunu remontu, nepieciešami teju 80 000 eiro, tā vismaz liecina piesaistīto būvnieku aprēķinātā tāme.

Nams citu starpā atšķiras ar to, ka tieši virs pirmajā stāvā esošajiem veikaliem un aptiekas, atrodas komunikāciju mezgli. Atslēgas tā dēvētajam tehniskajam stāvam ir arī nama vecākajam Jānim.

Jānis
mājas vecākais

Jūs gribat tūlīt tikt iekšā? Velns! Mums ir tiešām ļoti lielas problēmas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc brīža Jānis arī izrāda tehnisko stāvu. Pats visu izložņāt jau sen vairs nevarot – vecums dara savu. Līdz ar to pārbaudīt, cik godprātīgi veikta avārijas novēršana, mājas vecākais arī nevar. Taču tieši Jānim deleģētas tiesības parakstīt darbu pieņemšanas dokumentus.

Vitolds Peipiņš
Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācija

Tad, kad notiek avārijas, tad apsaimniekotājs nāk un likvidē to avāriju. Un viņš redz, kas tur par lietu. Ja viņš redz un attiecīgi ir perspektīvas, ka nākotnē atkal būs šeit avārija, tad viņam ir viss jādara, lai tā avārija vairs neatkārtotos. Un šeit nav vajadzīgs dzīvokļu īpašnieku lēmums. Tā ir avārijas situācija, kur vienkārši ir jānoformē avārijas akts par to, ka ir kaut kāds posms vai agregāti avārijas stāvoklī un tie attiecīgi jānomaina.

Mājas apsaimniekotājs savu vainu notiekošajā gan nesaskata, norādot, ka visi iepriekšējie mēģinājumi uzrunāt dzīvokļu īpašniekus remonta saskaņošanai un arī veikšana esot cietuši fiasko.

Ina norāda, ka līdz šim taustāmu rezultātu panākt patiešām neesot izdevies, tāpēc tagad lieta jau nokļuvusi pie juristiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm