tv3.lv

Visatļautības un nesodāmības sajūta? Zilupes robežpunkta priekšnieks novieto dienesta auto neatļautā vietā un dodas iepirkties

Zilupes robežsargs, kurš novieto dienesta automašīnu neatļautā vietā Zilupes centrā, lai atvieglotu sev ceļu līdz veikalam. Turpat aiz stūra, 20 metru attālumā, ir plašs un legāls auto stāvlaukums, bet valsts amatpersona to ignorē, jo apstāties pie durvīm ir ērtāk.

2018. gada 28. decembrī 14:19

“Bez Tabu” redakcija saņem aploksni no anonīma avota, kurā ievietota zibatmiņa un paskaidrojoša vēstule. Zibatmiņā apskatāms video ieraksts, kurā redzami notikumi šā gada rudenī Zilupes centrā. Tur pie veikala “Top” durvīm uz ielas piestāj Valsts robežsardzes dienesta automašīna, no kuras izkāpj robežsargs formastērpā. Video fiksēts, ka robežsargs iesoļo veikalā, tur pavada vairāk nekā 15 minūtes, pēc tam ar pirkumiem rokās iznāk no veikala un dodas prom ar dienesta auto.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Noparkojas pie veikala neatļautā vietā, jo ērtāk

Iedzīvotājs ziņo, ka video redzamais robežsargs ir vietējā robežkontroles punkta priekšnieks, kurš iemūžināts pārkāpjam noteikumus.

Vēstulē iedzīvotājs raksta:

“Video ierakstā redzamā persona ir Valsts robežsardzes Zilupes robežkontroles punkta priekšnieks pulkvežleitnants Ēriks Harčenko ar dienesta automašīnu . [..] Video ierakstā ir redzams, kā Ēriks Harčenko izdara administratīvo pārkāpumu ar dienesta transportlīdzekli darba laikā: pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus, apstājoties aizlieguma zīmes 326 “Apstāties aizliegts” darbības zonā. Ar šādu rīcību Ēriks Harčenko ir apdraudējis sabiedrisko kārtību, pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus, kaitējis Valsts robežsardzes tēlam un valsts pārvaldes tēlam kopumā, jo pārkāpums veikts darba laikā, formas tērpā, izmantojot dienesta auto. [..] Sabiedrībai radies iespaids par valsts amatpersonu visatļautību un nesodāmību. [..]. Sabiedrības ieskatā, ja jau Ērikam Harčenko ir izdevies izvairīties no administratīvā soda, tad pie disciplināratbildības viņš ir saucams noteikti.”

Iedzīvotājs stāsta, ka šo pašu informāciju jau oktobrī nosūtījis arī Iekšlietu ministrijai un Iekšējās drošības birojam.

“Bez Tabu” arī viesojas Zilupē, kur uzrunātie iedzīvotāji arī pauž sašutumu par valsts amatpersonas rīcību.

Jāatzīmē, ka, novietojot automašīnu pie pašām veikala durvīm, robežsargs formā ietaupījis vien pārdesmit soļu, jo turpat aiz ēkas ir plašs un legāls automašīnu stāvlaukums.

Pašvaldība: Tur aizliegts novietot auto, jo tās apdraud satiksmes drošību

Satikt Ēriku Harčenko Zilupes robežkontroles punktā “Bez Tabu” komandai neizdodas, jo, kā stāsta kolēģe, priekšnieks esot devies darba darīšanās uz citu pilsētu. Pēc žurnālistu lūguma robežsardzes darbiniece sazinās ar Harčenko telefoniski. Pēc sarunas ar priekšnieku viņa informē, ka Harčenko nevēlas runāt ar žurnālistiem, jo neesot laika. Tāpat netiek nosaukts Harčenko mobilā tālruņa numurs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” arī sazinās ar Zilupes novada pašvaldību, kurā informē, ka apstāšanās aizlieguma zīme uz ielas gar veikalu uzstādīta drošības apsvērumu dēļ, jo pirms tam, kad tur bija atļauts novietot spēkratus, veidojušās bīstamas situācijas, novietotās automašīnas apdraudējušas satiksmes drošību.

Robežsargs atzinis vainu un samaksājis sodu

Valsts robežsardzes Galvenajā pārvaldē informē, ka ziņotāja sūdzība iestādē saņemta jau pirms kāda laika.

Veikta sūdzībā minēto faktu pārbaude, kuras rezultātā pierādījies, ka Ēriks Harčenko pārkāpis ceļu satiksmes noteikumus, Valsts policija uzlikusi administratīvo sodu, ko amatpersona jau nomaksājusi, informē Valsts robežsardzes pārstāve Kristīne Pētersone.

Kristīne Pētersone
Valsts robežsardzes pārstāve

“Ja raugāmies no disciplināratbildības viedokļa, amatpersona izdarījusi maznozīmīgu pārkāpumu, kas nav saistīts ar valsts robežsardzes pamatdarbību, līdz ar to nav sodāma disciplināri.”

Tiesa, kā informē Valsts robežsardzes pārstāve Pētersone, konkrētajā situācijā fiksēts pārkāpums par ko citu. Lai gan ielas posma sākumā izvietota ceļazīme, kas aizliedz spēkratiem apstāties ceļa malā, konkrētajai ielai no kreisās puses piekļaujas cita iela, tādējādi veidojot krustojumu. Šīs ceļazīmes darbība beidzas līdz ar krustojumu, tomēr, kā izpētījusi policija, automašīna novietota tieši krustojuma robežās. Tādējādi pārkāpts Ceļu satiksmes noteikumu 121. punkta 6. apakšpunkts, kas nosaka, ka aizliegts apstāties un stāvēt “krustojumā un tuvāk par 5 m no tā, izņemot apstāšanos un stāvēšanu pretim sānceļam trīsvirzienu krustojumā, kur ir nepārtraukta 920. vai 921. ceļa apzīmējuma līnija vai sadalošā josla.”

Teorētiski aiz šā krustojuma transportlīdzekļus drīkst novietot, tāpēc, ja pašvaldība vēlas mazināt avāriju risku, par ko bažījās vietvara, izvietojot apstāšanās aizlieguma ceļa zīmi, ieteicams to izvietot atkārtoti, aiz krustojuma.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm