“Visi varam atļauties tā darīt?” Ziņo par būvniecību tauvas joslā Rojā, pašvaldības īpašumā

2022. gada 22. februārī 20:48

“Bez Tabu” redakcijā vērsies Rojas iedzīvotājs, kurš ir neizpratnē par būvi Rojas upes krastā pilsētas centrā, uzskatot, ka būvniecība pieļauta,  neievērojot likumu.

Rojas iedzīvotājs, kurš vēlējās palikt anonīms, raidījumam ziņoja par būvi Rojā, Jūras ielā 1A, kas, pēc viņa domām, uzbūvēta neievērojot tauvas joslu.

Zvejniecības likumā norādīts, ka kājāmgājējiem tauvas joslai jābūt pieejamai 10 metru platumā no upes ūdens līnijas. Zeme, uz kuras pieļauta būvniecība, pieder pašvaldībai (agrāk Rojas novada pašvaldībai, bet pēc novadu apvienošanas – Talsu novada vietvarai) . Tās nomas un apbūves tiesības pirms dažiem gadiem ieguva privātpersona. Šī persona ir Alise Lakšmane, kura, kad saņēma tiesības rīkoties ar zemi, bija Rojas novada pašvaldības Nekustamā īpašuma nodaļas darbiniece.

iedzīvotājs

Pirms novadu reformas saimniece strādāja Rojas novada pašvaldībā. Savējie safīrēja, teiksim tā. Viena no ekām uzbūvēta tuvāk par 10 metriem. Tāpat kāpnes uz ēku tā nevarētu izbūvēt. Ja šādi pārkāpj likumu, tad mēs visi varam atļauties tā darīt?

FOTO: iedzīvotāja foto

“Bez Tabu” komanda pārliecinājās, ka būve patiesi atrodas taujas joslā. Sazvanīta, Alise Lakšmane pauda, ka nevēlas atbildēt uz jautājumiem kameras priekšā un norādīja, ka sniegs komentāru rakstveidā.

Lakšmane kopā ar vīru zemi nomā no pašvaldības, lai uz tās nodarbotos ar uzņēmējdarbību. Jau kādu laiku konkrētajā vietā darbojas abu vadītais uzņēmums “SPURA”, kas iznomā peldlīdzekļus izbraucieniem pa Rojas upi.

Talsu novada, kam pievienots Rojas novads, pašvaldībā raidījumam norādīja, ka konkrētajā gadījumā likums nav pārkāpts, jo tauvas joslā drīkst būvēt eliņu jeb laivu novietni, par kādu reģistrēta konkrētā būve.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Evita Kalniņa
Talsu novada pašvaldības juriste

Šajā situācijā tā ir laivu, SUP dēļu novietne. Šāda būve atļauta tauvas joslā.

Iedzīvotājs, kurš vērsās raidījuma redakcijā, gan uzskata, ka būve netiek izmantota paredzētajam mērķim, jo tajā un uz lielās koka platformas līdzās, kā norādīja skatītājs, tiek rīkoti pasākumi, no kuriem tiek gūta peļņa.

iedzīvotājs

Oficiālais lietošanas veids ir viens – laivu novietne – , bet realitātē izmanto arī kam citam. Ēkā un uz terases notiek pasākumi.

Pašvaldībā raidījumam norādīja, ka teritorijā notiekošā darbība atbilst mērķim un pašvaldībā noteiktajai funkcijai – veselīga un sportiska dzīvesveida veicināšanai.

“SPURA” interneta vietnē publicēti vairāki video, kuros iemūžināti saviesīgi pasākumi gan laivu novietnē, gan uz koka platformas. Pašvaldībā stāstīja, ka vietvara kontrolē, lai būve tiktu izmantota atbilstoši mērķim.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Evita Kalniņa
Talsu novada pašvaldības juriste

Tur braukusi pašvaldības policija, skatījusies. Mums pieprasīja skaidrojumu arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Situāciju lūdza skaidrot arī Rojas novada pašvaldības toreizējam juristam. Arī Būvvaldē šī situācija tika skatīta. Šis jautājums nav nolikts malā, vienreiz pārbaudot. Pašvaldība seko līdzi šī jautājuma likumībai un tiesiskumam.

Turpinājumā lasāms zemes nomnieku komentārs.

Alise Lakšmane
“SPURA” vadītāja

Kopā ar vīru no sirds cenšamies radīt skaistu un vizuāli baudāmu vietu Rojā ar tās galveno mērķi – aktīvās atpūtas veicināšanai Talsu novadā, izmantojot esošās dabas vērtības. Ir pilnīgi saprotams, ka uzsākot ko jaunu un attīstoties, būs jāsaskaras ar pretestību no apkārt esošajiem uzņēmējiem un pāris iedzīvotājiem, kuriem arīdzan nav saprotams, kā pamestā vietā pēkšņi sākusies strauja dzīvība un tā īsā laikā mainās. Eliņu izmantojam inventāra glabātuvei, tajā beidzot varam piedāvāt labierīcības apmeklētājiem (ko vairākus gadus nodrošināja sausā tualete), kā arī līdz šim tas ir kalpojis kā patvērums lietus laikā. Gar eliņu ir nodrošināta brīva iespēja ikvienam pārvietoties.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm