“Visi šokā!” Jūrmalnieki atsakās no “Civinity”, apsaimniekotājs pēdējā brīdī “patīra” uzkrājumu

26. janvārī 10:22

Uzzinot, ka daudzdzīvokļu nama Jūrmalā iedzīvotāji atsakās no pakalpojumiem un pavisam drīz grasās sadarboties ar citu apsaimniekotāju, “Civinity” teju sadarbības pārtraukšanas priekšvakarā krietni patukšojis mājas uzkrājumu, veicot ar iedzīvotājiem nesaskaņotus remontdarbus, raidījumam “Bez Tabu” norādīja mājas vecākā.

“Bez Tabu” redakcijā vērsās Slokas ielas 57/27 daudzdzīvokļu nama vecākā Kristīne. Mājas iedzīvotājus ilgstoši neapmierināja sadarbība ar ilggadējo apsaimniekotāju “Civinity”, tāpēc, visiem vienojoties, lēma pārtraukt sadarbību un izvēlējās citu apsaimniekotāju. Ar citu uzņēmumu plāno uzsākt oficiālu sadarbību pavisam drīz, februārī. Kristīne norādīja – “Civinity” ilgstoši nav veicis nekādus nopietnus remontdarbus, bet pēkšņi, uzzinot, ka iedzīvotāji tūdaļ pārtrauks sadarbību, bez iedzīvotāju piekrišanas nolēmis “iztīrīt” nama uzkrājumu, veicot nesaskaņotus guļvadu nomaiņas darbus.

Kristīne raidījumam stāstīja, ka gandrīz 5000 eiro vērto remontdarbu tāmi “Civinity” pārstāvis viņai atsūtījis pagājušā gada 29. decembrī. 10. janvārī sarakstē Kristīne esot informējusi apsaimniekotāja pārstāvi, ka iedzīvotājiem šobrīd darbi nav nepieciešami. Kristīne apzinās, ka guļvadus jāmaina, bet iedzīvotāji labprātāk uzticētu remontdarbus jaunajam sadarbības partnerim, apsaimniekotājam, izvērtējot pakalpojuma cenu piedāvājumus. “Civinity” pārstāvis viņā neieklausījās un darbus uzsāka 13. janvārī, raidījumam stāstīja Kristīne.

Pēc mājas vecākās domām, līdzšinējais apsaimniekotājs, krietni “patīrot” uzkrājumu, apzināti vēlējās pēdējā brīdī vēl pagūt piepelnīties. Par to, viņasprāt, liecina, piemēram, slepenība un steiga, kādā darbi tika organizēti. Paziņojumi pie mājas par remontdarbiem tika izvietoti tikai dienā, kad tos uzsāka. Kristīne pieļauj, ka tas netika darīts ātrāk, lai iedzīvotāji nevarētu izteikt iebildes, lai gan, kā vēlreiz uzsvēra mājas vecākā, viņa noraidīja darbus sarakstē dažas dienas iepriekš.

Sarunā ar “Bez Tabu” uzņēmumā “Civinity” noraidīja Kristīnes pārmetumus, norādot, ka uzņēmums jau rudenī, oktobrī, informēja iedzīvotājus par nākamajā, 2023., gadā plānotajiem guļvadu nomaiņas darbiem. Iedzīvotājiem tika dots normatīvajos aktos noteiktais pārdomu termiņš (sešas nedēļas), kuru laikā dzīvokļu īpašnieku kopība neesot noraidījusi piedāvājumu, līdz ar to, gada beigās atsūtīja darbu tāmi un, sākoties 2023.  gadam, darbus varēja uzsākt, norādīja “Civinity”.

“Bez Tabu” taujāja “Civinity”, vai iedzīvotājiem bija tiesības noraidīt gada beigās atsūtīto tāmi, uz ko uzņēmumā atbildēja apstiprinoši, bet arī to iedzīvotāji laikus neesot izdarījuši, tāpēc, kā norādīja uzņēmumā, darbus drīkstēja uzsākt, sākoties 2023. gadam. Kristīne gan norāda, ka tāmes atsūtīšana 29. decembrī, svētku laikā, turklāt dodot tik īsu pārdomu termiņu, ir aizdomīga un nekorekta rīcība.

Kad remontdarbi jau bija sākušies, uzklausīja iedzīvotāju iebildes un darbus pameta pusratā, neiztērējot tāmē noteikto naudas summu, raidījumam norādīja “Civinity”.

Vairāk uzzini, noskatoties sižetu.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm